2019 Nemecko - čakatelia na víza

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Blue34
    Účastník

    Zakladám túto tému pre našich priateľov, ktorí sa podelia o svoje nápady týkajúce sa vízovej problematiky od roku 2019, dúfam, že všetko bude prospešné pre všetkých...

    prajem han
    Účastník

    :)

    ozzzyj
    Účastník

    Veľmi dobre ťa chápem.Niekedy sa v živote stanú neúspechy. Svadbu sme mali v auguste.Na termín som čakala od septembra do novembra. Od novembra čakám na schválenie víz. Pobočka pre cudzincov, s ktorou sme pridružení, je veľmi vyťažená. Asi pred 4 týždňami moja manželka poslala e-mail na pobočku pre cudzincov. Minulý týždeň sme v odpovedi na e-mail dostali správu, že „dokumenty na zaslanie z konzulátu ešte neboli doručené, musíme čakať pre nadmernú pracovnú vyťaženosť a musíme poslať e-mail znova."
    Nechápem, ako mohol konzulát za taký dlhý čas (2.5 mesiaca) doručiť dokumenty pobočke pre cudzincov. Zaujímalo by ma, či je problém s konzulátom, alebo existuje možnosť, že budeme pozvaní na krížový výsluch po prekročení čakacej doby 2.5 mesiaca. (Okrem vekového rozdielu u nás nie je situácia, ktorá by si vyžadovala krížový výsluch, ale mám pocit, že na pár dní nás zavolajú na krížový výsluch) Dnes je to 78 dní, čo som podal prihlášku. Dúfam, že sa čoskoro dozvieme dobré správy. 🙋🏻‍♀️

    Udržujte svoje srdce čerstvé, drahá, preto je to veľmi pomalé a problematické. Poslali tento e-mail vášmu manželovi minulý týždeň?
    Mala som aj strach z krížového výsluchu alebo strach z odmietnutia.Ako plynie čas,takéto veci mi mimovoľne prídu na myseľ.Pri krížovom výsluchu to vôbec nie je jasné.Čo som nazbierala zo skúseností ľudí okolo tu alebo z rozhovorov ľudí na YouTube je, že sú ľudia, ktorých volajú na krížový výsluch 1 mesiac a 1,5 mesiaca od podania žiadosti.Sú aj takí, ktorí čakali mesiac a boli predvolaní na konci obdobia.. 🤷🏻 ‍♀️ Ale skúste na tieto veci nemyslieť, ako ste povedali, vo vašom prípade nie je žiadny vekový rozdiel ani nič podozrivé... Podľa toho, čo hovoria, vaše doklady neposlali, ale nemecký konzulát má v skutočnosti pošlite ich o 3 mesiaca. Dodanie trvá 2,5-1 týždne, však? Neviem drahá, možno to povedali preto, že nechceli poskytnúť informácie 🤷🏻‍♀️ Čakám na tvoje dobré správy 🙏🏻

    financovania Leow
    Účastník

    ahoj
    Systém nenapreduje dobre
    Nikam sme neposlali e-mail a nemáme žiadne informácie o tom, či sa dokumenty dostali alebo nie.
    Povedali, že ak sa pokúsime získať informácie, ak zavoláme alebo pošleme e-mail, bude to trvať dlhšie a čakáme na odpoveď.
    Keďže sme čakali tak dlho, nezostáva trpezlivosť
    Ktoré mesto je tvoje?

    Keďže váš proces začal približne pred 1 mesiacom, nebolo by vhodné posielať e-mail práve teraz. Ak sa však približne po mesiaci nedozviete o stave vašich víz, váš manželský partner môže poslať pobočke cudzincov e-mail s vysvetlením vašej situácie v nemčine, aby sa dozvedel o stave vašich víz. Na predošlé stránky som tiež napísal veľa komentárov o tom, či poslať poštu alebo nie. Na základe klebiet niektorých ľudí, že e-mail zaslaný na zahraničnú pobočku urýchlil proces, sme však poslali e-mail v úradnom jazyku, v ktorom sme s prihliadnutím na predĺženie procesu opísali našu situáciu. A dostali sme odpoveď Povedal som vyššie.
    Myslíte si, že čakáte dlho, pretože ste mali tú smolu, že ste kvôli stavu svojho manžela čakali 7 mesiacov pred podaním žiadosti o vízum. Čakanie na schválenie víz je normálne 1-2 mesiace. Dúfam, že váš ďalší proces nebude príliš dlhý. Je to naozaj ťažká situácia. Budeme bývať v Magdeburgu.

    financovania Leow
    Účastník

    Udržujte svoje srdce čerstvé, drahá, preto je to veľmi pomalé a problematické. Poslali tento e-mail vášmu manželovi minulý týždeň?
    Mala som aj strach z krížového výsluchu alebo strach z odmietnutia.Ako plynie čas,takéto veci mi mimovoľne prídu na myseľ.Pri krížovom výsluchu to vôbec nie je jasné.Čo som nazbierala zo skúseností ľudí okolo tu alebo z rozhovorov ľudí na YouTube je, že sú ľudia, ktorých volajú na krížový výsluch 1 mesiac a 1,5 mesiaca od podania žiadosti.Sú aj takí, ktorí čakali mesiac a boli predvolaní na konci obdobia.. 🤷🏻 ‍♀️ Ale skúste na tieto veci nemyslieť, ako ste povedali, vo vašom prípade nie je žiadny vekový rozdiel ani nič podozrivé... Podľa toho, čo hovoria, vaše doklady neposlali, ale nemecký konzulát má v skutočnosti pošlite ich o 3 mesiaca. Dodanie trvá 2,5-1 týždne, však? Neviem drahá, možno to povedali preto, že nechceli poskytnúť informácie 🤷🏻‍♀️ Čakám na tvoje dobré správy 🙏🏻

    Ahoj drahý,
    V prvom rade vám ďakujem za vaše priania.
    Áno, práve poslali e-mail, ktorý som povedal mojej manželke. Nevedel som presne zistiť, čo to bolo. Možno, že úradník nechcel poskytnúť informácie, možno naše dokumenty neboli odoslané na konzulát.
    Ako sa proces predlžuje, do hlavy sa mi mimovoľne rútia negatívne myšlienky. Nezostáva nám nič iné, len čakať na našu aktuálnu situáciu.
    Usadili ste sa v Nemecku?

    ozzzyj
    Účastník

    Ahoj drahý,
    V prvom rade vám ďakujem za vaše priania.
    Áno, práve poslali e-mail, ktorý som povedal mojej manželke. Nevedel som presne zistiť, čo to bolo. Možno, že úradník nechcel poskytnúť informácie, možno naše dokumenty neboli odoslané na konzulát.
    Ako sa proces predlžuje, do hlavy sa mi mimovoľne rútia negatívne myšlienky. Nezostáva nám nič iné, len čakať na našu aktuálnu situáciu.
    Usadili ste sa v Nemecku?

    Ak nenastane žiadna negatívna situácia, nebojte sa, pokiaľ to nesúvisí s príjmom alebo právnymi predpismi, zlými záznamami atď., vaše miesto je pomalé, prečítal som si všetky vaše správy. Možno si povedali, aby nedávali informácie, prečo by ich odoslanie trvalo 2,5 mesiaca? Boli takí, čo písali predtým, drahá, natrafili ste? Pri čítaní stránok som narazil na to, že si hádzali loptičku, ako keby hovorili, že doklady sú preč, niekedy na cudzineckom úrade povedali, že toto miesto neprišlo, konzulát povedal, že nie. poď k nám, že k nám neprišlo. Dúfam, že vaše problémy čoskoro skončia, moje modlitby sú s vami a s vami. 🙏🏻
    Mal som na starosti doktora, a len som si zbalil veci, hneď som na letisku ☺️

    financovania Leow
    Účastník

    Ak nenastane žiadna negatívna situácia, nebojte sa, pokiaľ to nesúvisí s príjmom alebo právnymi predpismi, zlými záznamami atď., vaše miesto je pomalé, prečítal som si všetky vaše správy. Možno si povedali, aby nedávali informácie, prečo by ich odoslanie trvalo 2,5 mesiaca? Boli takí, čo písali predtým, drahá, natrafili ste? Pri čítaní stránok som narazil na to, že si hádzali loptičku, ako keby hovorili, že doklady sú preč, niekedy na cudzineckom úrade povedali, že toto miesto neprišlo, konzulát povedal, že nie. poď k nám, že k nám neprišlo. Dúfam, že vaše problémy čoskoro skončia, moje modlitby sú s vami a s vami. 🙏🏻
    Mal som na starosti doktora, a len som si zbalil veci, hneď som na letisku ☺️

    Nemáme žiadnu negatívnu situáciu, ktorá by zamietla víza. Moja manželka má momentálne trvalé zamestnanie. Máme dom na bývanie. Našťastie nemáme žiadne problémy s forenzným záznamom. Ako sa proces predlžuje, ľudia nevyhnutne začínajú mať negatívne myšlienky.Viem, že keďže sme legálne manželia a spĺňame všetky podmienky, vízum bude určite schválené. Ale keď?
    Prajem vám veľa šťastia a šťastia v novom živote. Dúfam, že sa jedného dňa uvidíme 🙋🏻‍♀️

    prajem han
    Účastník

    :)

    financovania Leow
    Účastník

    ahoj
    Moja žena dnes dostala list
    Chceli, aby sme dokázali pravdu o našom manželstve.
    Whatsap rozhovor, kde sme sa stretli prví, kto nás predstavil, svadobné fotografie atď. Papiere o plate mojej manželky Papiere o 5 rokoch práce Papier, na ktorom momentálne pracuje
    Čo to znamená

    Dôvod, prečo chcú vašu korešpondenciu a fotografie Whatsapp: aby zistili, či je vaše manželstvo skutočné. Chcú doklady o predošlom pracovisku Vášho manžela, keďže je nový vo svojom súčasnom zamestnaní, ako dlho pracoval v predchádzajúcom zamestnaní, pre prípad, že by bol v jeho zamestnaní problém. Pretože váš manžel je zodpovedný za starostlivosť o vás, keď tam idete. V mysli im môžu utkveť otázky, ako dlho pracovali v predchádzajúcom zamestnaní, či budú v novom zamestnaní natrvalo. Nemecko je krajina založená na veľmi garančnom systéme. Veľkú dôležitosť prikladajú ekonomickému rozvoju rodiny. Preto chcú obchodné dokumenty Vášho manžela tak podrobne. Myslím, že nebude problém, ak doložíte dokumenty a fotografie, ktoré od Vás požadujú.

    financovania Leow
    Účastník

    Ayyyy veľmi šťastná 😁😊
    Moja žena dostala list z cudzineckého úradu. Po tomto liste sú víza zvyčajne schválené do 1-2 týždňov... dnes je 83. deň. Teším sa na dobré správy 🙏

    prajem han
    Účastník

    :)

    financovania Leow
    Účastník

    ahoj
    Bol som nadšený, keď som videl túto správu od vás, je to naozaj tak?
    Chýbajúce dokumenty v liste odoslanom mojej manželke
    Čo je napísané v liste, ktorý ste dostali?
    Inshallah, dostaneš dobré správy čo najskôr, samozrejme, teším sa.

    Ahoj všetkým,
    Nepoznám podrobný obsah listu. Keď som podal žiadosť na konzulát, zobrali mi príliš veľa dokumentov. Rovnako tak cudzinecký úrad už predtým požiadal moju manželku o nejaké dokumenty. Asi pred mesiacom moja žena poslala e-mail cudzineckej kancelárii v nemčine, aby sa dozvedela o osude víz. Minulý týždeň sme na ten e-mail dostali odpoveď, že „moje doklady im konzulát neposlal, máme ďalej trpezlivo čakať“. Cez víkend som dostal list z cudzineckého úradu, v ktorom žiadali manželkinu výplatu za 12 mesiacov a nejaké doklady o poistení.
    Keďže som tu za posledné 2 roky čítal všetky vízové ​​príspevky na zjednotenie rodiny, usúdil som, že schválenie víza bolo väčšinou doručené niekoľko týždňov po liste.
    Nech je to trápenie. Nakoniec sme dovŕšili 84 dní.
    Proces sa veľmi líši od človeka k človeku, takže vám nemôžem poskytnúť jasné informácie. Niektorým ľuďom ani nepošle list, ale pas sa pošle priamo ich manželom.
    Dúfam, že sa čoskoro dozvieme dobré správy.

    prajem han
    Účastník

    :)

    financovania Leow
    Účastník

    :D

    prajem han
    Účastník

    :)

    financovania Leow
    Účastník

    :D

Zobrazujem 15 odpovedí – 496 až 510 (celkom 537)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.