2019 Nemecko - čakatelia na víza

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Blue34
    Účastník

    Zakladám túto tému pre našich priateľov, ktorí sa podelia o svoje nápady týkajúce sa vízovej problematiky od roku 2019, dúfam, že všetko bude prospešné pre všetkých...

    Ramadán_21
    Účastník

    Dobrý deň všetkým, som tu nový, chcem vaše komentáre k téme

    Žijem ako utečenci v Nemecku celých 6 rokov a práve som dokončil celý vývoj, keď som povedal, že som sa oženil, a to tak, že mi odpíšem. Prišlo mi odmietnutie azylu yanbancı na polícii pri sobáši, daj mi ďalší čas na mesiac a povedal som, že poď so mnou, evlği me a prinútim ma ísť do Turecka na rodinné stretnutie, išiel som na políciu a poď tak teraz som prišiel 10,01.2019 podal som kompletnú žiadosť a bol som hotový za 15 minút na konzuláte, bolo to v poriadku, nežiadali o veľa a moja žena je Nemka, mimochodom, sú to presne 2 mesiace, nie je tam CVP, môj manžel zavolal cudzineckú políciu pred 5 týždňami, povedali, že všetky papiere sú v poriadku, čakali na papier z registra trestov, myslím , zvýšili sa a trvá to 6 až 8 týždňov, teraz sa obávam, že to bude zamietnuté, čo s vami bude? 

    Ramadán_21
    Účastník

    Očakávam od vás CVP, budem rád, ak mi pomôžete.

    talhaxnumx
    Účastník

    Ahojte znova chlapci Dňa 14.02.2019 som požiadal nemecké konzulát v Ankare o vízum na zlúčenie rodiny. Dnes (11.03.2019) je 24. deň. Podľa informácií, ktoré sme dostali od Ausländerbehörde, dokumenty zatiaľ do rúk neprišli. Podľa toho, čo povedali, po jeho dosiahnutí nedošlo k žiadnej negativite. Zlé je, že mám svadbu mojej švagrinej o 5 dní neskôr a hádam to nestíham. Moja žena bude musieť ísť na svadbu sama a táto situácia ma veľmi mrzí. Hovoríme dobre a čakáme ďalej. Alah je veľký.

    Podľa informácií, ktoré dnes môžem získať, sa Formblatt Antrag dostal do rúk 04.03.2019. Neviem, či to, čo dostali, sú originály alebo digitálna kópia dokumentov. Dnes je 29. deň. Zajtra bude svadba švagrinej a pondelok mám narodeniny. Mali malú nádej, že to počas týždňa stihnú, ale boli úplne vyčerpaní. Čakaj. Nech je vám požehnaná príležitosť napísať túto správu. Inneddine indaAllahil Islam.

    MuratYc
    Účastník

    Ahojte chlapci, požiadal som o zjednotenie rodiny na konzuláte dňa 07.02.2019. Ak je môj manžel občanom Nemecka, môj turecký vek je 24 rokov.
    Pri vysvetľovaní toho, ako som sa stretla počas aplikácie, žena povedala dosť a položila otázky na spochybnenie mojich znalostí nemčiny. Potom začal pracovať s počítačom a povedal, že to bol proces, bez toho, aby si vôbec pozrel svadobné fotografie, ktoré som priniesol. Bolo to krátke.
    Keď sme mesiac po žiadosti o informácie volali na pobočku cudzincov, povedali, že videli naše informácie a moja spisba sa zaoberala pani. Ako povedali všetkým, povedali, že zákroky budú trvať 3 až 4 mesiace. Prajem všetkým priateľom trpezlivosť na toto unavené čakanie. Zdieľam s vami vývoj.

    Tureckí sultáni
    Účastník

    Ahojte všetci ..
    Požiadal som o víza na zjednotenie rodiny z Ankary dňa 20.02.19. Moje stretnutie prebehlo veľmi dobre. Dnes je to 23 dní a moja manželka stále nedostala list. Naďalej trpezlivo a vzrušene čakám. Nech nám všetkým dá Alah trpezlivosť . Bol to náročný proces čakania, pochopil som to Moja žena býva v Mannheime Ako dlho budem čakať na list a ako dlho mi prídu víza po odoslaní listu? Ak má niekto informácie, ocenil by som, keby mi to osvetlili.. cofe :)

    talhaxnumx
    Účastník

    Ahojte všetci ..
    Požiadal som o vízum na zjednotenie rodiny z Ankary dňa 20.02.19. Moje stretnutie prebehlo veľmi dobre. Dnes je to 23 dní a moja žena stále nedostala list. Naďalej trpezlivo a vzrušene čakám. Nech nám všetkým dá Alah trpezlivosť. Bol to náročný proces čakania, pochopil som to Moja žena je v Mannheime Zaujímalo by ma, ako dlho budem čakať na list a ako dlho budú moje víza po odoslaní listu? Ak má niekto informácie, ocenil by som, keby mi to osvetlili.. cofe :)

    Bohužiaľ je ťažké o tom niečo povedať. Myslím si však, že budú požadovať doklady, pretože váš manžel / manželka je občanom Turecka. Pokiaľ viem, niektorí občania Nemecka zasielajú víza priamo bez toho, aby vyžadovali doklady. Toto sú moje vedomosti. Ak sa mýlim, opravte to  :)

    Tureckí sultáni
    Účastník

    Bohužiaľ je ťažké o tom niečo povedať. Myslím si však, že budú požadovať doklady, pretože váš manžel / manželka je občanom Turecka. Pokiaľ viem, niektorí občania Nemecka zasielajú víza priamo bez toho, aby vyžadovali doklady. Toto sú moje vedomosti. Ak sa mýlim, opravte to  :)

    Áno, požiadajú moju manželku o 3 mesiace platenia suterénu a informácie o dome, v ktorom býva. Viem, že sme všetko pripravili, ale čakáme na ich odoslanie listov.

    talhaxnumx
    Účastník

    Áno, požiadajú moju manželku o 3 mesiace platenia suterénu a informácie o dome, v ktorom býva. Viem, že sme všetko pripravili, ale čakáme na ich odoslanie listov.

    Myslím si, že nikto na toto nemôže nič povedať. Ak je mesto, do ktorého idete, malé alebo nie je preplnené cudzincami a úradníkom, ktorý vybavuje váš spis v Ausländerbehörde atď. Ak nie, nebude to trvať dlho. Závidím tým, ktorým víza prídu o 18-20 dní :)

    Tureckí sultáni
    Účastník

    Myslím si, že nikto na toto nemôže nič povedať. Ak je mesto, do ktorého idete, malé alebo nie je preplnené cudzincami a úradníkom, ktorý vybavuje váš spis v Ausländerbehörde atď. Ak nie, nebude to trvať dlho. Závidím tým, ktorým víza prídu o 18-20 dní :)

    Presne, tiež mi závidí. :D No teraz nezostáva nič iné, len čakať. halay :)

    Nakladanie víz
    Účastník

    Áno, požiadajú moju manželku o 3 mesiace platenia suterénu a informácie o dome, v ktorom býva. Viem, že sme všetko pripravili, ale čakáme na ich odoslanie listov.

    Ahoj! môže doručovať dokumenty ako napr. To pomôže vašim transakciám postupovať skôr a aspoň znížite čas potrebný na poštu. :)

    Tureckí sultáni
    Účastník

    Ahoj! môže doručovať dokumenty ako napr. To pomôže vašim transakciám postupovať skôr a aspoň znížite čas potrebný na poštu. :)

    Ak sa to stane, samozrejme niečo také urobíme .. Dúfam, že to nebude problém .. Urobili ste to?

    Nakladanie víz
    Účastník

    Ak sa to stane, samozrejme niečo také urobíme .. Dúfam, že to nebude problém .. Urobili ste to?

    Áno, čítal som na fóre, bol som prekvapený, či niečo také existuje. Moja žena je nemecká občianka, ale pre prípad, že by som ju požiadal, aby to išla urobiť. Keď sa tam dostal, povedali mu, aby priniesol fotokópiu všetkých dokumentov, a potom za mňa otvorili spis. Ak nastane situácia, že si vyžiadame dokument, uvidíme vaše súbory zo systému, nebudeme sa vás už pýtať, ak ušetríte čas, povedali a dostali dokumenty, môžete tak urobiť. :)

    Nakladanie víz
    Účastník

    Ale dovoľte mi tiež poukázať na to, že v Nemecku existuje štátny systém, ktorý nemusí platiť pre každú kanceláriu cudzincov. Ak sa vás manžel na to spýta, môžete dostať jasnejšiu odpoveď

    Tureckí sultáni
    Účastník

    Ale dovoľte mi tiež poukázať na to, že v Nemecku existuje štátny systém, ktorý nemusí platiť pre každú kanceláriu cudzincov. Ak sa vás manžel na to spýta, môžete dostať jasnejšiu odpoveď

    ano mas pravdu .. dakujem velmi pekne, dam ti otazku ..

    Cazonová1
    Účastník

    Zdravím všetkých, prajem Božiu trpezlivosť
    Požiadal som o zlúčenie rodiny z Izmiru dňa 07.12.2018. Rathause manželku veľakrát klamal, že doklady neprišli do 2 mesiacov.Manželka povedala, že doklady prišli o 12 mesiacov a čakáme na spätnú väzbu.Poslal som e-mail na konzulát a volali o 2 dni neskôr sa ma spýtať, či čakali na spätnú väzbu 11.03.2019 Povedali, že sa musím zúčastniť 2 pohovorov. Krížový výsluch: Je to prvé manželstvo mojej manželky, povedal som trpezlivosť. Každopádne som sadol na autobus a išiel. Bývam v Antalyi. Mimochodom, tá žena si nechala ujsť, že to boli obe vaše prvé manželstvá. Prečo zavolali ty? Rozprávali sme sa o tom. Povedal, že volá z konzulátu, povedal, že najprv nevie rozpoznať číslo, vízum vám schválili, povedal som, že musíte mať 2-mesačné zdravotné poistenie, konzulát zavolal a povedali, že nemôžu povedať, či sú vaše víza schválené alebo nie, povedal som, že volám z generálneho konzulátu v Izmire, povedzte mi svoje meno, zaveste, zavolám na konzulát a spojím vás, povedal to bolo z bezpecnostnych dovodov.povedal som,co je posledne?ked som bol na konzulate,mal som termin,povedal neviem,povedal ze neviem o ake viza som ziadal,len povedal,ze pani konzulka by ma mala informovat, ze viza su schvalene a musim mat 3 mesacne poistenie.Povedal som pani, ziadal som o viza na zlúčenie rodiny, na zlúčenie rodiny nie je potrebné zdravotné poistenie, z mojej triedy išlo 3 ľudí do Goetheho kurzu, žiadne z nich nebolo potrebné, povedal som, z vášho konzulátu. Spýtal som sa ho, ako sa dozviem, či ma zavolajú, povedal, že ho nemusím presviedčať, zasmial sa a zložil telefón. Zavolal som manželke, ona zavolala Rathausovi, ktorý nám tam miništroval a povedala, že ju nechcú, ale povedala, že vaša žena nech sa spojí s nemeckým konzulátom, ak to chcú oni, nech to urobia. Volám na konzulát, ústredňa hovorí, že nemôžem odpovedať, pýtam sa, či to môžem spojiť s niekým, kto môže odpovedať, hovorím, že je to zakázané. No hovorím, neviem ako potvrdiť, píše poslať email. . Doslova sa vysmievajú ľuďom zo života a zakladajú si rodinu.Vraj sú veci založené výlučne na náhode,nemeckej disciplíne,to s tým nemá nič spoločné,je to len nemecký rasizmus,ste úplne na podnet dôstojníka pred ty... toto som chcel ešte dodať, nech Boh zatracuje tých, ktorí uzatvárajú dohodnuté manželstvá a páchajú podvody, a do takýchto situácií postaví tých, ktorí sa skutočne zosobášia...

Zobrazujem 15 odpovedí – 31 až 45 (celkom 537)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.