2019 Nemecko - čakatelia na víza

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Blue34
    Účastník

    Zakladám túto tému pre našich priateľov, ktorí sa podelia o svoje nápady týkajúce sa vízovej problematiky od roku 2019, dúfam, že všetko bude prospešné pre všetkých...

    talhaxnumx
    Účastník

    Dobrý deň, podal som si prihlášku dňa 04, je to už asi 12 dní, stále čakám, pôjdem ako snúbenec, takže to trvalo dlho? Pred 2018 týždňami išla moja žena do pobočky cudzincov, potrebujete niečo? Prišli dokumenty? spýtala sa .. Policajt povedal, že moje dokumenty boli v Kolíne nad Rýnom, boli preskúmané. Moja žena sama je mimochodom v Mníchove .. Potom povedala môjmu mužovi, že prednosť ti bude dať, pretože si nemecký občan, ale môže to trvať dlho, môže to trvať 76-2 mesiacov alebo to môže byť okamžite , záleží to na intenzite. A potom pri pohľade na počítač povedal: Vo vašom spise nevidím negatívnu situáciu, myslím, že nebude mať žiadny problém. Neviem, či mám byť šťastná, trápim sa každý deň po dobu 5 mesiacov. Môže to presiahnuť 6 dní? Ak to presiahne, mám niečo urobiť?

    Je to môj 5. deň, takže som zatiaľ nič neurobil, ale zdroje informácií:
    Konzulát (vyhľadať alebo poslať poštou)
    Ausländerbehörde (osobne, telefonicky alebo poštou)
    Bundesverwaltungsamt (pošta)

    Takto to viem. Mnohokrát som čítal, že tí, ktorí dostávajú informácie, získavajú informácie týmito kanálmi. Existujú ľudia, ktorí tvrdia, že hľadanie tu alebo pokus o získanie informácií môže proces predĺžiť, ale neviem, som klamár niekoho iného.

    k moru
    Účastník

    Nech je Alah našim prínosom a pomocníkom. Podľa toho, čo ste povedali, neexistujú víza, ktoré je potrebné doraziť v krátkom čase. Nechápem, čo súvisí s ule. Existujú ľudia, ktorí dostanú vízum za mesiac. Uplynuli 3 mesiace, stále existujú ľudia, ktorí nemajú víza. Ak to závisí od toho, kto transakciu vykoná, sú veľmi nespravodlivé. Som nemecký občan. Tiež pracujem. Aj práca mojej ženy je pripravená. Ľudia nemôžu ísť, keď hovoria, že čo? ste vydatá, ale ste pripravená o manželský život. Ľudia sa boja požiadať o volanie, proces sa predĺži, policajt sa hnevá na myšlienku, že váš spis bude čakať. A ani s nimi nie je problém. Prinajmenšom existuje systém sledovania. alebo ak poskytujú informácie ľuďom. Ľudia sa niekedy nudia. Kedy sa vízum vydá? Som zvedavý, či to vyjde. Som zvedavý, či to prijmú. Našli sa aj takí, ktorí čakali tri mesiace a boli podrobení krížovému výsluchu. Ľudia sa potom pýtajú, prečo čakáte tri mesiace, ak ich chcete podrobiť krížovému výsluchu? Založenie rodiny už bolo ťažké. Buďte zverený Bohu, želám si, aby mal každý vízum a čoskoro bude mať každý svojich blízkych.

    Čakajúce vízum
    Účastník

    Nech je Alah prínosom a pomocníkom nás všetkých. Podľa toho, čo ste povedali, neexistujú víza, ktoré je potrebné doraziť v krátkom čase. Nechápem, čo súvisí s ule. Existujú ľudia, ktorí dostanú vízum za mesiac. Uplynuli 3 mesiace, stále existujú ľudia, ktorí nemajú víza. Ak to závisí od toho, kto transakciu vykoná, sú veľmi nespravodlivé. Som nemecký občan. Tiez pracujem. Aj práca mojej manželky je pripravená, informovali sme ju v žiadosti. Ľudia nemôžu ísť, keď hovoria, že čo? ste vydatá, ale ste pripravená o manželský život. Ľudia sa boja požiadať o volanie, proces sa predĺži, policajt sa hnevá na myšlienku, že váš spis bude čakať. A ani s nimi nie je problém. Prinajmenšom existuje systém sledovania. alebo ak poskytujú informácie ľuďom. Ľudia sa niekedy nudia. Kedy sa vízum vydá? Som zvedavý, či to vyjde. Som zvedavý, či to prijmú. Našli sa aj takí, ktorí čakali tri mesiace a boli podrobení krížovému výsluchu. Ľudia sa potom pýtajú, prečo čakáte tri mesiace, ak ich chcete podrobiť krížovému výsluchu? Založenie rodiny už bolo ťažké. Budem zverený Alahovi, želám si, aby mal každý vízum a čoskoro bude mať každý svojich blízkych.

    veľa amínov

    Nebojácne
    Účastník

    Pôjdem ako snúbenec, je medzi nami 13-ročný rozdiel, moja manželka je staršia ako ja, ale stretávame sa už 3 roky, korešpondencia atď. Nechávame si ich všetkých pre prípad, že by chceli, tak to bude asi 80 dní. Ale je tu toto, moja žena šla osobne a dostala informácie, žena povedala, že nevidím negatívnu situáciu, povedala, že videla všetko o nás, mení sa to z mesta na mesto zo spisu na spis, bude to trvať 6 mesiacov alebo 1 rok. Nemohol povedať pozitívne veci, ktoré by ho potešili. Čakám na Červenú, strach z budúcnosti, môj spánkový režim odišiel.

    talhaxnumx
    Účastník

    Áno chlapi, už 15 dní sa nič nenapísalo. Nie sú nejaké dobré správy :) Dúfam, že nový týždeň prinesie veľa šťastia nám všetkým, InshaAllah. :)

    Nakladanie víz
    Účastník

    Áno chlapi, už 15 dní sa nič nenapísalo. Nie sú nejaké dobré správy :) Dúfam, že nový týždeň prinesie nám všetkým šťastie, Insha'Allah. :)

    Podal som žiadosť z Ankarského nemeckého konzulátu 23. januára 2019. Žiadosť prebehla bez problémov. Moje dokumenty prišli do Nemecka 11. februára a moja žena zavolala pobočku pre cudzincov. Z oddelenia cudzincov sa hovorilo, že bol poslaný na iné oddelenie, aby zistil, či je naše manželstvo platné v Nemecku. Je poľutovaniahodné, že žena, ktorá skúmala naše doklady, má dvojtýždňovú dovolenku. Každopádne sme trpezlivo čakali ďalšie 2 týždne. Dnes moja žena zavolala úradníčke. Mimochodom, moja žena je chemická inžinierka a ja som strojný inžinier. Náš vek je rovnaký ako v prvom manželstve. Máme primerané platy a bývanie. Moja manželka je nemecká občianka. Každopádne. Žena použila frázy ako vy musíte počkať na telefón s neuveriteľným pokarhaním a krikom na moju ženu. Povedal, že mám tisíc pracovných miest, nevolajte mi ani nič. Nechápem, akým právom. Moja žena je veľmi naivná. A to bol iba jeho prvý hovor, aby sa ženy spýtal, ako dlho to môže trvať. Sme samozrejme v depresii. Nie, že by víza meškali. Naša morálka sa zrútila na jeho štýl. Nechápem počasie, keď vošiel jednoduchý úradník. Nenútil moju manželku ani rozprávať. Neviem. Nech Boh dá trpezlivosť všetkým čakajúcim. Čitatelia, prosím niečo napíšte, nechajte fórum ožiť

    Ohne idealien
    Účastník

    .

    Ohne idealien
    Účastník

    .

    talhaxnumx
    Účastník

    Podal som žiadosť z Ankarského nemeckého konzulátu 23. januára 2019. Žiadosť prebehla bez problémov. Moje dokumenty prišli do Nemecka 11. februára a moja žena zavolala pobočku pre cudzincov. Z oddelenia cudzincov sa hovorilo, že bol poslaný na iné oddelenie, aby zistil, či je naše manželstvo platné v Nemecku. Je poľutovaniahodné, že žena, ktorá skúmala naše doklady, má dvojtýždňovú dovolenku. Každopádne sme trpezlivo čakali ďalšie 2 týždne. Dnes moja žena zavolala úradníčke. Mimochodom, moja žena je chemická inžinierka a ja som strojný inžinier. Náš vek je rovnaký ako v prvom manželstve. Máme primerané platy a bývanie. Moja manželka je nemecká občianka. Každopádne. Žena použila frázy ako vy musíte počkať na telefón s neuveriteľným pokarhaním a krikom na moju ženu. Povedal, že mám tisíc pracovných miest, nevolajte mi ani nič. Nechápem, s akým právom. Moja žena je veľmi naivná. A ona sa len chcela spýtať ženy, ako dlho to môže trvať, bol jej prvý hovor. Sme samozrejme v depresii. Nie, že by víza meškali. Naša morálka sa zrútila na jeho štýl. Nechápem počasie, keď vošiel jednoduchý úradník. Nenútil moju manželku ani rozprávať. Neviem. Nech Alah dá všetkým čakajúcim trpezlivosť. Čitatelia, prosím niečo napíšte, nechajte fórum ožiť

    Ja a moja žena sme išli do Berlína Ausländerbe - predtým, ako idem požiadať o vízum do Turecka, položíme vám otázku. Žena nám tam tiež vynadala. Povedal, aby nám dal číslo a počkal vonku. Vyšli sme z miestnosti a začali čakať. Potom pokarhal, že počkáte v čakárni, nie tam. Som si istý, že sú medzi nimi dobrí ľudia, ale myslím, že väčšina z nich je taká. :) Pre nás všetkých je od dnešného dňa dehonestujúce. Cítil som sa ponížený vedľa svojej ženy.

    Nakladanie víz
    Účastník

    Ja a moja žena sme išli do Berlína Ausländerbe - predtým, ako idem požiadať o vízum do Turecka, položíme vám otázku. Žena nám tam tiež vynadala. Povedal, aby nám dal číslo a počkal vonku. Vyšli sme z miestnosti a začali čakať. Potom pokarhal, že počkáte v čakárni, nie tam. Som si istý, že sú medzi nimi dobrí ľudia, ale myslím, že väčšina z nich je taká. :) Pre nás všetkých je od dnešného dňa dehonestujúce. Cítil som sa ponížený vedľa svojej ženy.

    Je to veľmi frustrujúca situácia. Nie sme deti, nie je ľudstvom, aby sme už nadávali inému človeku. Berú si od nás hnev vlastnej lenivosti. Ak fungujú správne, nezavoláme. Transakcie prebiehajú rýchlo. Nechajú ľudí čakať, potom povedia, že nemáte právo volať, počkáte. Ako vtip. Tiež ti veľmi dobre rozumiem. Je zrejmé, že nielenže karhajú, ale aj spôsobujú, že majú pocit, že ich potrebujeme. Verte mi, že som svoju ženu nemiloval, ak by som to urobil, nikdy by som nešiel do Turecka, mohol by žiť jeho život v Nemecku. Pred odchodom vytvárajú tlak na ľudí. Samozrejme existujú ľudia, ktorí majú rôzne myšlienky, rešpektujem ich, ale moje myšlienky smerujú týmto smerom. Nie sme žiadateľmi o azyl, nechceme žiť oddelene od našich manželov, existuje niečo ako jednota rodiny, ale tiež bránia ľuďom v manželstve. 

    talhaxnumx
    Účastník

    Ahojte znova chlapci Dňa 14.02.2019 som požiadal nemecké konzulát v Ankare o vízum na zlúčenie rodiny. Dnes (11.03.2019) je 24. deň. Podľa informácií, ktoré sme dostali od Ausländerbehörde, dokumenty zatiaľ do rúk neprišli. Podľa toho, čo povedali, po jeho dosiahnutí nedošlo k žiadnej negativite. Zlé je, že mám svadbu mojej švagrinej o 5 dní neskôr a hádam to nestíham. Moja žena bude musieť ísť na svadbu sama a táto situácia ma veľmi mrzí. Hovoríme dobre a čakáme ďalej. Boh je veľký.

    Nakladanie víz
    Účastník

    Nebojte sa, dúfam, že vaše vízum bude vydané čo najskôr. Mimochodom, ak ste sa zosobášili v Nemecku alebo si tam dáte schválenie manželstva, vaše vízové ​​​​procesy budú trvať kratšie. Keďže vaše dokumenty sa posielajú z cudzineckej pobočky manželskému úradu, procedúry tam trvajú približne 2 týždne a vaše manželstvo je potvrdené ako platné v Nemecku. Bez tohto súhlasu cudzinecká pobočka vaše doklady neskontroluje, pozastaví. Nakoniec žena, ktorá kontrolovala môj doklad, bola našťastie týždeň na dovolenke. Naša pani sa tento týždeň nechystala, bola chorá. Len nečinne čakáme. vypnúť :)

    talhaxnumx
    Účastník

    Nebojte sa, dúfam, že vaše vízum bude vydané čo najskôr. Mimochodom, ak ste sa zosobášili v Nemecku alebo si tam dáte schválenie manželstva, vaše vízové ​​​​procesy budú trvať kratšie. Keďže vaše dokumenty sa posielajú z cudzineckej pobočky manželskému úradu, procedúry tam trvajú približne 2 týždne a vaše manželstvo je potvrdené ako platné v Nemecku. Bez tohto súhlasu cudzinecká pobočka vaše doklady neskontroluje, pozastaví. Nakoniec žena, ktorá kontrolovala môj doklad, bola našťastie týždeň na dovolenke. Naša pani sa tento týždeň nechystala, bola chorá. Len nečinne čakáme. vypnúť :)

    Vzali sme sa v Nemecku. V tomto prípade, ako ste povedali, dúfam, že proces napreduje rýchlo. Najnepríjemnejšia vec je to, čo zažívate. Sú na dovolenke po dovolenke a chorobe a počet štátnych zamestnancov je nízky, takže práce s papierom sú pomalé. Nech je všetko prospešné.

    Nesibe of
    Účastník

    Zobrali sme sa v Nemecku. V tomto prípade, ako ste povedali, insha'Allah, transakcie budú prebiehať rýchlo. Najotravnejšie je, že to človek zažije. Keď sa povie choroba po dovolenke, sú nejako na dovolenke a počet policajtov je nízky, takže práce s lopatou na papier sú pomalé. Nech je všetko dobré.

    Tento proces nemá nič spoločné so sobášom v Nemecku. Oženil som sa v Nemecku. Víza mi prišli na konci 4 mesiacov.

    Nakladanie víz
    Účastník

    Tento proces nemá nič spoločné so sobášom v Nemecku. Oženil som sa v Nemecku. Víza mi prišli na konci 4 mesiacov.

    Rešpektujem to, čo ste napísali, ale v e-maile zaslanom mojej manželke ministerstvo pre cudzincov uviedlo, že ak urobíte svoje manželstvo platné v Nemecku, váš proces bude prebiehať rýchlejšie. Ak nájdem poštu, zdieľam ju aj tu, ale samozrejme v Nemecku existuje štátny systém, nemusí platiť pre každú pobočku.

Zobrazujem 15 odpovedí – 16 až 30 (celkom 537)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.