Čakajúci víza a oblasti 2019

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    ysmnxnumx
    Účastník

    Priatelia, požiadal som 30. septembra o zjednotenie rodiny z Izmiru. Pod čiarovým kódom v pravom hornom rohu papiera formátu A4 uvedenom po stretnutí je 6-miestne číslo. Tomu sa hovorí sledovacie číslo? A môže mi prosím niekto napísať svoje skúsenosti? byby :)

    chyžná
    Účastník

    Dobrý deň,
    Podala som žiadosť so svojím dieťaťom z Ankary 17. septembra. Mal som jeden chýbajúci dokument. Poskytli formulár chýbajúceho dokumentu a požiadali ma o jeho vyplnenie. Neuviedli nijaké čísla žiadostí. Na papieri je sledovacie číslo, ktoré dáva náklad Ups, a môžem ho sledovať zo stránky s nákladom.
    Môj spis prišiel na úrad pre cudzincov minulý týždeň. Dôstojník max. Povedal, že počkáš 4 týždne, lebo tam skúmajú spisy podľa hustoty a poradia. Nemci majú prázdniny každý týždeň, uvidíme, snáď nám víza schvália v novembri.
    Prajem trpezlivosť všetkým, ktorí čakajú na veľmi náročný proces.

    ysmnxnumx
    Účastník

    Zaujímalo by ma, prečo mi nedali nákladný papier UPS? 😮 Tak kam sa v Nemecku chystáte? Idem do Berlína, najlepšie keď nebudú robiť problémy. Je to naozaj náročný proces, neistota je to, čo neznášam najviac. Dúfam, že Boh dá, čo chceme. Dnes je to celý mesiac a ja to ledva znášam. Sú ľudia, ktorí čakajú 6 mesiacov, naozaj im gratulujem k trpezlivosti. :)

    Ako ste zistili, že dokumenty prišli na pobočku cudzincov? Kto povedal, že počkáš 4 týždne?

    chyžná
    Účastník

    Povedali ste, že som podal žiadosť z Izmiru, pravdepodobne vám pošlú platené odoslanie, myslím si, že má zmluvu s vnútroštátnou prepravou.
    Dúfam, že miesto, kam idem, je Hannover.
    Moja žena išla do pobočky cudzincov a tam nám to povedal dôstojník. Konali sme trochu skoro, sme netrpezliví, čo robiť teraz. Max. Povedal 1 mesiac. Nie sme to len my, ľudia zo všetkých národov sa hlásia. Informácie získate v pobočke cudzincov. Váš manžel sa môže opýtať, v akom štádiu je doručenie vášho spisu. Berlín je veľké miesto, intenzívne, Boh vám žehnaj.
    cofe :)

    ysmnxnumx
    Účastník

    Pozeráme, nikto neotvára.  :- Poviem vám, aby ste dnes odišli. Amen, ak BOH dovolí. Je veľmi zlé, že prvé mesiace manželstva trávim sama. Bože pomôž nám

    chyžná
    Účastník

    Nechajte manžela zavolať a dohodnite si stretnutie. Zahraničná pobočka, do ktorej sme boli pridružení, nebola na schôdzke. Funguje to v určitý deň a v určitom časovom intervale. Závisí to samozrejme od štátu a mesta.
    Už je to viac ako rok, čo som videl manželku s dieťaťom. Počas tohto obdobia som raz požiadal o turistické vízum a bol som zamietnutý podľa článku 1. Tentokrát sme požiadali o víza na zlúčenie rodiny, dúfajme, že bude úspešná. Pretože toto už nie je rodinné stretnutie,
    budú rodinné distribučné víza. S dieťaťom sa čaká ťažšie. Dúfam, že aj vaše víza budú schválené skoro. Boh nám pomôž a získaj polovicu. :-

    ysmnxnumx
    Účastník

    Neverím, že je tvoja situácia ťažšia, je mi to veľmi ľúto. :-[Insha'Allah, stretneme sa čo najskôr. Prial by som si, aby nemali všetko také ťažké. Je to naozaj smutné. Je váš manžel / manželka nemeckým občanom?

    chyžná
    Účastník

    Môj manžel je občanom Turecka, má však schôdze na neurčitý čas. V tomto procese nastavil prácu, domov a podobne. Dúfam, že to dopadne pozitívne. Je váš nemecký občan? Aj keď je nemeckým občanom, tento vízový proces stále funguje.

    ysmnxnumx
    Účastník

    Áno, nemecký občan. Ak to bude príliš dlho, prijmeme právnikov atď. Potom som počul, že to bolo jednoduchšie

    chyžná
    Účastník

    Od dátumu podania žiadosti existuje 90-denný právny proces. Počas tohto procesu musia urobiť pozitívny alebo negatívny obrat. Ak v tomto procese nedostanete odpoveď, myslím si, že má najväčší zmysel angažovať právnika. Rozmýšľame, že sa vydáme rovnakou cestou. Sú aj ľudia, ktorých víza sú schválené iba za 5 alebo 6 mesiacov, prečítal som si to tu.
    Váš manžel je nemecký občan, ktorý vás nemôže odmietnuť. Skôr alebo neskôr bude schválený.

    atašé
    Účastník

    Ahoj priatelia,

    Mám kredit a kreditná karta dlh voči banke, dlh bol prevedený na exekúciu, zaujímalo by ma, či nebude problém vo víze na zlúčenie rodiny?

    Podal som žiadosť 30. septembra, pobočka cudzincov uviedla, že dokumenty sme odoslali kotve v stredu a obávam sa, že nebude problém.

    ysmnxnumx
    Účastník

    Dúfam, že to bude schválené.Za predpokladu, že budem čakať 5 - 6 mesiacov, myslím, že sa mi zhorší psychika. :)

    chyžná
    Účastník

    Nie, nemyslím si, že budeš čakať tak dlho. Ak sú vaše podmienky k dispozícii, vízum sa schváli za 1,5 - 2 mesiace pri bežnom postupe.
    Tiež sa snažte príliš nepremýšľať, ak nemáte problém, zaneprázdnite sa. Chvíľu som mal depresiu z premýšľania. Teraz som to pustil, čokoľvek vyjde, hovorím do kaviarne šťastia :)

    ysmnxnumx
    Účastník

    Ako máš pravdu, moja psychológia sa zhorší.  :)

    chyžná
    Účastník

    Ahoj priatelia,
    Zdá sa, že môj pas je dnes v nákladnej dodávke. Čakám na kuriéra, dúfam, že nám víza schválili, veľmi sa teším. tlieskaj :) ano :)

    chyžná
    Účastník

    Žiaľ, moje vízum bolo zamietnuté. Mám veľmi zlú náladu. Dôvodom odmietnutia je finančná nedostatočnosť, myslím si, že zistili, že plat mojej manželky je nedostatočný: cryla: 
    Teraz plánujeme podpísať s právnikom a odvolať sa :(  Je mi naozaj ľúto, že to nepresahuje náš podiel. Zostali sme tu s mojím dieťaťom. Ospravedlňujú sa, to, čo robia, nie je nič iné ako mučenie. :cryla:

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 34)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.