Ako si môžem vziať svoj Turecku prostých tovar?

> fóra > Generálna sekcia pre Nemecko a ďalšie európske krajiny > Ako si môžem vziať svoj Turecku prostých tovar?

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    reyyan na
    Účastník

    Dobrý deň, priatelia. Mám 4-5 kufrov vecí, ktoré si vezmem do Turecka. Cesta lietadlom ma bude stáť veľa. Viete mi povedať ceny s poštovným? (Úprimne povedané, nenašiel som dopravné prostriedky, pretože miesto, kde žijem, je malé. Informácie som dostal len z tureckého trhu, kde mi povedali o dopravných prostriedkoch, ktoré prevážajú ovocie a zeleninu z Nemecka do Turecka, ale aj tam hrozí, že sa mi stratia veci.) Alebo keď si pri kúpe letenky dokúpite veci navyše, zaplatíte 2 eurá za kilo. To som počul, ale neviem nakoľko je to pravda. Tiež viem, že ak Cestujem s Lufthansou, mám právo niesť 46 kíl. Ale moja váha kufra je okolo 100 kíl. Zoberiem si so sebou aj notebook. Čo mám pre neho urobiť? Ukážem vám svoju faktúru. Nemám žiadne informácie o tomto probléme, pretože som nikdy predtým nepriniesol počítač. :) Bol by som veľmi rád, keby niekto vedel o týchto problémoch.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    guru
    Účastník

    ahoj REYYA, veľa šťastia, vraciaš sa do TR?

    Keď som prichádzal do Turecka z Nemecka, priniesol som si veci na prepravu. Za každé 1kg lietadlom dostanú 7 EUR.

    Priniesol som asi 15 balíkov štandardnej veľkosti vrátane riadu, žehličky, kávovaru a elektrických spotrebičov. Celkovo som zaplatil 300 EUR.

    Tureckej spoločnosti môžete zavolať na internete
    google vstúpte DO TUBAY TRANSPORT BRUCHSAL

    tugce_doerj je
    Účastník

    Za notebook nemusíte vystavovať faktúry. Každý má so sebou svoj laptop, príručný obal alebo podložky. Televízia musí byť na ceste k väčšiemu majetku v Nemecku a robiť elektronické faktúry oluyor.turkiye musí byť ako on. Vždy, keď idem, nosím so sebou 2 notebooky, dodnes mi nič nevyšlo.

    Prepravné spoločnosti požadujú veľa peňazí za 100 kg. Pretože vám dajú 1 kontajner. Rovnaká cena, ktorá prepraví 1 kg v tomto kontajneri, je rovnaká cena ako 100 kg. Ak chcete, noste s nádobou sedaciu súpravu, ak chcete, 1 tanier.

    dejavuxnumx
    Účastník

    Dobrý deň, priatelia. Mám 4-5 kufrov vecí, ktoré si vezmem do Turecka. Cesta lietadlom ma bude stáť veľa. Viete mi povedať ceny s poštovným? (Úprimne povedané, nenašiel som dopravné prostriedky, pretože miesto, kde žijem, je malé. Informácie som dostal len z tureckého trhu, kde mi povedali o dopravných prostriedkoch, ktoré prevážajú ovocie a zeleninu z Nemecka do Turecka, ale aj tam hrozí, že sa mi stratia veci.) Alebo keď si pri kúpe letenky dokúpite veci navyše, zaplatíte 2 eurá za kilo. To som počul, ale neviem nakoľko je to pravda. Tiež viem, že ak Cestujem s Lufthansou, mám právo niesť 46 kíl. Ale moja váha kufra je okolo 100 kíl. Zoberiem si so sebou aj notebook. Čo mám pre neho urobiť? Ukážem vám svoju faktúru. Nemám žiadne informácie o tomto probléme, pretože som nikdy predtým nepriniesol počítač. :) Bol by som veľmi rád, keby niekto vedel o týchto problémoch.

    Ahoj Reyya,

    Najskôr odporúčam, aby ste so sebou na cestách mali notebook ako príručnú batožinu. Za poškodenie elektronických vecí v batožinovom priestore lietadla sa neplatí žiadne poistenie. V zásade je zakázané vkladať do batožinového priestoru elektronické predmety. Môžete ho samozrejme nahrať, ale ak ste ho naložili na papier, letecké spoločnosti vložili taký predmet, aby sa vyhli problémom s platením a povedali, že problém je váš.

    Po druhé, medzinárodný povolený objem batožiny leteckých spoločností je 30 Kg. Maximálny povolený objem príručnej batožiny je 8 kg. Cieľom leteckých spoločností ako Pegasus a Sun Express, ktoré predávajú lacné letenky, je samozrejme dosiahnuť zisk pri nadmerných platbách za batožinu znížením povolenej batožiny na 20 kg.
    Ak poviete 100 kilogramov batožiny; Ak prídete do Turecka so spoločnosťou, ktorá uznáva právo na 30 kg batožinu (Turkish Airlines atď.), Letecký dopravca podľa mojej rady do 33 kíl už neznie, ak je viac Türkhavayol 2 - 3 kilá. Príručnú batožinu 8 libier si pripravte ako príručnú batožinu.
    So sebou si tak môžete priniesť približne 40 – 45 kíl.

    Zvyšné položky vám odporúčam poslať poštou alebo nákladom. Ak by ste mali poslať z Turecka do Nemecka PTT, odporúčam. Ale neviem, ktorá inštitúcia tam takto funguje, ale je to pravdepodobne DHL. Musíte dostať cenu od DHL.
    Dôležitý je samozrejme aj obsah batožiny. Ak máte elektronické predmety, neposielajte ich týmto spôsobom. Pokiaľ ale máte iba osobné veci, môžete ich bez problémov poslať poštou. Aby ste nemali problém s uviaznutím v colnici, nemali by tam byť žiadne elektronické predmety.

    Ak sa vraciate s definitívnou platnosťou, uistite sa, že dostanete od konzulátu „papier o definitívnej návratnosti“. Tento dokument vám dokonca dáva právo presťahovať sa bez platenia colných poplatkov. Aj keď vaše veci uviaznu na tureckej colnici, môžete ich získať späť pomocou tohto papiera, žiadny problém.

    1963
    Účastník

    Spoločnosť Pegasus stojí 5 TL za kilo, pri nákupe leteniek si môžete kúpiť ďalšiu batožinu.

    dejavuxnumx
    Účastník

    Spoločnosť Pegasus stojí 5 TL za kilo, pri nákupe leteniek si môžete kúpiť ďalšiu batožinu.

    5 TL pre vnútroštátne lety.
    Ak na medzinárodných letoch v čase zakúpenia letenky pridáte ďalšiu batožinu, 5.50 TL, ktorú získate, ak si izbu kúpite pri rezervácii. Ak povedia, že máte na letisku nadbytočnú batožinu a chcete zaplatiť, zaplatíte 6 eur za kilo.

    1963
    Účastník

    Nič iné som nepovedal, lístok som si kúpil ako 5 TL, teraz je to 5.5, takže nie je veľký rozdiel :) Náklad spoločnosti DHL tiež trvá okolo 1 - 5 eur za 6 kg a do cieľa sa dostane za veľmi dlhú dobu, ktorá trvá 1 - 1,5 mesiaca.

    dejavuxnumx
    Účastník

    Nič iné som nepovedal, lístok som si kúpil ako 5 TL, teraz je to 5.5, takže nie je veľký rozdiel :)

    Dobre, potom som si myslel, že si povedal prepáč, že som to pridal v poli.

    Sám nemôže pridať viac ako 20 kíl extra batožiny. Má 100 kilogramov batožiny a stále nemôže robiť svoju prácu, aby si vzal 40 kilogramov + príručnej batožiny. Malo by to trvať poštou alebo inou cestou. Ak povie, že si za zvyšných 60 kíl priplatí, musí minúť 10-krát viac, ako je hodnota predmetov vo vnútri. :)

    1963
    Účastník

    áno, odpočívajte, ak 60 aj s nákladnými spoločnosťami s nákladom kiloyu, ktoré budú zasielať príliš drahé, aby prišli, budú obchodovať s colnými prostriedkami v oblasti elektronických artefaktov prichádzajúcich do Turecka, je tiež veľmi Ak zásielka najlacnejšia v Nemecku ako PTT DHL v Turecku som šla 3 dní balík, ktorý som poslal pred 32 kg hmotnosti 18 eur zaplatil 1 kg papierového balenia 18 dní Išiel som a zaplatil 9 euro 
    ps3 stratený v backende, nenájdený

    dejavuxnumx
    Účastník

    áno, v Nemecku som šiel na 60 dní a balík, ktorý som poslal pred váhou 3 kg, napríklad PTT, ktorý je príliš drahý na to, aby prišiel, bude obchodovanie na colnici v elektronickom esyalari, ak ten pravý čas získania najlacnejšieho nákladu prichádzajúceho do Turecka DHL Turecko, ak odoslanie aj pri zostávajúcich nákladných podnikoch s hmotnosťou 32 kiloyu zaplatí 18 eur za papierový balík 1 kg Išiel som za 18 dní, zaplatil som 9 eur 
    ps3 stratený v backende, nenájdený

    Reyya, radšej si prines kufrík po kúsku, ak sa sem máš chystať znova. Inak sú všetky druhy nákladov drahé. Turecko sa vydá na známu cestu a na požiadanie privedie ostatných. Inými slovami, či už pôjdu do iného mesta, ako pôjdete do TR, pošlú ich do mesta, v ktorom sa nachádzate, s nákladom v Turecku. Zvyšok kufrov je dosť jednoduchý na to, aby ste vstúpili do TR

    reyyan na
    Účastník

    Každému jednotlivo ďakujem za pripomienky. ano guru, myslim. Do Turecka sa plánujem vrátiť koncom tohto roka. Zdá sa byť výhodnejšie byť v mojej krajine z hľadiska obchodného a súkromného života.

    Elektronicky neexistuje nič také ako moje oblečenie v kufroch, ktoré si beriem. Hmm je pravda, bude to stáť viac, ak si z komentárov odnesiem veci, ktorým rozumiem, ako obsah kufrov. Najlogickejšie sa javí brať to na dve strany. Minulý rok som išiel s Luftansou a jej prepravné právo bolo 23 23 rôznych kufrov a celkovo 46 kíl. Ale nešťastia pre tento rok, Lufthansan nemal priame lety do Ankary. pricestoval priamo do Istanbulu. lacné posielanie balíkov z Nemecka do Turecka z Nemecka do Turecka, ale veľmi drahé. Hľadal som.

    guru
    Účastník

    Ako som už povedal, prídete a odídete 1 * 2-krát, čo bola letenka alebo niečo iné, bude to stáť.
    Myslím, že si môžete vziať to, čo si môžete vziať lietadlom, a zvyšok zvládnuť dopravou.
    Mal som 15 kartónov, myslím, že som mal veľa vecí vo vnútri, polovica domu stála takmer 300 eur. prišlo to bez problémov

    reyyan na
    Účastník

    Ahoj Reyya,

    Najskôr odporúčam, aby ste so sebou na cestách mali notebook ako príručnú batožinu. Za poškodenie elektronických vecí v batožinovom priestore lietadla sa neplatí žiadne poistenie. V zásade je zakázané vkladať do batožinového priestoru elektronické predmety. Môžete ho samozrejme nahrať, ale ak ste ho naložili na papier, letecké spoločnosti vložili taký predmet, aby sa vyhli problémom s platením a povedali, že problém je váš.

    Po druhé, medzinárodný povolený objem batožiny leteckých spoločností je 30 Kg. Maximálny povolený objem príručnej batožiny je 8 kg. Cieľom leteckých spoločností ako Pegasus a Sun Express, ktoré predávajú lacné letenky, je samozrejme dosiahnuť zisk pri nadmerných platbách za batožinu znížením povolenej batožiny na 20 kg.
    Ak poviete 100 kilogramov batožiny; Ak prídete do Turecka so spoločnosťou, ktorá uznáva právo na 30 kg batožinu (Turkish Airlines atď.), Letecký dopravca podľa mojej rady do 33 kíl už neznie, ak je viac Türkhavayol 2 - 3 kilá. Príručnú batožinu 8 libier si pripravte ako príručnú batožinu.
    So sebou si tak môžete priniesť približne 40 – 45 kíl.

    Zvyšné položky vám odporúčam poslať poštou alebo nákladom. Ak by ste mali poslať z Turecka do Nemecka PTT, odporúčam. Ale neviem, ktorá inštitúcia tam takto funguje, ale je to pravdepodobne DHL. Musíte dostať cenu od DHL.
    Dôležitý je samozrejme aj obsah batožiny. Ak máte elektronické predmety, neposielajte ich týmto spôsobom. Pokiaľ ale máte iba osobné veci, môžete ich bez problémov poslať poštou. Aby ste nemali problém s uviaznutím v colnici, nemali by tam byť žiadne elektronické predmety.

    Ak sa vraciate s definitívnou platnosťou, uistite sa, že dostanete od konzulátu „papier o definitívnej návratnosti“. Tento dokument vám dokonca dáva právo presťahovať sa bez platenia colných poplatkov. Aj keď vaše veci uviaznu na tureckej colnici, môžete ich získať späť pomocou tohto papiera, žiadny problém.

    Dobrý deň, bude definitívny návratový papier, ktorý dostanem z konzulátu, potrebný len na elektronické zásielky? Tomuto nerozumiem!! Aj tak si nemám zobrať žiadne elektronické predmety. Rozmýšľam, že ich tu všetky predám. TV, chladnička, práčka….atď.. Samozrejme, bolo by pekné, keby som mal alternatívu, ako je vziať to do Turecka, ale zdá sa to ťažké. Aké ďalšie dokumenty teda potrebujem dostať od konzulátu, keď sa vrátim? Zaujímalo by ma, či vieš?

    reyyan na
    Účastník

    Ako som už povedal, prídete a odídete 1 * 2-krát, čo bola letenka alebo niečo iné, bude to stáť.
    Myslím, že si môžete vziať to, čo si môžete vziať lietadlom, a zvyšok zvládnuť dopravou.
    Mal som 15 kartónov, myslím, že som mal veľa vecí vo vnútri, polovica domu stála takmer 300 eur. prišlo to bez problémov

    Máte pravdu, dovoľte mi preskúmať aj toto. Myslím, že sa to všetko vyrieši naraz. Asi si nemal žiadne veľké veci do domácnosti, však? (chladnička, práčka atď.) Vašu zásielku prešetrím. Ďakujem guru. Tiež sa pýtam, koľko vážia vaše položky, pretože by ma zaujímalo, či si účtujú príplatok za dopravu, keď určitá hmotnosť prekročí určitú hmotnosť.  :) Pýtam sa, pretože o týchto veciach nemám žiadne informácie.

    guru
    Účastník

    Nie, len som si vzal oblečenie a malý kuchynský riad na svoj riad. paplónový vankúš alebo čo.
    Pokiaľ si dobre pamätám, kupovali to podľa veľkosti kartónu, nie podľa hmotnosti.

    dejavuxnumx
    Účastník

    Dobrý deň, bude definitívny návratový papier, ktorý dostanem z konzulátu, potrebný len na elektronické zásielky? Tomuto nerozumiem!! Aj tak si nemám zobrať žiadne elektronické predmety. Rozmýšľam, že ich tu všetky predám. TV, chladnička, práčka….atď.. Samozrejme, bolo by pekné, keby som mal alternatívu, ako je vziať to do Turecka, ale zdá sa to ťažké. Aké ďalšie dokumenty teda potrebujem dostať od konzulátu, keď sa vrátim? Zaujímalo by ma, či vieš?

    „Definitívny návrat do Turecka“ je v podstate zákon o možnosti presťahovať celý svoj dom. Ale nemôžem tvrdiť, že mám veľmi podrobné znalosti. Myslím, že najlepšie informácie získate na konzuláte osobne. Navyše, ak ste tam pracovali viac ako 5 rokov, máte právo priviezť jedno auto do Turecka bez platenia cla, ak sa chystáte pre istotu vrátiť. Ak chcete, môžete preskúmať aj toto. Myslím, že ak na Google zadáte „privezenie auta do Turecka z Nemecka“, zobrazia sa vám stránky, kde môžete získať podrobné informácie. Inými slovami, nevzťahuje sa na jednu elektronickú položku.

    Nemecko má navyše zákon o návrate. Poskytujú pomoc pri presídlení vracajúcim sa Turkom. Tento zákon bol vysielaný aj v televízii. Už len preto, že Nemci podnikajú kroky na návrat Turkov. Myslím, že to môžete získať ako podrobné informácie od úradu práce alebo od akejkoľvek inštitúcie, od ktorej teraz získate pomoc. Samozrejme, že budú hľadať určité podmienky, ale je užitočné sa naučiť, možno je to niečo, z čoho môžete mať úžitok.

    Ak sa chystáte jednoznačne vrátiť, dobre ich preskúmajte, myslím si, že pred vami môžu byť aj iné možnosti, okrem nosenia batožiny spolu s batožinou. Viem, že aj keď ste tam pracovali, dokonca aj príspevky na poistenie vo vašom mene je možné previesť petíciou na turecký inštitút sociálneho zabezpečenia. Inými slovami, vaša situácia je iná ako preprava tovaru, myslím si, že máte nejaké práva navyše, pretože sa vraciate. Navrhujem vám výskum.
    Opäť sa snažím pomôcť, ak niečo vieme

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 22)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.