Nemocničné a vyšetrovacie procedúry v Turecku

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    financovania Leow
    Účastník

    Zdravím všetkých ešte raz 🙋🏻‍♀️,
    Mám na teba otázku. Budem rád, ak mi túto vec osvetlíte.
    Budúci týždeň pôjdeme na dovolenku do Turecka😍 Keď pôjdem do Turecka, chcem sa nechať vyšetriť v súkromnej nemocnici a absolvovať prehliadku.
    Všetky záznamy o mne a mojej manželke sú v Nemecku a nemáme žiadny vzťah s TR, vrátane adresy. Musím ísť na SSI alebo sa zaregistrovať, keď idem do Turecka na tieto nemocničné procedúry? Ak sa zaregistrujem v SSI, vznikne v budúcnosti dlh atď.? (Keďže do TR nechodíme veľmi často, nechcem, aby vás bolela hlava, ak nebudem môcť podrobne sledovať).
    Keďže pracujem, mám možnosť uzavrieť medzinárodné poistenie na mojej krankenkasse (Techniker Krankenkasse). V utorok budem hovoriť o zámorskom poistení a podrobnostiach.
    Bol by som veľmi rád, keby ľudia, ktorí majú podrobné znalosti alebo predchádzajúce skúsenosti v tejto problematike, mohli poskytnúť podrobnú odpoveď.
    Som otvorená aj návrhom 😊
    Vopred vám ďakujem

    Musíte ísť do SSK a získať certifikát AT 11, nemecká poistka pokrýva všetky náklady, ale keď turecké súkromné ​​nemocnice vidia nemeckú poistku, vystavia desaťtisíce eur nemeckej poistke, akýsi podvod. Nášmu príbuznému dali 2 stehy na obočie, súkromná nemocnica vyúčtovala 13.000 XNUMX eur.

    financovania Leow
    Účastník

    Tých pár dní tak rýchlo ubehne. Tu som položil otázku, pretože som nemal čas to skúmať. Podrobnú a informatívnu odpoveď som nedostal.
    Dovoľte mi uviesť krátku anekdotu o tom, ako som zvládal svoju nemocničnú prácu, keď som bol v Turecku, aby jedného dňa, keby to niekto potreboval, mohol z toho mať úžitok.
    V prvom rade je potrebné získať certifikát T/A 11, aby Krankenkasse pokryla liečebné náklady v prípade núdze počas cesty na dovolenku z Turecka do Nemecka. Dokument dostanete tak, že sa osobne prihlásite do Krankenkasse, ku ktorému ste pridružení. Keď idete do Turecka, musíte ísť na SSI vo vašom regióne s dokladom T/A 11 a získať číslo Yupass. S číslom yupass, ktoré vám pridelila spoločnosť SGK, sú vaše nemocničné procedúry kryté vaším poistením len v prípade núdze. Okrem toho, ak chcete mať súkromné ​​vyšetrenie ako ja, musíte si všetky náklady hradiť z vlastného vrecka. Pri všetkých transakciách v nemocniciach sa uplatňuje sadzobník nepoistených poplatkov. Vyšetrenie, ostatné procedúry, lieky, všetko si platíte z vlastného vrecka. Existujú nemocnice, ktoré účtujú poplatky za vyšetrenie a spracovanie, najmä v prípade pacientov s cudzím pôvodom, oveľa viac ako poplatky za nepoistené ošetrenie tureckých občanov. Ak máte tureckú identitu, nepovažujú vás za turistu. To však nemusí platiť v každej súkromnej nemocnici. Chcel som tu na to poukázať, keďže povedala, že ceny za vyšetrenia zahraničných pacientok v nemocnici, do ktorej som chodila, boli iné. Keďže som už tureckým občanom, podliehal som cenám pre nepoistených tureckých občanov. Urobil som všetky svoje transakcie.
    Prajem všetkým šťastný a zdravý deň.

    yenicerixnumx
    Účastník

    Ďakujem mnohokrát. byby :)

    financovania Leow
    Účastník

    .

    istanbull je
    Účastník

    Zdravím všetkých ešte raz 🙋🏻‍♀️,
    Mám na teba otázku. Budem rád, ak mi túto vec osvetlíte.
    Budúci týždeň pôjdeme na dovolenku do Turecka😍 Keď pôjdem do Turecka, chcem sa nechať vyšetriť v súkromnej nemocnici a absolvovať prehliadku.
    Všetky záznamy o mne a mojej manželke sú v Nemecku a nemáme žiadny vzťah s TR, vrátane adresy. Musím ísť na SSI alebo sa zaregistrovať, keď idem do Turecka na tieto nemocničné procedúry? Ak sa zaregistrujem v SSI, vznikne v budúcnosti dlh atď.? (Keďže do TR nechodíme veľmi často, nechcem, aby vás bolela hlava, ak nebudem môcť podrobne sledovať).
    Keďže pracujem, mám možnosť uzavrieť medzinárodné poistenie na mojej krankenkasse (Techniker Krankenkasse). V utorok budem hovoriť o zámorskom poistení a podrobnostiach.
    Bol by som veľmi rád, keby ľudia, ktorí majú podrobné znalosti alebo predchádzajúce skúsenosti v tejto problematike, mohli poskytnúť podrobnú odpoveď.
    Som otvorená aj návrhom 😊
    Vopred vám ďakujem

    Dobrý deň,

    Pri ďalšej návšteve si môžete uzavrieť medzinárodné zdravotné poistenie pre celú rodinu za 21 eur ročne (toľko nás to stálo).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    To sa však vzťahuje len na urgentné ochorenia.

    Možno vám budú chcieť účtovať 100 % poplatok, ktorý platia pre nepoistených pacientov za kontrolu a vyšetrenie. Myslím, že by ste sa mali na túto záležitosť dôkladne pozrieť.
    V Nemecku má TK dobré aplikácie na prehliadku vo veku 30-35-40 rokov. Opýtajte sa svojho lekára nástojčivo, či to nechce urobiť.

    Mimochodom, pokiaľ viem, dokument ta11 sa teraz týka len urgentných ochorení, bohužiaľ :(

    Prajem vam zdrave a bezproblemove sviatky.

    víťaz lambda829
    Účastník

    …. Páčila sa mi tvoja adresa a videl som toto. Dúfam, že to môže pomôcť! Môžete potvrdiť, či sa vyžaduje registrácia v SSI, a prediskutovať krytie a podrobnosti o vašej medzinárodnej poistnej zmluve, aby ste sa vyhli budúcim dlhom. Uschovajte si tiež kópie dôležitých dokumentov a pre lepšie pochopenie kontaktujte nemocnicu a turecké veľvyslanectvo.

    williamserna0628
    Účastník

    …. Páčila sa mi tvoja adresa a videl som toto. Dúfam, že to môže pomôcť! Môžete potvrdiť, či sa vyžaduje registrácia v SSI, a prediskutovať krytie a podrobnosti o vašej medzinárodnej poistnej zmluve, aby ste sa vyhli budúcim dlhom. Uschovajte si tiež kópie dôležitých dokumentov a pre lepšie pochopenie kontaktujte nemocnicu a turecké veľvyslanectvo.

    Skvelé správy o vašej nadchádzajúcej ceste do Türkiye! Aj keď nemôžem poskytnúť žiadnu konkrétnu radu... Videl som, čo ste spomínali. Podniknúť kroky na objasnenie registrácie SSI a prediskutovať svoje medzinárodné pokrytie je skvelé. Uchovávanie kópií dôležitých dokumentov a kontaktovanie nemocnice a tureckého veľvyslanectva je skutočne šikovným krokom na zabezpečenie hladkého priebehu procesu. Prajem vám krásny výlet a úspešné vyšetrenie! 😊🏥🌍

Zobrazujem 7 odpovedí – 1 až 7 (celkom 7)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.