Negatívne účinky toho, že nemáte trvalý pobyt „Niederlassungserlaubnis“

> fóra > Podnikanie a pracovný život v Nemecku > Negatívne účinky toho, že nemáte trvalý pobyt „Niederlassungserlaubnis“

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    istanbull je
    Účastník

    Ahojte priatelia, pozdravujem všetkých

    Je to už 20 mesiacov, čo som prišiel do Nemecka, a po prvom roku, keď som prvýkrát prišiel, mi predĺžili sedenie o 1 roky. Medzitým som dal / ukončil integračný kurz + skúšku z občianstva.
    Počul som, že keďže moje povolenie na pobyt nie je na dobu neurčitú, môžu nastať problémy v bankovníctve (získanie kreditnej karty - pôžička) a nájdenie práce. (Zdá sa, že preferujú neurčité sedenia)
    Dokonca som počul také veci, že musíme požiadať o povolenie, keď odchádzate z jedného zamestnania do druhého? Mali kvôli tomu niektorí priatelia problémy s týmito alebo inými problémami?

    Prosím o pripomienky od priateľov, ktorí majú vedomosti / skúsenosti v tejto oblasti.

    S pozdravom a úctou celej rodine almancaxov.

    yenicerixnumx
    Účastník

    Ahoj brácho.

    V prvom rade mi dovoľte napísať, čo som osobne zažil o banke. Začal som, použili sme spoločný bankový účet s mojou muddetovou manželkou, potom som si otvoril účet z banky, keď mi pracovisko poskytlo nekryté vetragi. v prvom rade som sa dostal do domu. Myslel som, že si vezmem pôžičku na bývanie, išli sme do banky, pretože moje zasadanie bolo do roku 2020, žiadna banka nechcela pôžičku na bývanie. nedali. Povedali, že keď je doba zasadania neurčitá, použili veľa rabatov, aby nezmeškali príchod alebo čo. potom som sa snažil získať normálnu pôžičku. tentoraz vykonali výpočet s maximálnou sumou, ktorú môžem vrátiť, platnou do posledného mesiaca mojej relácie. Napríklad predpokladajme, že sa relácia končí v druhom mesiaci roku 2017. Potrebujete tiež 2 1000 eur. Koľko môžete vrátiť splátky 250. Nemôžete robiť žiadne problémy. ale neprijímajte targo, sparda, iskru, barclays, ak hovoríte, že môžem platiť 100 eur mesačne. Musíte platiť 250 mesačne. A samozrejme úrokové sadzby sú najvyššie. Existuje stránka s názvom check24. Angebots vám nájdu pôžičky s najnižším úrokom. Avšak tí, ktorí majú pevnú pobytovú kartu, nemôžu využívať výhody tam uvedených sadzieb. Inými slovami, aj keď ste neveriaci, povinná schôdzka musí byť neurčitá, samozrejme pre tento dlhodobý dlh. Čo som urobil, išiel som kúpiť auto, išiel som do galérie kúpil som si auto ktoré som chcel na 2,5%. najlogickejšie to prišlo.
    Mám kreditnú kartu, ktorú by mi tu priateľ odporučil. Fungovalo mi to veľmi dobre. Ak chcete, môžete tiež podať žiadosť. Začínajú od hranice 1000 XNUMX.
    V prípade zmeny zamestnania, ak chcete mať právnu požiadavku, že ste odpracovali 1 rok, musíte urobiť oznámenie najmenej 4 týždne vopred. Táto relácia je rovnaká, či už je alebo nie je. Okrem toho nemusíte vyžadovať žiadne zvláštne povolenie.

    istanbull je
    Účastník

    Zdravím znova,

    Ďakujem bratovi yeniceri57 za dlhý a popisný článok. Pozorne som si prečítal, čo hovoril. Inými slovami, ak relácia nie je neobmedzená, udržujú vysoké úrokové sadzby alebo znižujú splátkové obdobia. Naše bytie v tejto situácii teda zatiaľ finančne prospieva v ich prospech. Ak vám to nevadí, môžete zdieľať názov tejto kreditnej karty?

    Mám tiež dieťa, ktoré má dvojaké občianstvo, takže sa pokúsim uskutočniť neobmedzené sedenie pred dovŕšením 3 rokov. Vo výsledku som dokončil všetko, čo si želám, na základe integrácie.
    Nemyslím si, že budú, ale uvidíme, využijem šancu.

    Ešte raz ďakujem za odpoveď.
    S pozdravom a pozdravom…

    yenicerixnumx
    Účastník

    presne ako ten brácho

    Sú to tvrdí ľudia. predtým toľko nepoškodili. tieto miesta bez kreditnej karty a odísť. To, čo sa deje teraz, sa deje s nami, aby mohli prísť.
    Keď som dostal certifikát b1, spýtali sme sa vás ausländerbehorde. povedal nijako. Povedal, že si musíte počkať na obdobie sedenia. Preto to nedali donekonečna. ale je užitočné pýtať sa na svoju situáciu inak.

    selametle

    bezcitný
    Účastník

    Zdravím, dovoľte mi uviesť príklad úverového prípadu. Mám ďalších 27 mesiacov. Banka Targo chcela poskytnúť päťročný úver, ale chce splatiť 5 19.000 za 31.000 4 EUR atď. Nemáte schufan, ale váš známka je nízka atď. Mám však kreditnú kartu s limitom 7.500 11.35 eur na 12.500 roky, zaplatil som úrok 24, potom by dali 24 12.500 eur dva dostal som pôžičku od vašej ročnej banky creditplus na check4 z dôvodu trvania relácie som pri podaní prihlášky zarobil 5 mesiacov, dostal som 13.177 677 eur, za 548 - 10000 dní sa peniaze vrátili 900 24 a úrok XNUMX eur. jiskra to som ja. Moja vlastná banka by zaplatila úrok XNUMX eur za XNUMX XNUMX eur. Nekúpil som to. Moja rada je získať kredit od checkXNUMX, ako povedal druhý priateľ, bolo by to veľmi pekné angebots. Rozhodne si neberte pôžičku od targo banky. Mám problémy s dlhodobými pôžičkami kvôli nedostatku peňazí, ale včera. Prihlásil som sa bez akýchkoľvek pochybností, som na neurčito až mesiac. Pokiaľ ide o príjem

Zobrazujem 4 odpovedí – 1 až 4 (celkom 4)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.