Prinášame moju dcéru

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Strieborné rybky
    Účastník

    Dobrý deň, priatelia
    Zijem v Nemecku asi 1 rok, s manzelkou sme obidvaja obcanmi EU a pracujeme.Moja otazka je, ze chcem priviezt moju 15 rocnu dceru sem do Turecka, ktora je mojou opatrovnickou, moju dceru a jej matka (bývalá manželka) sa obaja pozerajú na túto problematiku pozitívne.
    Urobím to cez zlúčenie rodiny cez idata alebo to vybavím priamo z nemeckého konzulátu v Istanbule?
    Aj moja dcéra sem prišla v lete so 6-mesačnými schengenskými vízami, víza jej platia do Silvestra. Vopred dakujem za odpovede.

    Ay90
    Účastník

    Dobrý deň, priatelia
    Zijem v Nemecku asi 1 rok, s manzelkou sme obidvaja obcanmi EU a pracujeme.Moja otazka je, ze chcem priviezt moju 15 rocnu dceru sem do Turecka, ktora je mojou opatrovnickou, moju dceru a jej matka (bývalá manželka) sa obaja pozerajú na túto problematiku pozitívne.
    Urobím to cez zlúčenie rodiny cez idata alebo to vybavím priamo z nemeckého konzulátu v Istanbule?
    Aj moja dcéra sem prišla v lete so 6-mesačnými schengenskými vízami, víza jej platia do Silvestra. Vopred dakujem za odpovede.

    Náš príbuzný priviedol svoje dieťa, priviezli ho s vízom na zlúčenie rodiny, najprv si dohodnete stretnutie na konzuláte, tam sú potrebné dokumenty, dajú ich, potom hľadajú ubytovanie a živobytie, ak je všetko hotové , prídu bez problémov.

Zobrazuje sa 1 odpoveď (1 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.