Lekcia 15: Perektif – Minulý čas s Di v nemčine

> fóra > Nemecké časy a dohovory > Lekcia 15: Perektif – Minulý čas s Di v nemčine

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    MuhaяяeM
    Účastník
    DAS PERFECT (POSLEDNÝ ČAS S -Dİ)

    • I. PREDBEŽNÉ INFORMÁCIE
    • [/ Zoznam]

      Zatiaľ sme študovali súčasný čas (Präsens) a minulý čas s -di (tiež nazývaný Präteritum alebo Imperfekt) v nemčine.

      Na tomto kurze sa budeme venovať téme Das Perfekt. Perfekt, podobne ako Präteritum, znamená minulý čas s -di.
      Popisuje činnosti, ktoré boli vykonané v minulosti.
      Existujú určité rozdiely medzi týmito dvoma; Präteritum sa často používa v písanom jazyku, používa sa v idiomoch, rozprávkach, románoch alebo príbehoch a Perfekt sa používa v hovorenom jazyku, nie v románoch a príbehoch.
      Tieto dva časy môžu odkazovať na všetky minulé časy podľa ich miesta, okrem minulého času s-mash.
      Môžu napríklad zodpovedať časom ako „pracoval som“, „pracoval som“, „pracoval som“, ale nepoužívajú sa pri časoch s -mish ako „pracoval som“, „pracoval som“.

      Ako sme videli v predchádzajúcich lekciách, v čase Präteritum a Präsens,

      PREDMET + VERB + INÉ POLOŽKY

      Toto poradie sa však pre Perfekt mení (minulý čas s -di). Vzor použitý v Perfekte je nasledovný:

      PREDMET + POMOCNÉ SLOVO + OSTATNÉ POLOŽKY + ESAS VERBAL

      Ako možno vidieť, koncept pomocného slovesa, ktorý sme nevideli v našich predchádzajúcich lekciách, sa objavuje.

    • II. POMOCNÉ VERB
    • [/ Zoznam]

      Pri vytváraní Perfektu sa používajú dve pomocné slovesá, to sú; HABEN a SEIN sú slony.
      Tieto slovesá nedávajú zmysel, ak sa používajú ako pomocné slovesá, preto ich nemožno preložiť do turečtiny.
      Pri vytváraní perfektu sa používa konjugácia týchto slovies podľa súčasnej doby (Präsens) (Nezmieňajte toto pravidlo, dali sme dodatočnú informačnú povahu, stačí vedieť)
      Dajme teraz sklon týchto slovies podľa súčasnej doby.

      večierok Comm SEA
      ben / ich mať popolnice
      sen / du hast bist
      o / er / sie / es klobúk je
      my / wir mať
      ste / ihr habt seidema
      oni / sie mať
      ste / Sie mať

      V tabuľke vyššie sú uvedené osobné zábery haben a sein pomocných slovies použitých v Perfekte.
      Pomocné sloveso sa určí podľa podstaty cümlen, napríklad "bin" alebo "habe" sa použije ako kumulatívne pomocné sloveso, ktorého predmetom je prvý jedinečný človek "ich".
      Predmetom bude druhá pluralita, tj "habt" alebo "seid".

      Vo vete vytvorenej s perfektom, je nevyhnutné, aby tieto pomocné slovesá boli spojené s predmetom, vyššie uvedená tabuľka by sa mala zapamätať, pretože vo vetách s dokonalom existuje kompatibilita slovesných pomocníkov.
      Skutočné sloveso (partizip perfekt) sa nemení podľa osôb, je to rovnaké pre všetky osoby (pozri nižšie), preto má Perfekt konjunktivnu pomocnú slovesnosť v časoch stanovených viet.

      Keďže v Perektife použijeme pomocné sloveso po podmete a máme dve pomocné slovesá, „haben“ a „sein“, v tomto prípade použijeme „haben“ alebo „sein“?
      Od ktorých si vyberieme? Čo si vyberieme?
      Naša odpoveď na tieto otázky je táto: To, ktoré pomocné sloveso sa má v Perfekte použiť, určíme pohľadom na hlavné sloveso.
      Niektoré slovesá sa používajú, niektoré sa používajú, používajú sa niektoré slovesá. Rozhodli sme sa, ktoré sloveso sa má použiť pri pohľade na hlavné sloveso slovesa cümlen.

      Vo všeobecnosti je najpoužívanejším pomocným slovesom v Perektife „mať& Quot; Niektoré zvlášť nepravidelné slovesá sú "byť"Používa sa.
      V nasledujúcom zozname slovesá môžete vidieť, v ktorom záveru slovesa, sloveso a sloveso.
      Ako sme už povedali, nemčina má štruktúru, ktorá si vyžaduje intenzívnu gramatickú gramatiku- lizáciu, takže si musíte zapamätať, ktoré sloveso sa správne používa, ktorý verš sa používa.
      Tu je malé zoskupenie; používa sa ako sloveso "sein", ktoré dáva zmysel zmene stavu alebo pohybu (napríklad zostupuje zospodu, ísť von, ísť sprava doľava alebo ísť akýmkoľvek smerom na rovný povrch).

      Ak chcete vidieť najčastejšie používané nepravidelné slovesá spolu s ich význammi, zistiť, s ktorými, kliknite tu ale ak nie ste oboznámení s predmetom, čítate až do konca.

    • III. ZÁKLADNÉ VERB (PARTISIP PERFECT)
    • [/ Zoznam]

      Partizip Perfekt, Perfekt je špeciálna forma slovesa použitá pri vytváraní viet.
      Súčasne budeme používať Partizp Perfekt stav slovesa pri vytváraní času Plusquamperfect, ktorý uvidíme v budúcnosti.
      Partizip Perfekt nie je časovanie slovesa podľa osoby, je to verzia slovesa získaná pridaním niektorých príloh k slovesu a je potrebné si zapamätať stavy Partizip Perfekt slovies, aby sa dala urobiť veta v Perfekt (minulý čas s -di).
      Ako sme videli v našich predchádzajúcich lekciách, priniesli sme niektoré prípony ku koreňu slovesa, aby sme vytvorili vetu v Präsens, teda v prítomnom čase alebo Präteritum, ale Perfekt nie je taký v čase. vo vetách ustanovených v Perfektnom čase sa infinitívny tvar nepoužíva alebo sa sloveso zakorení. Dodatky, ktoré sa menia podľa jednotlivcov, sa neprinášajú.
      Partizip Perfekt, na konci sa nachádza vo vete a osobám değişmez.perfekt času vety pomocné slovesá nič nezmenila v porovnaní so pri nastavovaní stranu, hlavné sloveso (tu mene Partizip Perfektlerini) meniť v závislosti na osobe, ktoré je predmetom jedného štátneho .ie trestu pre všetkých jednotlivcov výrazne ovplyvniť skutočné.

      V skutočnosti Perfekt Partizip sloveso tvorený pridal niektoré prílohy, ale preto, že jednotlivé nepravidelné slovesá v týchto prílohách, za akých budú pridané, aby sa ubezpečil, a síce prípady Perfekt Partizip boli spôsobené činy nedostatkom určitého pravidlá musia jednotlivo poznajú.
      Ale jednoduché pravidlo pre pravidelné slovesá môže byť dané, a je možné vytvoriť Partizip Perfekt formy pravidelných slovies tým, že robí toto pravidlo.

      Partizip Perfekt regulárnych slovies sa získava na základe nasledujúceho pravidla:

      ge šperky + Root sloveso + t šperky

      Príklady:

      "lieben"Korene slovesa"liebe"Aby sme získali stav slovesa Partizip Perfekt, ge na konci koreňa t Pridáme.
      Myslím tým: ge lieb t


      geliebter (Poznámka: na nájdenie koreňa slovesa sa odstráni infinitívna prípona, kde infinitívna prípona je -en, takže slovo lieb zostáva.)

      hören koreň slovesa hod váľať. S cieľom získať formu Partizip Perfekt tohto slovesa, ge na koniec koreňa. t Pridáme.
      Myslím tým: ge h t


      gehört

      Z tohto dôvodu lieben Partizip Perfekt slovesa geliebter d. hören Partizip perfekt slovesa gehört váľať.
      Týmto spôsobom môžete vytvoriť Partizip Perfekt formy pravidelných slovies.

      Ako sme už povedali, existuje veľa výnimiek z nemeckej gramatiky a existuje niekoľko výnimiek.
      1. Niektoré pravidelné slovesá ich nepredchádzajú.
      2. Pridá t-tag na slovesá, ktorých korene končia d, t, m, n, a zadáva písmeno e medzi t-tag a koreň slovesa.
      Slová, ktoré patria do tejto skupiny, by sa preto mali zapamätať.
      Čo sa týka nepravidelných slovies; Takéto pravidlo však, bohužiaľ, nemožno uviesť pre nepravidelné slovesá, preto by si každé nepravidelné sloveso, aspoň najpoužívanejšie, malo pamätať jeden po druhom.
      Informácie o Partizip Perfekt nepravidelných slovies budú uvedené nižšie.

      Pokračujme s niekoľkými malými príkladmi, aby sme získali predmet a Perfekt čas písať vety.

      Jednoduché vety zostavené v minulom čase s perfekt, konkrétne di:

      ich habe gehört: Počul som

      ich: Predmet (1. singulárna osoba)
      habe: Auxilary sloveso (konjugácia habenového slovesa podľa 1.
      gehört: hlavné sloveso (Partizip Perfekt slovesa hören)

      Tu používame sloveso „haben“, pretože „haben“ sa používa so slovesom „hören ((memorovanie)).

      sie haben gehört: Počuli

      sie: Subject (3. množné číslo)
      sloveso (konjugácia slovesa haben podľa množného čísla)
      gehört: Hlavné sloveso (Partizip Perfekti slovesného slovesa)

      er hat gehört: Počul

      er: Predmet (3. singulárna osoba)
      riadok: pomocné sloveso (konjugácia slovesa haben podľa 3.
      gehört: Hlavné sloveso (Partizip Perfekti slovesného slovesa)

      ich bin erkrankt: Som chorý (chorý)

      ich: Predmet (1. singulárna osoba)
      bin: Pomocné sloveso (sein verb 1.
      erkrankt: Hlavné sloveso (Partizip Perfekti slovesa erkranken)

      Tu používame sloveso „sein“, pretože slovo „sein“ sa používa so slovesom „sein en (Memorizácia).

      sie ist erkrankt: Chorý (chorý)

      sie: Subject (3. singulárna osoba)
      ist: Pomocné sloveso (konjugácia seinového slovesa 3.
      erkrankt: Hlavné sloveso (Partizip Perfekti slovesa erkranken)

      Ako je možné vidieť z jednoduchých príkladov vyššie, Partizip Perfekt (skutočné sloveso) sa nemení podľa jednotlivca, zostáva rovnaký pre všetkých jednotlivcov, vec, ktorá sa mení podľa osoby je pomocné sloveso Partizip Perfekt (hlavné sloveso) sa nachádza na konci vety.
      Pomocné sloveso nadväzuje na predmet, napríklad postačuje zmeniť pozíciu subjektu s pomocným slovesom na vetu.

      er hat gehört: Počul.
      hat er gehört? : Počuli ste?

      du hast gehört: Počuli ste.
      hast du gehört? Počuli ste to?

      as examplified.

      teraz sme sa naučili hlavné prvky Perfektu, to sú; veta poradie, pomocné sloveso a partizip perfekt.Now píšeme niekoľko príkladov viet.Nie je žiadny rozdiel medzi pravidelnými a nepravidelnými slovesami z hľadiska fikcie, jediným rozdielom je vytvorenie Partizip Perfektlerdir.

      Dajme teda významy najčastejšie používaných nepravidelných slovies, Partizip Perfects a pomocné sloveso (sein / haben), ktoré sa majú používať jeden po druhom.

      nemecky-perfektný1.png
      nemecky-perfektný2.png
      nemecky-perfektný3.png

      V prvom stĺpci (úplne vľavo) vyššie uvedených tabuliek je uvedený infinitívny tvar slovesa, v druhom stĺpci je uvedený partizip Perfektný tvar slovesa, to je časť, ktorá sa použije na vytvorenie vety v Perfekte. Pomocné sloveso, ktoré sa má použiť pri tomto slovese, sa zobrazuje v stĺpci.
      V perfekte sa väčšinou používa pomocné sloveso „haben". Snažili sme sa zahrnúť takmer všetky nepravidelné slovesá používané s „sein" vyššie. Preto bude s najväčšou pravdepodobnosťou správne použiť haben so slovesom, ktoré nie je zahrnuté v tabuľky vyššie.

    • IV. STRÁNKY VZORIEK
    • [/ Zoznam]


      Ich habe gespielt: Prehrávanie.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Hral som v tejto záhrade.

      Muharrem und seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem a jeho žena hrali v tejto záhrade.

      Ich habe aufgeräumt: Aj vyzdvihnúť.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Zabalila som si izbu.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Včera som si zabalila izbu.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Minulú noc som si zabalila izbu.

      Hast du dein Zimmer aufgeräumt? : Zabalili ste si izbu?

      Fabrik gearbeitet: Pracovali sme v tejto továrni.

      Muharrem hat sein Auto verkauft: Muharrem predal svoje auto.

      Hat Muharrem sein Auto verkauft? : Predal Muharrem svoje auto?

      Ich bin gestern zum Arzt gegangen: Včera som šiel k lekárovi.

      Bist du gestern zum Arzt gegangen? : Včera ste šli k lekárovi?

      Ihr seid gestern ins Kino gegangen? : Včera ste chodili do kina?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Išiel som do Turecka.

      Hemd gesehen? : Videli ste moje nové tričko?

      Tým sme ukončili predmet Das Perfekt, v našej ďalšej lekcii sa budeme venovať predmetu Plusquamperfekt (minulý čas s mišou).

      ...Najväčším darom a povinnosťou v tejto dobe je zachraňovať vieru a pracovať tak, aby posilňovala vieru druhých. (Bediuzzaman)

    noc2
    Účastník

    Ic habe gestern abend Suppe gekocht. Včera som varil polievku.

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Dnes ráno som mal raňajky s mojím priateľom.) ;D

    Meine Freundin klobúk v Lotto Geld gewonnen. (Môj priateľ vyhráva peniaze od Lotto.)

    Ich habe letzte Woche meiner Mutter geholfen.
    Minulý týždeň som pomohla Mame.

    ICH habe rýchlo said 1 Monat širší mit den Deutsch Übüng angefangen. (Začal som opäť pracovať v Almaca asi mesiac.)

    Je pravda, že neexistuje spôsob... ::) hanbiť sa:)

    MuhaяяeM
    Účastník

    2. ako keby vo vete bolo niečo zvláštne ;)

    noc2
    Účastník

    Myslím, že som to opravil. ;D
    Pán Muharrem, mám problémy kvôli svojej neopatrnosti, teraz sa hanbím :)

    MuhaяяeM
    Účastník

    Nevidel som nič, čo by sa zlepšilo, vidím to zle alebo???

    noc2
    Účastník

    Nevidel som nič, čo by sa zlepšilo, vidím to zle alebo???

    trápne :) ??? ::)

    MuhaяяeM
    Účastník

    Dobre, zmenil sa aj preklad, už je to v poriadku :)

    noc2
    Účastník

    Dobre, zmenil sa aj preklad, už je to v poriadku :)

    halayy :) tanec :) alkis :) yuppi :) halayy :)

    yanliz008
    Účastník

    Ďakujem za vety

    wappo
    Účastník

    Páni, nech vás Boh žehná... Keď sa takto zasekneme, prídeme si to sem pozrieť... Ďakujem pekne... ;)

    dielosch
    Účastník

    Ako robíme tieto veci negatívne?

    ÖZGE94
    Účastník

    Mohol by niekto prosím vysvetliť dokonalý tvar slovesa „teilnehmen“????

    daphnexnumx
    Účastník

    Ahoj som práve objavil túto stránku, ale ďakujem vám, že je to krásne popísané. Bol som v Nemecku za 2 mesiacov a snažím sa učiť nemčinu je pre mňa veľmi ťažké, neviem, čo mám robiť. Stále nemôžem urobiť správnu vetu a nemôžem hovoriť, pomôžte mi. vďaka

    Ashley
    Účastník

    Mohol by niekto prosím vysvetliť dokonalý tvar slovesa „teilnehmen“????

    financovania teilgenom

    v ssse
    Účastník

    tancovať :)

    hviezda22
    Účastník

    Dobrý deň, potrebujem urgentné perfektné vety. Ďakujem

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 23)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.