nemecký kurz

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    prísne
    Účastník

    Ahojte priatelia.Je to asi 6 mesiacov, čo som prišla do Nemecka, ale kurz mi ešte len začína. Začínam o 2 dni neskôr. Bol som na termíne, urobili mi test, ale zatiaľ som nedostal žiadnu odpoveď. učiteľ v mojom kurze nemčiny nehovorí po nemecky, ale aj po turecky. V kurze sú väčšinou ľudia, ktorí hovoria po nemecky, takže sa mi nezdá, že by začínali od nuly. Myslím si, že témy pôjdu rýchlo. kurz je 5 dní v týždni od 8.30 do 12.45 hod.. Budem rád, ak ma o tejto problematike budete informovať.

    esraaras
    Účastník

    Navštevoval som kurz v dvoch rôznych školách v Nemecku. V prvom kurze, ktorý som navštevoval, boli učitelia Turci, ale hovoriť po turecky bolo zakázané, a preto ste nemohli klásť otázky a dostávať odpovede tam, kde ste uviazli. Veľa som sa nenaučil, úprimne povedané, nevedel som nič, pretože som bol v Nemecku nový Vedeli a nemali problémy s porozumením. Potom som zmenil školu, učitelia boli nemci, ale učili veľmi dobre, naučil som sa viac ako prvy krat.nemyslim si ze by to bolo tazke.dolezite je ze po prichode domov by si to mal zopakovat aby si upevnil temy a tvoj manzel musi byt velmi trpezlivy.nepytaj sa ho tiez veľa otázok, myslím, že stačí použiť svoju manželku ako slovník, takže sa opýtajte na významy slov :))

    reportér
    Účastník

    Ahoj priatelia;

    Od môjho príchodu do Nemecka ubehlo 9 týždňov a od začiatku kurzu 6 týždňov Pred začatím kurzu mi urobili test na určenie úrovne a správne som odpovedal na 65 zo 40 otázok a začali ma na „intensivkurs“ (. 430 hodín), najprv som bol rád, veď som namiesto 630 hodín robil 430 hodín, myslel som si, že mám úsporu 200 hodín aj finančne aj časovo, ale keď kurz. Začal som, uvedomil som si, že som jeden z mála ľudí v triede, ktorí nevedeli hovoriť prakticky :) Ale gramaticky tam nebol veľký rozdiel, v podstate môžem povedať, že som lepší ako väčšina z nich a pochopil som, že s nimi Rozdiel medzi mnou a študentmi je rozdiel v slovnej zásobe a čase strávenom v Nemecku Napríklad najnovší člen triedy žije v Nemecku už 5 rokov a sú dokonca takí, ktorí v Nemecku žijú už dlhšie. 11 rokov, zatiaľ čo som v Nemecku len 1 mesiac a začal som kurz, musím sa rozprávať s ostatnými, aj keď je to v Tarzanovi chvíle, keď nedokážem vyjadriť, čo si myslím, slová sa mi zasekávajú v ústach a cítim sa ako repa v triede, pred učiteľom, ale...:)Napríklad inokedy sa každý jeden druhého spýtal: "Bol to gestern abends gemacht?" , dostávam sa aj do vtipných situácií, ale nech je to SALLAH ..toto mi predsa dáva motiváciu, mám veľa dôvodov učiť sa :) Každopádne si myslím, že pomaly napredujem prakticky..
    Pokiaľ ide o vás, myslím, že začnete od 0, nie je potrebné premýšľať, všetci v triede sú na vašej úrovni, všetko, čo potrebujú viac ako vy, je pár slov alebo, ako som povedal, prežitý čas.. po všetko sa to volá „Jazykový kurz“, ideme sa učiť, lebo nevieme, čo by sme robili, keby sme to vedeli, však?...:))

    saygilar

    emócie ďaleko
    Účastník

    Priatelia, radím vám, aby ste po príchode do Nemecka začali s kurzom od nuly... Áno, gramaticky niečo viete, ale verte mi, v skutočnosti neviete nič, len si myslíte, že viete! Keď príde reč, stačí sa len prizerať! Áno, najprv vás testujú, bez ohľadu na to, aká dobrá je vaša minulosť, začnite od nuly. A nech je vaším učiteľom nemčina! Áno, možno to bude pre vás ťažké, ale naučíte sa rozprávať pred Nemcom, a preto sa pri rozhovore s ostatnými Nemcami nebudete cítiť čudne!

Zobrazujem 3 odpovedí – 1 až 3 (celkom 3)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.