nemecký kurz

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    prísne
    Účastník

Ahojte priatelia.Je to asi 6 mesiacov, čo som prišla do Nemecka, ale kurz mi ešte len začína. Začínam o 2 dni neskôr. Bol som na termíne, urobili mi test, ale zatiaľ som nedostal žiadnu odpoveď. učiteľ v mojom kurze nemčiny nehovorí po nemecky, ale aj po turecky. V kurze sú väčšinou ľudia, ktorí hovoria po nemecky, takže sa mi nezdá, že by začínali od nuly. Myslím si, že témy pôjdu rýchlo. kurz je 5 dní v týždni od 8.30 do 12.45 hod.. Budem rád, ak ma o tejto problematike budete informovať.

esraaras
    Účastník

Navštevoval som kurz v dvoch rôznych školách v Nemecku. V prvom kurze, ktorý som navštevoval, boli učitelia Turci, ale hovoriť po turecky bolo zakázané, a preto ste nemohli klásť otázky a dostávať odpovede tam, kde ste uviazli. Veľa som sa nenaučil, úprimne povedané, nevedel som nič, pretože som bol v Nemecku nový Vedeli a nemali problémy s porozumením. Potom som zmenil školu, učitelia boli nemci, ale učili veľmi dobre, naučil som sa viac ako prvy krat.nemyslim si ze by to bolo tazke.dolezite je ze po prichode domov by si to mal zopakovat aby si upevnil temy a tvoj manzel musi byt velmi trpezlivy.nepytaj sa ho tiez veľa otázok, myslím, že stačí použiť svoju manželku ako slovník, takže sa opýtajte na významy slov :))

reportér
    Účastník

Ahoj priatelia;

Almanyaya geleli 9 hafta,Kursa baslayali ise 6 hafta oldu,kursa baslamadan once seviye belirleme testi yaptilar ve 65 sorudan 40 tanesini dogru yaptim,ve beni “intensivkurs”a (430 saatlik) baslattilar,ilk basta sevinmisitim,nede olsa 630 saat yapmak yerine 430 saat yapicaktim,hem maddi,hemde zaman olarak 200 saat karim oldugunu dusundum,fakat kurs baslayinca sinifta pratik olarak konusmayi beceremeyen bir kac kisiden biri olgumu anladim:)ama gramatik olarak fazla bir fark yoktu,hatta cogundan daha iyim diyebilirim,,ve sunu anladimki onlarla aramdaki fark kelime bilgisi ve almanyada yasanilan süre farki..örnegin siniftakilerden en yenisi almanyada 5 yillik,hatta 11 yildir almanyada yasayan bile var ,oysa benim sadece 1 ayim gecmis almanyada ve kursa baslamistim..kursta mecburen digerleriyle konusmak zorunda kaliyorum tarzancada olsa..bu arada kurs ögretmeni de alman..bazen düsündüklerimi anlatamadigim,kelimelerin agzimda dügümlenip sinifin icerisinde,hocanin karsisinda pancar gibi oldugum anlarda oluyor ama..:)örnegin gecen gün herkes birbirine”was hast du gestern abends gemacht?”die sordu benim cevabim suydu “gestern abends habe ich fernsehen gegessen.”oldu..sonra herkesin güldügünü görünce,siz o zaman beni düsünün…dedigim gibi komik durumlarada düsüyorum ama SALLAA olsun..sonucta bu bana gaz veriyo,ögrenmem icin cok nedenim var:)  neyse yavas yavas praratik olarak ilerledigimi düsünüyorum..
    Size gelince sanirim siz 0 dan baslicaksiniz,düsünmeye gerek yok siniftakilerde sizin seviyenizdedir,sizden fazlaliklari bir kac kelime yada dedigim gibi yasanilan suredir..sonucta adi üzerinde “Dil Kursu”,bilmedigimiz icin ögrenmeye gidiyoruz,bilseydik ne isimiz vardi,degil mi?…:))

saygilar

emócie ďaleko
    Účastník

arkadaslar size tavsiyem almanyaya geldiginizde kursa sifirdan baslayin… evet gramatik olark birseyler biliyorsunuz ama inanin bana aslinda birsey bilmiyorsunuz sadece bildiginizi zannediyorsunuz!  konusmaya gelince ise bakip kaliyorsunuz! evet ilk basta sizi teste tabi tutuyorlar, nekadarda iyi gecmiste olsa sifirdan baslayin. ve hocaniz alman olsun! evet size zor gelebilir ama bi alman karsisinda nasil konusulacagini ögrenirsiniz ylan yanlis ve dolayisiyla diger almanlarla konusurken yabancilik cekmezsiniz!

Zobrazujem 3 odpovedí – 1 až 3 (celkom 3)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.