Zam odpoveď na najdrahší pas sveta ..

> fóra > Generálna sekcia pre Nemecko a ďalšie európske krajiny > Zam odpoveď na najdrahší pas sveta ..

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    fuk_xnumx
    Účastník

    Zvýšenie poplatkov za pas s novým rokom šokovalo občanov. Pasy platné 2012 až 162 rokov, čo bolo v roku 4 10 eur, sa zvýšili na 49 eur s nárastom o 211 eur, čím si upevnili pozíciu najdrahšieho na svete. Občania reagujúci na zvýšené poplatky požadovali okamžité zrušenie výletov.

    Občania, ktorí v novom roku v Európe prišli na generálne konzuláty, aby získali pasy, zažili „zvýšený šok“. Nový 10-ročný pas sa zvýšil o 49 eur. Nový pas platný 2012 až 162 rokov, čo bolo v roku 4 10 eur, sa zvýšil na 211 eur. Nemeckí občania zaplatia za 10-ročný pas 59 eur, Španielov 25 eur, Talianov 42.50 eura a Grékov, ktorí zápasia s hospodárskou krízou, 84 eur. Nemecko si od svojich občanov mladších ako 26 rokov účtuje tiež iba 10 eura za 37.50-ročný pas. Naši občania, ktorí na premrštenú túru tvrdo reagovali, sa pýtali: „Je také drahé byť tureckým občanom?“ Tu sú reakcie na výlet:

    AKO BUDE PLATIŤ NEZAMESTNANÝ
    Hakan Büyükkaya (Düren): „Prišiel som pre nový pas. Bol som šokovaný, keď som počul, že poplatok sa zvýšil zo 162 eur na 211 eur. Dámin pas vydáme budúci rok. Sú tu aj dve deti. Ako zaplatia tieto peniaze nezamestnaní a dôchodcovia?

    NAUČENÉ V PRÍPADE
    Ramazan Kalay (Burscheid): „Pri pokladni som počul, že nový pas sa zvýšil na 211 eur. Chcel by som úradom oznámiť, že s nárastom nie je nikto spokojný. Neviem, či si každý môže dovoliť zaplatiť túto cenu. “

    OFICIÁLNE Lúpež
    Özgür Çetinkaya (Kolín nad Rýnom): „Mám tri deti. Moja žena ho kúpila minulý rok za starú cenu. Včera som v správach sledoval nárast cien cestovných pasov. Toto je úplná lúpež. Poplatok za vojenskú službu je už vysoký, teraz je pas zvýšený. Myslia si úrady, že ľudia žijúci v zahraničí majú veľa peňazí? “

    ŽIADNA STARÁ NEMECKO
    Ali Yamak z Olpe, Haydar Taşkıran z Refrath a Kemal Yılmaz z Olpe tiež uviedli, že zvýšenie poplatkov za pas na konzulátoch je neprijateľné. Yılmaz a Yamak uviedli, že majú tri rodiny, a povedali: „Za každú rodinu zaplatíme približne 150 eur. Ekonomická kríza zasiahla všetkých. Nemecko už nie je staré Nemecko. Ako zaplatia tento poplatok chudobní a rodiny s mnohými deťmi?

    Hanba mi Hüseyin Koç (Bochum): „Aké je opodstatnenie tejto túry? Neviem odkiaľ to prišlo? Došlo k nárastu až o 30 percent. Odsudzujem a odsudzujem. "

    VEĽA Fikret Afat (Dortmund): „Nie toľko. Ako nezamestnaný občan mám päťčlennú rodinu. Moje tri deti tiež študujú. Ako sa dostaneme z tejto túry? V hospodárskej kríze v Európe je to príliš veľa. “

    DARČEK DO NOVÉHO ROKA Fahrettin Ertürk (Dortmund): „Zvýšilo sa takmer 50 eur. Je to ako trpký novoročný darček. Odsudzujem tento výlet a žiadam, aby orgány situáciu prehodnotili. Snaží sa naša vláda uzavrieť rozpočtový deficit kvôli nám, európskym Turkom? “

    NEMÁM ČO POVEDAŤ
    Volkan Afat (Dortmund): „Nie je čo povedať. Mučia. Odsudzujem toto zvýšenie. Ekonomická kríza v Európe nám už sklonila chrbát. Dovoľte, aby si predstavitelia nášho štátu uvedomili, že zvýšenie o takmer 50 EUR je nespravodlivé. Som študent, ako môžem zaplatiť toľko peňazí? "

    NEDOSTANEM TURECKÝ PAS
    Mehmet Koç (46) Barber: „Nárast pasov nemá zmysel. Toto je mentalita chápania občanov žijúcich v zahraničí ako husí, ktoré majú byť ošklbané, ako v platenej vojenskej službe. Keďže ja, moja manželka a moje deti majú belgické občianstvo, kúpime si 150-ročný belgický pas za 10 eur a pôjdeme do Turecka. Turecké pasy už nedostaneme. “

    NÁŠ ŠTÁT JE NESPRAVODLIVOSŤ
    Mehmet Topkaya (58) na dôchodku: „Konzulárne služby sa každým dňom zvyšujú. Táto cena je ako žiadna iná na svete. Existuje taký pas? Existuje také občianstvo? Hovorí sa, že mám občanov v Európe. Rovnako ako k armáde si myslím, že štát zaobchádza s Turkami v Európe nespravodlivo. “

    VÁŽNE ALEBO ŽAROVANIE
    Mithad Serhadlıoğlu (62) Lekárnik: „Väčšina Turkov, s ktorými som hovoril, povedala:„ Je to vážne alebo to je vtip? “ povedal. Vítam toto zvýšenie s úsmevom, nech bude prospešné! “

    VRÁTENÝ
    Zübeyde a jej syn futbalistu Demircan Dikmen povedali: „S novým rokom sa zvýšili dane z televízie a rozhlasu. Kým nájomné, elektrina a životné podmienky sa zo dňa na deň zvyšovali, pridanie poplatkov za pas nás dostalo do ťažkej situácie. Výlety by mali byť zrušené čo najskôr. “

    NEROBÍME TO ZNAMENANIE Yusuf a jeho syn Alaaddin Kaplan: Otec a syn, ktorí nedokážu rozumieť zvýšeniu poplatkov za cestovný pas, „Ľudia tu už majú problém vychádzať. Životné podmienky sú každým dňom drahšie. Ako platia tento poplatok početné rodiny?

    UŠETRENIE 49 EURO Mehmet Şahin: Mehmet Şahin, ktorý v decembri 2012 zaplatil za nový pas 162 eur za žiadosť o generálny konzulát, vyjadril svoje šťastie slovami: „Som rád, že som konal vopred a ušetril 49 eur.“

    TOTO VEĽA NEMÁM
    Gönül Turgut: Gönül Turgut, ktorá prišla na generálny konzulát pre nový pas, uviedla, že žije zo sociálnej pomoci a povedala: „Ach, nevedela som. čo budem teraz robiť? Nemám so sebou 211 eur, “požiadal príbuzného, ​​aby priniesol peniaze cez telefón.

    NIE SOM KOZA, KEĎ CHCETE
    Hayati Aktürk (rybár): „Stále nás vnímajú ako hus, ktorú treba trhať. Poplatky boli tiež prehnane vysoké, keď boli tieto desaťročné pasy práve uvoľnené, a to sa trochu znížilo s reakciou našich občanov a podporou médií. Teraz nechápem, prečo sa to znova zvyšuje. “

    TOTO SME VEĽA ČAKALI
    Orhan Yanık, ktorý bol so svojim synom Gökhanom a jeho manželkou Fatmou v rade pred pasom pred mníchovským konzulátom, povedal: „Na začiatku roka sme očakávali zvýšenie poplatkov za pas. Toľko sme však nečakali. Teraz traja ľudia zaplatia o 150 eur viac. Existujú aj vedľajšie náklady, ako ísť sem dvakrát a nechať sa odfotiť, je to trochu milosrdenstvo, “povedal.

    AKO NEMOŽNÉ
    Zafer Aksüt, ktorý čakal na svoj rad v dlhom rade pred konzulátom, povedal: „Ako je to možné, je to nemožné. Len včera som sa pozrel na internet a hovorilo sa tam 162 eur. Prečo to neoznámia vopred? Nechajte ich aspoň zmeniť znak ceny na internete, nech ľudia podľa toho prídu so zásobami. Už to bolo drahé, teraz je to skvelé ”a Mahmut Türkoğlu, ktorý prišiel na konzulát kvôli ďalšej transakcii, povedal:„ Ak sa zvýšil pas, zvýšili sa aj ostatné. Uvidíme, aké prekvapenie nás čaká, keď pôjdeme hore. “

    PLATENÉ OD ROKU 2012
    İlknur Savam, matka troch detí, ktorá minulý rok dostala pas od frankfurtského konzulátu a za 2012-ročný pas z tarify na rok 10 zaplatila 162 eur, zistila, že za 10-ročný pas v novoročných žiadostiach je potrebné zaplatiť 211 eur. . "Existuje veľa Turkov, ktorí to nezvládajú," povedal Savam. Jej sestra Semra Savam tiež upozornila na skutočnosť, že rodina s tromi deťmi mala zaplatiť 55 eur za päť pasov a povedala: „Keďže moja sestra požiadala minulý rok, dostala sa so 162 eurami. O svoje deti sa však bude v najbližších dňoch uchádzať opäť. Máme veľa občanov, ktorí to nedokážu zaplatiť, “povedal.

    JE KRIZOVÝ ČAS?
    Famil Aras, ktorý prišiel pre nový pas so svojim synom, povedal: „Prišli sme minulý týždeň, pretože pred Novým rokom bude zvýšenie platu. Platia staré ceny. Ale vzhľadom na chýbajúci dokument nebolo možné moje a synove transakcie vykonať. Presunuté do nového roka. Policajti povedali, že príde k zvýšeniu, ale nevedelo sa, o koľko. teraz som to zistil tu. Dámsky pas sme my zo starého poplatku, ktorý je z nového poplatku. 50 eur na jeden pas. Existuje taký nárast v čase krízy? “

    KDE SÚ TIETO PENIAZE vynaložené
    Mustafa Akyol, Seyfettin Bozkurt a İlhan Gümüş, ktorí čakali vo fronte, reagovali na túru aj na dlhé čakanie v zime. Mustafa Akyol povedal: „Zvýšila sa vojenská služba, zvýšil sa pas, čo sa stane s touto chvostovou skúškou? Na tento konzulát prichádzam už roky, poradie je stále rovnaké. No tak, sme trochu mladí, vo fronte sú starí ľudia, “povedal.

    KONZULÁT: BOLO PRÍLIŠ
    Predstavitelia švajčiarskeho konzulátu v Zürichu si podobne ako občania myslia, že miery zvýšenia sú vysoké. Predstaviteľ konzulátu uviedol, že od včera urobili 40 predĺžení pasu a uplatnili nové poplatky: „Ľudia očividne nie sú spokojní, ale zatiaľ sme nedostali žiadne hlasné sťažnosti. Je však isté, že sťažnosti sa začnú, ”uviedol.

    Sme šokovaní
    Volkan a Sibel Erçin: „Sme oficiálne šokovaní zvýšením pasu, ktoré bolo oznámené v novom roku. Švajčiarsko je bohatá krajina, ale my Turci nezbierame peniaze zo stromov. Štvorčlenná rodina by za predĺženie pasu zaplatila viac ako tisíc frankov. Nie je možné pochopiť, o akú logiku sa jedná. “

    NAŠE PRENAJÍMANIE TVRDO PLATÍME
    Selma Özcan: „Naše platy zostávajú tam, kde sú. Ekonomická kríza už zasiahla každého. Okrem toho nárast konzulárnych postupov spôsobí, že naši občania budú mať ešte väčšie problémy. Ledva platíme nájomné. Nikto nie je spokojný s nárastom pasu. “

    MYSLITE NA NÁS
    Mehmet Özkan: „Minul som 1500 5 korún, aby som prišiel z Arhusu do Kodane. Je to preto, že nepracujem. Zamestnanci prídu o prácu, keď čerpajú dovolenku. Ak pochádza veľká rodina z Arhusu, musí minúť 6-XNUMX tisíc korún. Myslím si, že poplatky už boli vysoké, teraz sú ešte vyššie. Prečo musíme vždy myslieť na svoj stav? Nech náš štát na nás myslí a otvorí pobočku konzulátu v Arhuse. “

    NEVYHRAJEME, AKO SI MYSLÍTE
    Erol Tınas: „Mám problémy s porozumením dôvodu tejto vysokej túry. Aj keď nám naše konzuláty slúžiace v zahraničí poskytnú lepšie služby, sme nútení platiť vyššie poplatky. Ekonomická situácia ľudí nie je taká dobrá, ako si náš štát myslí. “

    NIE JE TO VEĽA V ŽIADNEJ KRAJINE
    Yusuf Can Çayır a Yusuf Çayır: „Žiadna iná krajina v Európe nemá taký vysoký poplatok za pas. Nerozumieme aplikácii zvýšenia ceny nad mieru inflácie. Ako je známe, hospodárska kríza v Európe je na extrémnej úrovni. Nezamestnanosť poškodzuje našich občanov. Mnoho našich občanov sa snaží žiť iba zo sociálnych príspevkov. Túry by mali byť prehodnotené. “

    PODPISUJEME ZÁZNAM
    Hakan Karakaş: „Bol som ohromený nárastom pasu. Päťčlenná rodina musí za nový pas zaplatiť 5 eur. Turecko dosiahlo rekordný nárast poplatkov. Nie je možné, aby tieto mzdy vyplácali nezamestnaní a osoby poberajúce sociálne dávky. Tieto nárasty majú za následok zánik občianstva. Turecké mimovládne organizácie by nemali zostať k tejto záležitosti ľahostajné. “

                                                                                                                              Citované z Európskej slobody.

    reyyan na
    Účastník

    O to sa treba prísne starať. Ak vstúpite na turecké konzuláty v Nemecku, chcú peniaze. Čelil som podobným problémom. oficiálne ma oklamali o fotografiu do pasu. :) Nepáčila sa im biometrická fotka, ktorú som urobil vonku (čo bola štandardná fotka) a nechali si ju urobiť z fotky vo svojom vnútri. Tamojšiemu dôstojníkovi sa zároveň nepáčili 3 rôzne fotografie, ktoré urobil na konzuláte u starého strýka na dôchodku a nechal ich znova a znova preberať. Keď som to počul, vzal som strýka so sebou a išiel som na riaditeľstvo a sťažoval sa, ale vynaložené peniaze nevrátili. Tiež ďalší veľmi zábavný zamestnanec povedal, že pre mňa fotka nie je potrebná. úprimne povedané, prišlo to na moju hlúposť. pretože mi práve predĺžili pas  ;D . ale to sú veľmi škaredé veci. Na hlavný konzulát už nikdy nepôjdem.
    horizont, musím si obnoviť pas na konci tohto roka. zaniká. V máji pôjdem do Turecka. Zaujímalo by ma, keby som to dal urobiť v Ankare, stálo by to menej .. Tiež tam, kde bývam, nie je konzulát. tak ďaleko. Platnosť môjho preukazu teda vyprší v novembri 2013. Je v poriadku, ak to robím v Turecku, keď idem na dovolenku, nie v Nemecku?

    reyyan na
    Účastník

    ale poplatok, ktorý chceli za elektronický pobytový doklad cudzineckej kancelárie, sa mi zdal drahý. Zajtra mam stretnutie Poplatok bol 135 eur.  :-

    EL-TURCO
    Účastník

    V Turecku ho môžete samozrejme predĺžiť, ale v Turecku je drahší! Google

Zobrazujem 3 odpovedí – 1 až 3 (celkom 3)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.