Nemecko Vízum dorazilo, krátke obdobia

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Hasan30334454
    Účastník

    Áno, priatelia, myslím si, že som jeden z najočakávanejších medzi vami. Podal som žiadosť v Ankare dňa 04.10.2013, 14.03.2014, takže dnes som dostal vízum. Mal som vojenský problém, otvoril som veľa čísel, teraz som volal na vojenskú pobočku, odtiaľ nemôžem nič robiť, choďte ku mne, ak bude na ceste problém, podpíše sa mi papier na choďte tam za 15 dní k tureckému konzulovi. Kúpil som si lístok na utorok. Odtiaľ budem sledovať túto stránku a pokúsim sa pomôcť novým priateľom.

    Konyali42
    Účastník

    veľa štastia :) :) Odteraz šťastnú cestu, potlesk:) potlesk:) potlesk:) potlesk:)
    Presne tak, volala som na letisko, ak sa odbavíme v mimopracovných hodinách, podpisuje sa len papierik. V pracovnej dobe to odnesú na vojenskú pobočku a nechajú si to podpísať. Potom nie je problém pri výstupe z tanca:) tanec:)
    Nuž, brácho, prečo ti trvalo tak dlho, kým si sa dostal von? Keď som to sledoval, manželka v decembri doručila papiere do kancelárie cudzincov. Nudil som sa po tom ??

    Hasan30334454
    Účastník

    ďakujem proso, manželku som priviedol do moriaka, zostala tu asi 2 mesiace, môj spis tam bol takmer uzavretý, manželku som poslal tentokrát znova, každý mesiac pýtali obchodné papiere, čakal som 3 mesiace. Ak problém nie je tu, musel som ísť v januári

    243 GZM
    Účastník

    Ahojte priatelia, požiadal som o zlúčenie rodiny z Ankary 18.03.2014, moja žena dnes zavolala cudzineckú políciu a tí povedali, že najskôr je potrebné vybaviť dokumenty na konzuláte. Vie niekto, aký proces sa vykonáva na konzuláte a ako dlho to trvá?

    serkantan
    Účastník

    V priemere to trvá 2 alebo 4 týždne. Potom, ak je to potrebné, požiadajú o doklady svojho manžela.

    Ahojte priatelia, požiadal som o zlúčenie rodiny z Ankary 18.03.2014, moja žena dnes zavolala cudzineckú políciu a tí povedali, že najskôr je potrebné vybaviť dokumenty na konzuláte. Vie niekto, aký proces sa vykonáva na konzuláte a ako dlho to trvá?

    PyrO1250
    Účastník

    Veľa šťastia, v prvom rade, samozrejme, všetci sme si takto prešli týmto procesom, na víza som čakal 6 mesiacov, to je na samostatný rozhovor, ale to pravé začína tu, veci budú silné, hovoril som si až do to pride, ostatne nie je vobec jednoduche, najvacsi problem je ze si nezamestnany, toto je uplne iny svet, nech ti Boh zehna.

    243 GZM
    Účastník

    V priemere to trvá 2 alebo 4 týždne. Potom, ak je to potrebné, požiadajú o doklady svojho manžela.

    Serkantan, z ktorého konzulátu ste podali žiadosť v Turecku a v ktorom nemeckom meste budú dokumenty spracované?

    serkantan
    Účastník

    Podal som žiadosť z Ankary .. miesta zvaného Ismaning .. blízko Mníchova

    Serkantan, z ktorého konzulátu ste podali žiadosť v Turecku a v ktorom nemeckom meste budú dokumenty spracované?

    243 GZM
    Účastník

    Podal som žiadosť z Ankary .. miesta zvaného Ismaning .. blízko Mníchova

    Moja žena dnes zavolala na cudzineckú políciu a povedali, že doklady vašej manželky prídu budúci týždeň, zavolajte znova začiatkom apríla a dáme vám vedieť, či je potrebný doklad. Manželka povedala, čo potrebujete, už som pripravený, ale tiež povedali, že požadované dokumenty sa líšia od osoby k osobe. Moja manželka je nemecká občianka a nemecký dôstojník mojej žene povedal, že sa nemusíš veľmi báť, keďže si Nemka. Uvidíme, čo sa stane, dúfam, že moje dokumenty budú odoslané a schválené čo najskôr.. :- X

    Break4Love
    Účastník

    Niekto, kto sa hlási do Berlína z Istanbulu?

    243 GZM
    Účastník

    Chalani, mám otázku. Zaujímalo by ma, či cudzinecká polícia chce pôvodne sobášny list od najlepších v Nemecku? A sú nejaké ďalšie dokumenty, ktoré musím poslať?

    serkantan
    Účastník

    Nechcú váš sobášny list .. nemusíte ho posielať v žiadnych dokumentoch.

    Chalani, mám otázku. Zaujímalo by ma, či cudzinecká polícia chce v Nemecku originál sobášneho listu? A sú nejaké ďalšie dokumenty, ktoré musím poslať?

    243 GZM
    Účastník

    Priatelia, dnes zavolal konzulát a povedal, že moje vízum bolo schválené a pas budem mať o 3 alebo 4 dni. Dátum mojej žiadosti o vízum je 18.03... Trvalo to menej ako 1 mesiac.Oficiálne :)

    serkantan
    Účastník

    Volali ste na konzulát? Asi ma len naštvali.Čakám od 24. januára. Prihlásil som sa z Ankary. stále žiadna odpoveď. Dúfam, že pas s vízami dostanete čo najskôr. Bol by som rád, keby ste nás informovali.

    Priatelia, dnes zavolal konzulát a povedal, že moje vízum bolo schválené a pas budem mať o 3 alebo 4 dni. Dátum mojej žiadosti o vízum je 18.03... Trvalo to menej ako 1 mesiac.Oficiálne :)

    243 GZM
    Účastník

    Volal konzulát .. Volali ste konzulát? Asi ma len nasrali .. čakám od 24. januára. Podal som žiadosť z Ankary. stále žiadna odpoveď. V Inshallah dostanete cestovný pas s vízami čo najskôr .. Ocenil by som, keby ste nás informovali.

    Myslím, že mi konzulát zavolal, aby otestoval moju nemčinu, pretože som pred 2 rokmi absolvoval kurz vo Viedni a žil som tam 2 roky. Na vízový pohovor som si vzal doklad B2, ktorý som tam dostal. Dnes mi volala nemecká pani z tzv. konzulát.Rozprávali sme sa kompletne po nemecky.Pýtala sa ako dlho som zostal vo Viedni na svojom kurze.Keďže nemám doklad A1,je to jeden z povinných kurzov,tak som Nemec?Myslím,že si to chcete zmerať. .. Vaše vízum bolo schválené a hneď vám pošlem pas. Pýtal som sa, ako dlho bude trvať, kým príde. Povedal, že ho budete mať v ruke o 3 alebo 4 dni. Uvidíme... priebežne vás informovať o vývoji.

    bat_u
    Účastník

    Aká pomalá je táto ankara, priateľu. Čakáme minimálne 3 týždne vo všetkých veciach, hm

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 27)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.