AUSBULDING MI SPRAVIL SRDCE

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    caglarkayan
    Účastník

    PRIATELIA, SOM VYstudovaný RYBÁRSKY INŽINIER Z UNIVERZITY EGE A MÔJ DIPLOM PODĽA BOLOGNSKÉHO PROCESU
    NÁŠ DEKAN A UČITELIA NEUSTÁLE HOVOROVALI, ŽE TO PLATÍ V EURÓPE, ALE MÁM V HLAVE OTÁZKY,

    1- MUSÍM ZÍSKAŤ ROVNOCENOSŤ S MOJIM DIPLOMOM, KEĎ IDEM DO NEMECKA? KDE SA MÁM PRIHLÁSIŤ, AK MÁM KÚPIŤ?

    2- ALEBO MUSÍM AUSBULDING? (2 ALEBO 3 ROKY MÁM ÍSŤ?)

    caglarkayan
    Účastník

    Medzitým pôjdem na jazykový kurz a naučím sa jazyk úplne, ako mi to navrhli ďalší naši kamaráti, takže mám na jazyk nadanie a RÁD BY SOM SA UČIL. JE TO SAMOSTATNÝ PREDMET PRACOVNÉ SPOJENIE

    Kaan
    Účastník

    prvý
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    adresa vám pomôže s dierou na diplom.

    Druhá otázka: Čo sa týka produktov rybolovu, v Nemecku budete mať určite vyššiu reputáciu ako v Turecku.

    caglarkayan
    Účastník

    kaanK dakujem priatelovi za odpoved.

    skontrolujem odkaz. Tiež, ako ste povedali, keď sa povie rybársky inžinier, staneme sa v našej krajine na smiech. Študoval som 4 roky, prípravný vzorec je 5 rokov. Angličtinu ovládam na dobrej úrovni a som 3-hviezdičkový potápač.Mám veľa náramkov, ale v súkromí vraj začnite s platom 1300 TL. Ak chcem vstúpiť do štátu, je tu problém KPSS. Ako profesia sme už boli terčom posmechu, príklady sú v každom filme a v každom televíznom seriáli. Ale je tu fakt, verte mi, dokonca aj Turecko veľmi potrebuje inžinierov v oblasti rybolovu, ale politika v krajine atď. túto profesiu zabíja. Naša krajina v budúcnosti pochopí, že toto povolanie je rovnako dôležité ako byť lekárom. Svoje povolanie čítam rád a nikdy neľutujem. V Nemecku vraj poď a začni zatiaľ s platom 3000 eur. Veľa šťastia, poďme sa pozrieť.

    modelár
    Účastník

    Ahoj;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Odporúčam vám pozrieť si tento odkaz. Taktiež 3000€ je pravdepodobne hrubá mzda, čo je podľa mňa ekvivalent 2100€ v čistom. Ak je ročná hrubá mzda nižšia ako 49600 XNUMX EUR, nemôžete získať pracovné povolenie. Nižšie si môžete pozrieť pdf.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    Účastník

    Ahoj;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Odporúčam vám pozrieť si tento odkaz. Taktiež 3000€ je pravdepodobne hrubá mzda, čo je podľa mňa ekvivalent 2100€ v čistom. Ak je ročná hrubá mzda nižšia ako 49600 XNUMX EUR, nemôžete získať pracovné povolenie. Nižšie si môžete pozrieť pdf.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    môj priateľ modelár, znamená to, že dostanem viac zaplatené? :D :D :D

    modelár
    Účastník

    Bohužiaľ to neznamená, že dostanete vyšší plat. Keď si nájdeš prácu a uzavrieš zmluvu, nemecká vláda zisťuje, či je tvoj plat nízky, ak ťa práca s trhovou hodnotou 6000 vezme za 5000, nie je to dovolené. Dôvodom limitu 49600 XNUMX € min je zabezpečiť, aby do krajiny prichádzali kvalifikovaní ľudia. Keďže tento plat nemôže dostať nekvalifikovaná osoba, vytvorili si automatickú ochranu. Tieto podmienky platia pre tých, ktorí chcú získať modrú kartu EÚ a pracovať v Nemecku. Modrá karta EÚ má mnoho výhod.

    Druhou alternatívou je usadiť sa v Nemecku získaním pracovného povolenia bez získania modrej karty EÚ. Pre neho musí mať jedno z povolaní v zozname nižšie a
    musíte získať nemecký ekvivalent tohto.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Pamätajte, že ak nájdu nemeckého rodeného hovorcu za plat, ktorý vám dajú, radšej ho zamestnajú. Už v tomto smere v zákone; Keď si nájdete prácu a prihlásite sa, overia si, ako dlho spoločnosť hľadá zamestnancov na túto pozíciu. Ak spoločnosť už dlhšie hľadá zamestnancov a nemôže nájsť nemeckého občana, vaša žiadosť bude akceptovaná. Týmto spôsobom sa bráni tomu, aby nemecký pracovný trh bol atrofovaný tým, že ľudia zo zahraničia sú lacnejší.

    Moja rada je zabudnúť na rovnocennú prácu, ktorú hovoria vaši učitelia, z vašej školy; Získajte anglický prepis a anglický dodatok k diplomu. Predpokladám, že máš originál diplomu. V odkazoch, ktoré som dal predtým, je adresa kmk. Pamätám si inštitúciu v bohn city. O rovnocennosť požiadate online. Stiahne vám formulár. Vyplňte ho a odošlite poštou s potrebnými dokumentmi. Keď sa dostanete do inštitúcie, pošle vám bankové údaje, na ktoré vložíte sumu medzi 400-600 €. Získajte certifikát o rovnocennosti odtiaľto a pridajte ho do svojho životopisu.

    caglarkayan
    Účastník

    Spravil som si srandu z platu, ale už viem, že keď spravím zlúčenie rodiny, dajú mi povolenie na pobyt a prácu. Pozrel som si odkazy, ktoré ste poslali, a dokonca som našiel aj moje ekvivalentné povolanie a prečítal som si potrebné. Zdá sa nemožné, že toto pracovné povolenie nebude vydané. Ďakujem vám veľmi pekne za vašu pozornosť.

    caglarkayan
    Účastník

    Mimochodom, môj priateľ, recenzoval som tento POZITIVELIST. moja profesia nie je na tomto zozname, ale ako ste povedali, začnem procesy na získanie rovnocennosti. Nie je lepšie, ak túto rovnocennú prácu vykonám v Nemecku po vybavení potrebných dokumentov?

    modelár
    Účastník

    Ak idete na rodinné stretnutie, nebudete mať veľa problémov. vaša práca je ľahká. Bude to jednoduchšie, ak vykonáte postupy rovnocennosti, keď sa usadíte v Nemecku, aspoň môžete uviesť nemeckú adresu. Dovoľte mi pripomenúť, že vaša profesia patrí do skupiny regulovaných profesií, pretože ide o strojárstvo. Povolania sa delia na dve, a to reglementierten und nicht-reglementierten. Aby ste mohli robiť svoju inžiniersku profesiu, musíte sa prihlásiť na KMK a získať rovnocennosť. Napríklad, keďže moje povolanie nie je regulované, môžem pracovať bez získania rovnocennosti. Modrú kartu EÚ môžete získať po usadení sa v Nemecku alebo môžete požiadať o modrú kartu EÚ v inej krajine EÚ. EU karta je veľmi výhodná pre tých, ktorí budú pracovať v rôznych krajinách Európy, nemusíte znovu žiadať pre každú krajinu. Keďže u vás ide o rodinné stretnutie, pravdepodobne budete pokračovať v Nemecku.

    caglarkayan
    Účastník

    Ďakujem veľmi pekne priateľu za informácie. ;)

Zobrazujem 10 odpovedí – 1 až 10 (celkom 10)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.