Starostlivosť o deti – čiastočný úväzok a jazykový kurz

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    istanbull je
    Účastník

    Hello;

    Zdravím všetkých členov Germanx

    Budúci mesiac sa sťahujeme do Nemecka s naším 1-ročným synom. Moja manželka je nemecká občianka.

    Dal som výpoveď v práci v Turecku. Moja žena sa zamestnala v Nemecku.

    1) O dieťa sa v prvých mesiacoch postarám ja. Existuje nejaká pomoc od štátu mimo Kindergeldu? Myslím, že nemeckým občanom je poskytovaná pomoc pri starostlivosti o dieťa, vzťahuje sa to aj na cudzincov?

    2) Môžem brigádovať z domu pre firmu v TR, ktorej som dal výpoveď, za určitý poplatok. Zmení sa tým daňová trieda môjho manžela/manželky (steuerclasse)? Bude to mať na nás negatívny alebo pozitívny vplyv?

    3) Môže ma štát prinútiť navštevovať jazykový kurz, pretože sa budem starať o dieťa? Mám dokument A2 z Turecka Goethe.

    Čakám na cenné pripomienky od členov Germanx skúsených v týchto veciach.

    S pozdravom,

    Kaan
    Účastník

    1) Nie som si istý, ale ak je celkový príjem domu pod 1200 €, nemyslím si, že dostaneš inú podporu ako Kindergeld, nemyslím si, že je nejaké privilégium byť Nemcom alebo občan inej krajiny.

    2) Ak si všimnete, že pracujete z domu na čiastočný úväzok, po určitom čase môžete mať problémy s platbami, ktoré vám TR cez banku robí.

    O Steuerclasse
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Môžete počítať z tejto adresy. V tomto prípade môžete zistiť, ako to ovplyvňuje váš príjem.

    3) Na trvalú reláciu od vás určite požiadajú B1. V opačnom prípade si ju budete musieť predĺžiť zaplatením ročného poplatku. Kedysi dávno som sa na jednom fóre dočítal, že bez toho, aby ste chodili na kurz do Nemecka, môžete získať neobmedzené množstvo sedení s certifikátom, ktorý získate absolvovaním skúšky B1 priamo u Goetheho. Ak máš dobré znalosti na úrovni A2, myslím, že nebude pre teba ťažké pripraviť sa na B1. 

Zobrazuje sa 1 odpoveď (1 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.