Váš murársky majster Ahmet...

> fóra > Cafe almancax > Váš murársky majster Ahmet...

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    emosh
    Účastník

    Myslím, že toto je najzábavnejšia nehoda na svete. ;D

    Milý Emin Batur, zástupca generálneho riaditeľa KIPTAS, jednej z prevádzok Mestského úradu, porozprával o vtipnej nehode, ktorá sa stala na jednej zo stavieb, a poslal list, ktorý murár o tejto udalosti napísal svojmu šéfovi.

    Vážený stavbyvedúci,

    Napísal som to na protokol o pracovnom úraze ako chybu plánovania.
    Nepovažovali ste to za dostatočné a požiadali ste ma, aby som to podrobne vysvetlil. Udalosti, ktoré spôsobili, že som bol momentálne hospitalizovaný, boli presne také, ako som opísal nižšie.

    Ako viete, som murár.
    Keď som dokončil svoju prácu na šiestom poschodí budovy, zostali tam nejaké tehly. Tieto tehly bolo potrebné znížiť, čo som tipoval na cca 250 kg.

    Zišiel som dole, našiel sud, priviazal naň silné lano a vyšiel na šieste poschodie.
    Lano som prevliekol cez kolovrátok a koniec zavesil dole.
    Zišiel som opäť dole a vytiahol lano hore sudom na šieste poschodie.
    Koniec lana som priviazal na pevné miesto a opäť som ho vytiahol hore.
    Naplnil som všetky tehly v sude.

    Zišiel som dolu, odviazal som koniec povrazu, ktorý som uviazal.

    Keď som odviazal lano, zrazu som sa ocitol vo vzduchu.
    Ako to nemôžem nájsť? Mám asi 70 kíl. Vytiahol ma hore, keď 250-kilogramový sud padol tvárou nadol.
    Od vzrušenia a prekvapenia mi nenapadlo pustiť lano.

    V polovici cesty sme sa zrazili s plným sudom.
    Myslím, že počas tejto doby som mal zlomené dve pravé rebrá.

    Práve keď som vstal, moje dva prsty sa zachytili do rotujúceho kolesa s povrazom.
    Počas tejto doby som mal zlomené aj prsty.

    Medzitým vyšlo dno suda, ktoré dopadlo na zem a tehly sa rozhádzali po okolí.
    Keď sa sud odľahčil, tentoraz som začal klesať a sud začal stúpať a v polovici cesty sme sa znova zrazili so sudom.
    Počas tejto doby som mal zlomenú aj holennú kosť ľavej nohy.

    Rozhodol som sa opustiť lano so záchranným uterákom. Keď som zdvihol hlavu, uvidel som prázdny sud oproti mne.
    Myslím, že mi to tak prasklo v lebke.

    Omdlela som, v nemocnici som otvorila oči. Žiadam Všemohúceho Alaha, aby chránil všetkých svojich služobníkov pred takýmito neviditeľnými nehodami, bozkávam vaše ruky s úctou.

    Váš murársky majster Ahmet…

    jentzsch2
    Účastník

    Nech ti Boh dá skoré uzdravenie. Čo môžem povedať? Je to ako karikatúra...

    sevval
    Účastník

    Je to naozaj zábavná nehoda, ale povedzme, že zlá nehoda je už minulosťou ;D ;D

Zobrazujem 2 odpovedí – 1 až 2 (celkom 2)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.