Jeho manželka je EU / EHS (žije vo svojej vlastnej krajine) POZOR!

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    sibernetike
    Účastník

    Ak je váš manžel občanom EÚ a žije v inej krajine, ako je jeho vlastná krajina, nepožiadajte o zlúčenie rodiny, pokiaľ nechcete dlho čakať. Potrebujete iba schengenské vízum, ktoré môžete získať za 1 - 2 dni. . Urobil som chybu Požiadal som o zlúčenie rodiny Čakal som 1 mesiacov na vízum, ktoré môžem získať za 2-7 dni. Túto čakaciu dobu môžete urobiť v cieľovej krajine. Schengenské víza pre občanov EÚ / EHS sa dajú ľahko zohnať a je potrebných menej dokladov .. pre vašu informáciu.

    EL-TURCO
    Účastník

    Teraz je vaša situácia veľmi odlišná od ostatných priateľov.Môžete zavádzať ostatných s takým titulom a obsahom.Pretože váš manžel je rumunský občan a vy ste Turek.Dôvod, prečo to trvalo tak dlho, je ten, že mal vlastný dom a odišiel z práce po tom, čo ste predložili neúplné dokumenty. Nestačilo to. Potom ste sa presťahovali z Mníchova do Berlína a vaše dokumenty tam boli automaticky prenesené a stratili ste čas navyše. Ak by ste požiadali o bežné turistické vízum, vízum ste dostali do 3 dní, ako ste povedali (samozrejme predpokladáme, že ho nezamietli), ale s týmto vízom môže trvať maximálne 3 mesiace. V Nemecku zostanete a potom sa budete musieť vrátiť. Pretože VY nie ste občan EÚ.Neviem či by som to vedel vysvetliť?Cítil som potrebu urobiť toto vyhlásenie, aby sa moji priatelia nepomýlili...

    sibernetike
    Účastník

    Teraz je vaša situácia veľmi odlišná od ostatných priateľov.Môžete zavádzať ostatných s takým titulom a obsahom.Pretože váš manžel je rumunský občan a vy ste Turek.Dôvod, prečo to trvalo tak dlho, je ten, že mal vlastný dom a odišiel z práce po tom, čo ste predložili neúplné dokumenty. Nestačilo to. Potom ste sa presťahovali z Mníchova do Berlína a vaše dokumenty tam boli automaticky prenesené a stratili ste čas navyše. Ak by ste požiadali o bežné turistické vízum, vízum ste dostali do 3 dní, ako ste povedali (samozrejme predpokladáme, že ho nezamietli), ale s týmto vízom môže trvať maximálne 3 mesiace, zostávate v Nemecku a potom sa musíte vrátiť. Pretože VY nie ste občan EÚ.Neviem či by som to vedel vysvetliť?Cítil som potrebu urobiť toto vyhlásenie, aby sa moji priatelia nepomýlili...

    O povolenie na pobyt v Nemecku môžete požiadať (ak je s vami manžel alebo manželka), nech ste po vstupe do Nemecka zadali akýkoľvek spôsob (vrátane nelegálneho).

    fuk_xnumx
    Účastník

    Patrí sem zlúčenie rodiny, to znamená, že ak je občan ženatý a vstúpi do Nemecka s turistickým vízom, môže v ňom zostať dlho, môže teda získať povolenie na pobyt?

    sibernetike
    Účastník

    Patrí sem zlúčenie rodiny, to znamená, že ak je občan ženatý a vstúpi do Nemecka s turistickým vízom, môže v ňom zostať dlho, môže teda získať povolenie na pobyt?

    Áno, ak je vydatá za občana EÚ.

    fuk_xnumx
    Účastník

    Na základe čoho to hovoríš? No, máš dôkaz? Máte doklad? Ukážete, kde v zákone píšete, v ktorom zákone?

    Áno, ak je vydatá za občana EÚ.

    EL-TURCO
    Účastník

    Áno, ak je vydatá za občana EÚ.

    Ak nám poviete prezentáciu a dozviete sa, ako to funguje? Tí, ktorí čakajú týždne a mesiace, čakajú na nič.
    -Žiadosť je iná (samozrejme, človek môže požiadať), ale získať povolenie na pobyt je iná vec.Podáte žiadosť, potom sa všetko vráti do normálu, uskutočníte rodinné stretnutie a vrátite sa.
    ha, ale ako som už povedal, viete niečo, o čom nevieme, že sme to ešte nepočuli, dajte nám vedieť.
    —A ak je to tak, prečo ste stále v Turecku a čakáte na víza?
    Vďaka.

    sibernetike
    Účastník

    Ak nám poviete prezentáciu a dozviete sa, ako to funguje? Tí, ktorí čakajú týždne a mesiace, čakajú na nič.
    -Žiadosť je iná (samozrejme, človek môže požiadať), ale získať povolenie na pobyt je iná vec.Podáte žiadosť, potom sa všetko vráti do normálu, uskutočníte rodinné stretnutie a vrátite sa.
    ha, ale ako som už povedal, viete niečo, o čom nevieme, že sme to ešte nepočuli, dajte nám vedieť.
    —A ak je to tak, prečo ste stále v Turecku a čakáte na víza?
    Vďaka.

    Ako som už spomenul v prvej správe, urobil som chybu a požiadal som o zlúčenie rodiny, takže som sa dostal do tejto situácie. Pravidlá EÚ medzitým platia pre občanov EÚ, ktorí žijú v inej krajine ako vo svojej. Nemci sú občanmi EÚ, ale ak žijú v inej krajine ako Nemecko, môžu využívať výhody práva EÚ (Freizüg / EU, Freedom of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Účastník

    Takže teraz máte na mysli svoju prezentáciu? Ak osoba, ktorá je občanom EÚ, žije v inej krajine EÚ a vydá sa, jeho žena si vezme normálne vízum a vráti bežné vízum na schôdzu.

    Ako som už spomenul v prvej správe, urobil som chybu a požiadal som o zlúčenie rodiny, takže som sa dostal do tejto situácie. Pravidlá EÚ medzitým platia pre občanov EÚ, ktorí žijú v inej krajine ako vo svojej. Nemci sú občanmi EÚ, ale ak žijú v inej krajine ako Nemecko, môžu využívať výhody práva EÚ (Freizüg / EU, Freedom of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    sibernetike
    Účastník

    Takže teraz máte na mysli svoju prezentáciu? Ak osoba, ktorá je občanom EÚ, žije v inej krajine EÚ a vydá sa, jeho žena si vezme normálne vízum a vráti bežné vízum na schôdzu.

    Áno. Už v právnych predpisoch EÚ je jasne uvedené, že osobe, ktorá ide za manželom / manželkou člena EÚ, nemožno ponúknuť, aby požiadala o dlhodobé vízum alebo požiadala o zlúčenie rodiny. Ak manžel / manželka člena EÚ zostane dlhšie ako 3 mesiace po príchode do krajiny, musí požiadať o bydlisko.

    Pre tento záznam

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Pre túto reláciu

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    alebo na prihlásenie (vyberte možnosť Zostať na palube až 3 mesiace po otvorení stránky)
    v rámci relácie (po otvorení stránky vyberte možnosť „Zostať na palube dlhšie ako 3 mesiace“)

    alebo ho môžete prehliadať v nemčine.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Turečtinu neuvádzam ako chybu prekladu.

    tieto odkazy sú iba niekoľkými tisíckami odkazov.

    fuk_xnumx
    Účastník

    Dobre, nikdy som nepočul o ničom takom, čo by ste povedali, že človek, ktorý sa stáva občanom a žije v Taliansku, tento nemecký občan priamo chce, aby si vzal inšpiráciu z turkiyede, môže prísť, ak výstupy kontaktujú turistické víza taliansko a pole a teraz tu môžete previesť turistické víza

    Nemyslím si, že sa to stane takto, ale budem to hľadať.

    Ak je turista prísť, ak potrebné doklady s občanmi 'Príčina okrem svadby v Nemecku, ale zasadnutie si nemôže dovoliť, hľadá re-turkiyeye skamenenú tvár rodiny, stretnutie, aby uplatnilo podmienky a jazykový certifikát kurzu.

    Baybars
    Účastník

    Áno. Už v právnych predpisoch EÚ je jasne uvedené, že osobe, ktorá ide za manželom / manželkou člena EÚ, nemožno ponúknuť, aby požiadala o dlhodobé vízum alebo požiadala o zlúčenie rodiny. Ak manžel / manželka člena EÚ zostane dlhšie ako 3 mesiace po príchode do krajiny, musí požiadať o bydlisko.

    Pre tento záznam

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Pre túto reláciu

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    alebo na prihlásenie (vyberte možnosť Zostať na palube až 3 mesiace po otvorení stránky)
    v rámci relácie (po otvorení stránky vyberte možnosť „Zostať na palube dlhšie ako 3 mesiace“)

    alebo ho môžete prehliadať v nemčine.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Turečtinu neuvádzam ako chybu prekladu.

    tieto odkazy sú iba niekoľkými tisíckami odkazov.

    Pani,

    Čítal som odkazy, ktoré ste spomenuli, a to verdigniz .. žiadny z týchto odkazov nehovorí o tom, že môžete prísť s turistickým vízom a zmeniť ho na zlúčenie rodiny. Nemčinu si môžete prečítať aj výberom jazykových možností vpravo hore na týchto stránkach. . 

    Dovoľte mi, aby som sa s vami v tejto veci podelil o text a odkaz nemeckého právnika;

    Všetky možnosti sú k dispozícii, niektoré hlavné problémy, ako aj predchádzajúce visuté zámky., unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat výslovný klobúk ausgeschlossen; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, wird quasi automatisch von falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    odkaz na buda: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Advokát tu reaguje na Nemca, ktorý sa oženil v Dánsku, a na osobu, ktorá prišla do Európy s ukrajinským občanom Schengenvisom .. a vo svojom vysvetlení hovorí, že kvôli uvedeniu konzulátu do platnosti môžu okamžite zrušiť turistické víza, ak pôjdete skutočný účel získania turistických víz.

    § 39
    Verkängerung eines Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz Doğrugelten Fälle hinaus moci ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen orer verlängern lassen, wenn

    súkromné ​​Staatsangeheriger eines v Anhang II der Verordnung (EG) č. 539/2001 aufgeführten Staates ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gültiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (§ 6 Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen eines Anspruchs auf Erufenthaltines

    Relácia 39, článok 3, zákona o pobyte

    Tento článok upravuje uplatnenie a predĺženie zasadnutia. Krajiny v zozname, ktoré zákon uvádza a ktoré som označil červenou farbou, sú podľa zákona krajiny, ktoré majú právo vstúpiť do Nemecka bez víz, ako napríklad Brazília (Turecko nie je v zozname). krajiny môžu požiadať o pobyt po prílete s turistickým vízom.V prvej vete zákona je zákon KANN na mieste, ktoré som označil fialovou farbou.Píše sa.. môže sa dať, nehovorí sa, že určite treba dať. .. Inými slovami, cudzinecký úrad môže poslať osobu späť do svojej krajiny a požiadať ju, aby získala vízum na zlúčenie rodiny, a to aj napriek tomuto zákonu.. Tureckí občania tu nie sú ani zahrnutí do situácie. Na objasnenie tejto krvnej otázky , príklad z iného zákona je "Sie" povinný in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 č. 1 vo Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden“ je príklad zo zákona, ktorý s touto problematikou nemá nič spoločné. V príklade, ktorý som uviedol, štátny zamestnanec nemá žiadnu iniciatívu, pretože hovorí, že by mala byť poskytnutá, pretože zákon hovorí Soll.. ale v našej hlavnej téme zákon hovorí Kann, čo znamená, že to ponecháva na iniciatívu Úradu pre cudzincov. a problém, ktorý ponecháva na túto iniciatívu, sa vôbec netýka tureckých občanov, pretože Turecko nie je na zozname, ktorý spomína zákon.

    Výsledkom je, že neexistuje ani zákon upravujúci tureckého občana, ktorý prišiel s turistickým vízom, aby sa oženil a predĺžil si vízum. Ako ste už uviedli vyššie, môže tento konzulát uviesť do omylu, ak chce úrad cudzincov vidieť takúto situáciu. ....

    Poďme teraz k živým príkladom; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 situácia dvojice, ktorá prišla a vydala sa za turistické vízum s týmto sériovým číslom v tomto odkaze;

    Som zabetónovaný Fall ist die Frau ist mit einem 90 Tage Multi Schengenvisum nach Deutschland gekommen. Die Papiere vom OLG varujú pred neplodnosťou a smrťou Termin beim Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Diese hat mit der Visastelle in Kiew Telefoniert und die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (Schengen), das A1 Zertifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Es wurde sofort die Familienzusammenführung gemacht und positiv bescheinigt, eine Fiktionsbescheinigung für 3 Monate ausgestellt damit needed werden konnte, und der elektronische Aufenthaltstitel beantragt.
    Celková cena za kus 120 eur a do 30 minút. Eine Ausreise war nicht erforderlich.

    V lete je dieťa opäť vydaté za ukrajinské dievča. Sedí bez toho, aby muselo odísť ..

    Môžem uviesť ešte niekoľko príkladov, ale nie je potrebné predmet rozširovať a trápiť sa ním .. Napíšme súhrn situácie ..

    S turistickými vízami do Nemecka, ako sa oženiť a ako získať zákony tureckého občana, ktorý sa chce uchádzať o schôdzku pred odchodom do Nemecka, ani európske zákony, ktoré neumožňujú žiaden zákon upravujúci práva na prenájom ... teória väčšinou pre cudzincov v závislosti od toho, či posiela späť tureckých občanov v Turecku a zlúčenie rodiny chce požiadať o vízum. Ak má na internete veľa príkladov .. Agentúra pre cudzincov pravdepodobne používa jednu promile iniciatívu, ak údaje po vyplnení príspevku vrátane CERTIFIKÁTU A1 chcú jasne urobiť .. ale k krajine by som sa už nevrátil v tureckom občanovi hiçbir nemôže žiadať práva a Turecko sa musí vrátiť a žiadatelia o víza na zlúčenie rodiny musia .. že 98% cudzincov úrad posiela týchto ľudí späť do Turecka ..

    Baybars
    Účastník

    .

    sibernetike
    Účastník

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Strany 14 – 15 – 16 (neprekladám, pretože veľa manželských partnerov, ktorí sú občanmi EÚ, pravdepodobne vie aspoň trochu po anglicky a to je len pre informáciu)

    Hovorí presne, čo mám na mysli. Na občanov EÚ sa vzťahujú zákony EÚ.

    V Nemecku sa uplatňovalo právo na harmonizáciu právnych predpisov EÚ

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EÚ – FreizügG/EU )

    Baybars
    Účastník

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Strany 14 – 15 – 16 (neprekladám, pretože veľa manželských partnerov, ktorí sú občanmi EÚ, pravdepodobne vie aspoň trochu po anglicky a to je len pre informáciu)

    Hovorí presne, čo mám na mysli. Na občanov EÚ sa vzťahujú zákony EÚ.

    Zákon platil v Nemecku na zabezpečenie súladu s právnymi predpismi EÚ

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EÚ – FreizügG/EU )

    Pozri, to, čo som ti chcel napísať, bola voda, ktorú som ti chcel napísať .. V tvojich daných odkazoch niekto, kto prichádza s turistickým vízom, nehovorí, že svoje víza premení na reláciu .. napísal som ti priamo od právnika a vyššie uvedeného zákona, pochopiteľne .. pozri tu si spomenul prvý odkaz zo stránky priama citácia

    Vaše právo na pobyt na viac ako tri mesiace podlieha určitým podmienkam. The
    povaha týchto podmienok závisí od vášho postavenia v hostiteľskej krajine EÚ.

    vyššie uvedená veta je text nadpisu článku, ktorý sa začína poskytnutým odkazom, čo môžete urobiť po 3 mesiacoch ..

    Zdržanie sa práva na pobyt po 3 mesiacoch závisí od určitých pravidiel. Tieto pravidlá sa určujú podľa vášho postavenia v príslušnej členskej krajine.

    Inými slovami, v žiadnom z uvedených príkladov nie je nič, čo by hovorilo o tom, že prichádzate s turistickým vízom a potom ho môžete premeniť na právo na pobyt uzavretím manželstva. Okrem toho to môže dokonca zavádzať konzulát. Je to tak. clanok co som dal vyssie od pravnika som napisal ze toto povedal pravnik..

    sibernetike
    Účastník

    Pobyt po 3 mesiacoch závisí od stavu vášho manžela / manželky, nie od vášho.
    Ak sa váš manžel rozhodne zostať dlhšie ako 3 mesiace alebo už je tam dlhšie ako 3 mesiace, ak váš manžel pracuje, hľadá prácu alebo sa zaregistruje na úrade práce, musí preukázať iba ubytovanie. Nájomná zmluva sa nevyžaduje . Ak však študent nepracuje alebo nepracuje, na jeho bankovom účte musia byť peniaze, nehnuteľnosti a súkromné ​​poistenie. Toto sú špeciálne podmienky, ktoré ste spomenuli vyššie.

    Mojím cieľom je zabezpečiť, aby vaši priatelia v mojej situácii neurobili rovnakú chybu ako ja. Ale ak vezmem do úvahy to, čo som povedal, každý si môže urobiť vlastný prieskum a interpretovať to, čo je napísané, po svojom. Keďže som tento prieskum urobil po podaní žiadosti, nemôžem sa vrátiť. Ak do 1. júla nedostanem žiadne výsledky, stiahnem žiadosť o vízum a požiadam o „vstupné vízum“.

    2.2. Vstup a pobyt rodinných príslušníkov z tretích krajín
    2.2.1. Vstupné víza
    Ako je uvedené v článku 5 ods. 2, členské štáty môžu vyžadovať, aby boli rodinní príslušníci z tretích krajín
    pohyb s občanom EÚ, na ktorého sa vzťahuje táto smernica, alebo sa k nemu pripojí, aby získal vstupné vízum.
    Títo rodinní príslušníci majú nielen právo vstúpiť na územie členského štátu, ale:
    tiež právo na získanie vstupného víza18. To ich odlišuje od ostatných tretích krajín
    štátni príslušníci, ktorí také právo nemajú.
    Členovia rodiny z tretích krajín by mali byť vydaní čo najskôr a na základe dokladu
    zrýchlený postup s bezplatnými krátkodobými vízami. Analogicky s článkom
    23 vízového kódexu19 sa Komisia domnieva, že meškania dlhšie ako štyri týždne nie sú
    rozumné. Orgány členských štátov by mali usmerňovať rodinných príslušníkov pri
    typ víza, o ktorý by mali požiadať, a nemôžu od nich požadovať dlhodobé,
    víza na pobyt alebo na zlúčenie rodiny
    . Členské štáty musia takýmto rodinným príslušníkom poskytnúť každý
    potrebné na získanie potrebných víz. Členské štáty môžu používať prémiové telefónne linky alebo služby
    externej spoločnosti dohodnúť stretnutie, musí však ponúkať možnosť priameho prístupu
    na konzulát rodinným príslušníkom z tretích krajín.
    Pretože právo na vydanie vstupného víza sa odvodzuje z rodinného vzťahu s EÚ
    občania môžu členské štáty vyžadovať iba predloženie platného pasu a dôkazov
    rodinného prepojenia20 (a tiež závislosť, vážne zdravotné dôvody, trvanie partnerstiev,
    prípadne). Postačujúce žiadne ďalšie doklady, napríklad doklad o ubytovaní
    možno požadovať zdroje, pozývací list alebo spiatočný lístok.

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 48)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.