Lekcia 9: Podstatné mená v nemčine

> fóra > Základné nemecké lekcie od začiatku > Lekcia 9: Podstatné mená v nemčine

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Lara
    návštevník
    NÁZVY (ZÁKLADNÉ)

    V našich predošlých hodinách sme predniesli niekoľko predbežných informácií o predmetoch, ktoré si nevyžadujú veľa gramatických vedomostí, a to najmä na základe memoračných zručností a podrobne sme skúmali aj niektoré predmety.
    V tejto lekcii predstavíme problém, ktorý si vyžaduje veľkú pozornosť a niektoré časti by sa mali zapamätať a mať na pamäti, v tejto lekcii poskytneme stručné informácie o menách a článkoch a podrobne preskúmame mená v ďalšej časti.

    Stručne povedané, slová, ktoré nazývame aktíva, sa nazývajú mená, napríklad počítače, školy, miestnosti, domáce pulty, sny, Ahmet, knihy atď. slová sú mená.
    Rovnako ako v turečtine aj jednotné číslo v množnom čísle, abstraktné konkrétne
    Existujú druhy, ako napríklad jednoduchá zlúčenina, špeciálny rod.
    Rovnako aj v nemčine, rovnako ako v našom jazyku, môžu byť podstatné mená použité pri rôznych úlohách vo vete a môžu byť použité v jednotnom aj množnom čísle.
    alebo štát (-e štát, -i štát atď.).
    Odhaduje sa, že v nemčine je približne 200.000 250.000 - XNUMX XNUMX mien. V nemčine sú iniciály mien napísané veľkými písmenami bez rozdielu medzi vlastnými menami alebo menami rodov.
    Inými slovami, začiatočné písmená všetkých podstatných mien treba písať veľkými písmenami, v nemčine však pred všetkými všeobecnými podstatnými menami nazývame Artikel (der – das – die).
    (Články budú prerokované v nasledujúcich častiach.)
    V nemčine existujú 3 typy podstatných mien, každé meno patrí do jednej z týchto troch skupín.
    Sú to;

    1-) Mená mužov (mužské plemeno)
    2-) Názvy samičiek (typ ženy)
    3-) Bezpohlavné mená (neutrálny typ)

    V nemčine je člen mužského rodu vo všeobecnosti „der“.
    Člen pre ženské pohlavie je „zomrieť“ a článok bez pohlavia je „das“. Tieto informácie sú však uvedené ako zovšeobecnenie. Existujú výnimky.
    Z tohto dôvodu je pri učení sa nových slov veľmi užitočné venovať pozornosť vzdelávaniu s artiklom (predmet Artikel bude podrobne preskúmaný v nasledujúcej časti.)
    V nemčine je možné urobiť zovšeobecnenie typu „také slová sú mužského rodu, také slová ženského rodu a také slová stredného rodu“.
    Nižšie je uvedená klasifikácia podľa slov plemena, plemena a neutrálneho plemena
    Niektoré z položiek tejto klasifikácie sú isté a niektoré položky majú niekoľko menších výnimiek.

    Mená s pohlavím:
    Názvy dňa, mesiaca, sezóny, smery a názvy vetra, všetky mužské tvory, väčšina mien, väčšina mojich mien a mená končiace -en, -ich, -ig, -ast sú mužský sex.

    2-) Názvy, ktoré sú ženské:
    Samičky, všetky čísla, ovocie, strom, názvy kvetov, názvy riek a -in, -e, -ei, -ung, -heit, -ion, -keit mená končiace vo väčšine ženského pohlavia.

    Mená bez pohlavia:
    Prevažná väčšina mien krajín a miest, bežných mien pre ženské a mužské tvory a ich potomkov, kovové mená a všetky mená odvodené zo slovesa alebo prídavného mena sú bez pohlavia.

    Hoci si myslíme, že táto klasifikácia bude pre vás užitočná, vidíme, že je oveľa užitočnejšie pozrieť sa na články, ktoré sa majú naučiť (aj keď patria do akejkoľvek skupiny vyššie).
    V ďalšej časti uvádzame informácie o predmetoch a ich používaní, keďže ide o veľmi dôležitú záležitosť, odporúčame vám, aby ste pozorne sledovali a želali vám veľa úspechov.

    Viera je prvým prostriedkom na získanie večnosti života a kľúča k šťastiu - večnosti
    (BSN)
    seytanxnumx
    Účastník

    povedzme tieto
    gast
    Willkommen
    mužské meno?
    a ďalšie


    Myslím, že som to trochu pomiešal??? :-

    seytanxnumx
    Účastník

    keby len
    deň, mesiac, názvy sezón, smery a názvy vetra, všetky živé veci s mužským pohlavím, výsledok slov meny en, -ich, -ig, -ast

    yazyagmuruxnumx
    Účastník

    ugur výnimky sú veľmi mätúce bole bi diskriminácia je jednoduchý spôsob, ako to urobiť, ale viete, že najlepšie viete mená artikelle napríklad, keď si myslíte, že slovo "auto" príde na myseľ, môžete okamžite pochopiť, že teraz po Artikeli prichádza spontánne

    seytanxnumx
    Účastník

    hmm prišiel na to, že máš pravdu
    teraz je nevyhnutné získať slovník
    potom sa najprv naučte slová s článkami, potom prejdite na gramatiku
    Je to pravda?

    yazyagmuruxnumx
    Účastník

    ugur Myslím, že prvá gramatika štruktúra po slovách a potom je ľahké nastaviť s jednoduchým cum a zapamätať si môj priateľ tiež nemusíte kupovať slovník online slovník sekcie slovníka, ktorý vám dáva slovo tam môžete tiež pozrieť na viac prasitonen je zložitejšia gramatika, ktorú vidíte teraz Verte mi, bolo to veľmi jednoduché.

    seytanxnumx
    Účastník

    Mám to hneď teraz ;) danke znova

    txnumxnxnumx je
    Účastník

    danke shön ;)

    Lenie
    Účastník

    Existuje nejaké spojenie?

    a_loh na
    Účastník

    Existuje nejaké spojenie?

    Nie, myslím, že slovesá sa už nepoužívajú napr. sehen (vidieť-pozerať sa) kommen (prísť) wissen (vedieť) Ako ich sehe, ich komme, ich weiss... Prosím, odpustite mi moju pokornú odpoveď. S Pozdravom..

    yazyagmuruxnumx
    Účastník

    sloveso na slovesá satik slovies neprichádzajú na čas podľa času, napríklad, oni strieľajú sami kommen = ja som teraz som teraz gekommen = som prišiel minulý čas, že sloveso nie je potrebné v iných pravidlách momentu teraz ich te komme du da kommst er kommt buldurarak

    Lenie
    Účastník

    Ďakujem =)

    tan_umut_xnumx
    Účastník

    Danke schön. :) Es ist scher aber sehr schön ……………… :)

    tan_umut_xnumx
    Účastník

    ospravedlňte ma. tam bude Es ist schwer aber sehr schön

    tan_umut_xnumx
    Účastník

    Nepísal som to isté?

    sedayld
    Účastník

    Ďakujem za informáciu....Zatiaľ sa mi problém nepodarilo vyriešiť...tento problém som si zatiaľ zapísal do poznámkového bloku. :D
    Myslím si, že to v budúcnosti lepšie pochopím :)

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 37)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.