Lekcia 1: Predbežné informácie

> fóra > Nemecké časy a dohovory > Lekcia 1: Predbežné informácie

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    almancax
    návštevník
    Naučte sa učiť

    Upozornenie: Tieto a po tureckej témy gramatiky budú prerokované, aby sa plne pochopiť problémy, ktoré potrebujete vedieť dosť.
    Ak sú informácie o vetách a položkách v tureckej gramatike, odídete v krátkom čase.

    ZÁKLADNÁ INŠTALÁCIA ZASADANIA

    Považujeme vety zložené z predmetu a predikátu za jednoduché vety.
    napr.

    Idem.
    Smejete sa.
    Budú čítať.

    Vety sú celkom jednoduché vety v troch vetách yapılarıdır.eg byť tiež považovaná ak je dodržaná vyššie kompatibilita predmet predikát.

    Zhoda s predikátom je nevyhnutná pre správne a zmysluplné podnety.
    Ak je klauzula nezlučiteľná s predmetom, potom je veta skreslená a nezmyselná.

    Idem.
    Čítate to.
    Prišiel si.

    Cummings sú zkorumpované cümlelerdir.Acts v minulosti, v súlade s konštantou slovesá neboli priťahované a predpokladanej nezlučiteľnosti sa objavil.

    Napríklad, podľa skreslené "ja ponechám" vety esej, "idem do" by mala byť usporiadaná podľa záťaže, "oni odídu."
    No, pretože predikát s predmetom vo vete musia byť vždy v súlade, potom sme len niekoľko príkladov Napíšme dole vete edinebiliriz.ist vám predstavu o téme trestu s odkazom na predikátu.

    Už idem.
    Ste napísali.
    Písali.
    Si ďalšie.

    Vezmite niekoľko viet vyššie.
    Osoba (subjekt), ktorá vykonáva prácu v "Prichádzam", je ľahko chápaná ako prvá osoba, "ja".
    "píšešAko je možné pochopiť, predmetom vety je „vy"Dr.
    "veci LetnéPredmet vety je „oni" je.
    "ste FuturePredmet vety je „senátor"Dr.
    Samozrejme, pozeráme sa na predikát cümlenen, poznáme podstatu tohto cümlenin.
    No, sú to slovesá, ktoré nám dávajú informácie o predmete klanu?
    Samozrejme, že nie.
    Zároveň nám fakty poskytujú informácie o téme cümlen, o tom, kedy sa práca vykonáva, o ráme a režime cümlenu.
    Slovesá tvoria predikát vety a slovesá sa neskláňajú. infinitív Nazýva sa to štát.
    Infinitívna prípona slovies v turečtine –mek alebo -mak To je.
    V nemčine táto infinitívna prípona –en a niekedy -n  To je.
    teraz porovnajte fakty na oboch stranách, aby ste lepšie pochopili situáciu.

    spielen Turecký preklad slovesa hrať Každé dve slovesá sú infinitivne.

    hra -  en
    hrať - mak

    Ako vidno, podľa vyššie uvedených slovies je infinitívna prípona en v nemčine a mak v turečtine.

    Ak je infinitívum slovesa hodené, zvyšok slovesa je považovaný za sloveso.
    Keď sa sloveso pridá k osobe, začne sa infinitivne pôsobiť na sloveso a osoba, čas atď. Sa pridá do koreňa zostávajúceho slovesa.

    prečítať Vypustíme infinitívnu príponu slovesa a máme „prečítaťSlovo „ zostáva. Teraz k tomuto slovu pridajme osobu a príponu času. Pridajme napríklad príponu 1. osoby v jednotnom čísle a príponu prítomného času.

    čítať - yor - um

    teraz vysvetľujme dodatky, ktoré sme k tomuto slovu urobili.
    čítať: korene slovesa
    yor: aktuálny čas eki
    um: 1. individuálna osoba (I)

    Urobme ešte niekoľko záberov:

    OKU - YOR - SUN
    READ - DU - N
    READ - YOR - UZ
    READ - DU - K

    Pozrime sa na jeden bod tu. Uvažujme o triede a prijmeme činy, ktoré čítame.
    Obaja sú 1. napriek skutočnosti, že ide o pluralitu, prečo sa dostali k iným osobným pripútanostiam?
    To súvisí s gramatickou štruktúrou a je to dané rôznymi použitými časmi. V nemčine majú slovesá tiež rôzne prípony podľa rôznych časov a osôb.
    Rovnako ako v našom jazyku, infinitívna prípona slovesa je odstránená a prípony sú pridané ku koreňu slovesa.

    Teraz poďme de facto zastrelený v nemčine:

    Lerneren : Naučte samek
    Hádzame váhy slovesa a dozadu lernu slovo zostáva.
    Teraz je tento človek a čas prísť k záveru. 1. Prinášam jedinečné osoby a súčasné časové prípony.

    Lerner - a : Naučte sa - Um - um
    Ako vidíte, -e Udalosť je aktuálna a 1. dávajúc jednotlivé významy.

    Lerner - t : Naučte sa - si -

    Lern – te : Naučte sa - di - m

    Nad pri čine natáčaní niekoľko vylepšení učiť ďalšie dôkladne naučí konať podľa času.

    Teraz upriam svoju pozornosť na bod.
    Ako vidíte, odstránili sme infinitívne prípony slovies a konjugovali sme sloveso tak, že sme ku koreňu zvyšného slovesa pridali prípony. Aj keď je väčšina slovies konjugovaná týmto spôsobom, existuje 200 nepravidelných slovies, ktoré za nimi nesledujú toto pravidlo.
    Ak sa akt slovesa nemení ako sloveso je vytiahnuté, potom toto sloveso Pravidelná slovesá sú Vyzvala.
    Ak sa však počas príťažlivosti mení koreň slovesa, nepravidelné slovesá Vyzvala.
    Pravidelné slovesá niekedy slabé slovesá, nepravidelné slovesá sa niekedy označujú ako silné slovesá.
    Tak ako vieme, či sa korene slovesa zmení?
    Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte si zapamätať všetky nepravidelné slovesá.
    V tomto štádiu môžete začať len zapamätaním tých najpoužívanejších v každodennom živote.
    Chcel by som však zdôrazniť, neexistuje iný spôsob, ako tieto úkony zapamätať a strieľať!

    ČO JE POMOC?

    V nemčine existuje pojem pomocné slovesá. Pomocné slovesá majú vo vete rôzne funkcie. V nemčine sú v podstate 3 pomocné slovesá. Sú to pomocné slovesá sein – haben – werden. Tieto pomocné slovesá nemajú turecké ekvivalenty a pomocné slovesá nemožno použiť samostatne vo vete. Absolútne. Musia sa použiť s normálnym slovesom vo vete, aby mohli zmeniť čas alebo význam hlavného slovesa.
    Uvedené pomocné slovesá môžu byť použité zároveň ako bežné slovesá súčasne.
    Ak sa používajú ako bežné slovesá, potom majú zmysel a môžu sa používať samostatne. Užitočné sloveso uvidíme podrobnejšie v priebehu našich hodín.

    Tu sme uviedli niektoré gramatické informácie v mene niektorých dôležitých bodov.
    V nasledujúcich lekciách budeme naďalej vysvetľovať gramatické nastavenia viet z najjednoduchších vietových štruktúr na najsložitšie vety za každých okolností.
    Prajeme všetkým úspechom ...

    Ó človeče, je možné, že ten, kto ti dal túto zbraň a dal také milosrdenstvo-milosrdenstvo a hathem-i kvalifikáciu v tom, že ťa simi nechal nečinný, nedáva ti dôležitosť, nevenuje pozornosť tvojmu konaniu, celý vesmír, ktorý sa vám dedí, je absurdné. mal by z genealógie čudáka urobiť zhnitý, rozmaznaný a bezvýznamný strom? Nech zaprie svoje milosrdenstvo, ktoré je zjavné ako slnko, a svoju múdrosť, ktorá nijakým spôsobom neprijíma pochybnosti a nijakým spôsobom nemá nedostatok? Hâşâ! .. (Lem'alar)
    Aj Azizi
    Účastník

    Chcel by som poďakovať priateľovi, ktorý poslal informácie o výučbe nemčiny. Pripájam sa k vášmu fóru, dúfam, že vám pomôžete s informáciami o výučbe nemčiny a ako pomôcka pre CD knihu.
    Myslím, že tak, ako píšem z Turecka, zvyčajne tam, kde hovorím späť, sú zhromaždené tým lepším ako Nemecko

    MuhaяяeM
    Účastník

    Vitajte.
    Naše CD a knižné publikácie vám budú predstavené aj v nasledujúcich rokoch.

    gtokat
    Účastník

    Hello;
    Hľadám nováčikov.
    Moje miesto výkonu práce outsourcingu BI a švajčiarskej nemčine spoločností sem dostať použitie môžu rozumieť veľmi malý rozdiel, ale ja som sa učil nemeckého kontingentu.
    Nebolo by pre nás užitočné a nezabudnuteľné mať prostriedky, ako sú knihy alebo CD, ako nám povedali naši priatelia?
    Vďaka ..

    Toraman
    Účastník

    Wow, vysvetlil si svoje zdravie veľmi dobre. ďakujem. :)

    erhanornekxnumx
    Účastník

    Som nový člen a bol som veľmi pekný web danke

    Dreamboat
    Účastník

    Hmm som pochopil, že som najviac tureckej mak mak eki ;)

    xxdiablo
    Účastník

    Tskler bol veľmi užitočným miestom ..

    SERTURK
    Účastník

    Dobrý deň, som Serkan z Istanbulu a o vašej stránke som sa dozvedel vďaka priateľovi, ktorý žije v nemeckom Mníchove. V najbližších rokoch plánujem bývať v Berlíne, preto som sa chcel teraz začať učiť nemčinu. veľmi rád, ak mi s tým pomôžete. Čo môžem robiť a kde môžem začať? Vôbec neviem... Čakám na vašu pomoc a návrhy, lásku a úctu.

    Smyrna
    Účastník

        Vitajte môj priateľ... Pozri, už si začal zo správneho miesta. :) Áno, pokúste sa sledovať čísla lekcií v poradí, začnite od lekcie 1, pomaly si zapamätajte jednoduché denné rečové vzorce. Nechajte sa na stránke, uvedomíte si, že ste sa začali učiť….

    Aj iborot
    Účastník

    ďakujem dúfam, že to bude fungovať

    muratxnumx
    Účastník

    ďakujem za vaše informácie

    Symbolla
    Účastník

    S NEMECKÝM JAZYKOVÝM VZDELÁVANÍM JSEM ZAČAL OD ZAČIATOK ASI PRED TRI MESIACMI A BOLO VEĽMI DOBRÉ, KEĎ SOM SPOJILO DOTERAJŠIE ZNALOSTI A GRAMATIKA, KTORÉ SI VYSVETLIL V TURECKU.. ĎAKUJEM...

    kôra
    Účastník

    Učím sa veľa práce, aby ste sa naučili :)

    kermelik
    Účastník

    Som nováčik, na vašich stránkach ste urobili veľmi dobrú prácu a robíte veľmi dobrú prácu.

    hakanxnumx
    Účastník

    VYTVORILI STE SUPER STRÁNKU, ČO POVEDÁM, ĎAKUJEM SUPER

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 42)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.