Proces rozvodu

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Emre34
    Účastník

    Ahojte priatelia, budem rád, ak tí, ktorí majú skúsenosti s rozvodovým procesom, odpovedia na moje otázky.
    1 - Som turecký občan s manželom / manželkou. V ktorej krajine prebieha rýchlejší rozvodový proces?
    2-Ktorá krajina ma bude menej finančne unavovať?
    3 - Povedzme, že sa budem rozvádzať v Nemecku, v tejto súvislosti pokrýva rechtsschutz náklady na rozvod?
    Ďakujem vopred a všetkým prajem šťastné a pokojné dni ..

    brna
    Účastník

    ahoj
    V prvom rade je veľmi smutné, že reagujem na takúto tému, ale bohužiaľ...
    Keď požiadate právnika alebo požiadate súd o rozvod v Nemecku, začína sa obdobie nazývané rok odlúčenia (Trennunsjahr) a na konci 1 roka sa prípad začne prejednávať. Ak podáte vec v TR, plynie lehota na podanie námietok, v ktorej druhá strana dostane predvolanie a čaká na odpoveď. Ak váš manžel nepríde na súd v ten deň súdu, bude daný nový dátum pre prípad. , atd.Podla mna je rozvod v Nemecku aj napriek 1 rocnej cakacej dobe bez stresu. Ale samozrejme to neplatí pre konsenzuálny rozvod.

    Ak nepracujete, náklady hradí štát. Nájdite si právnika, ktorého sledujú

    Dúfam, že to bude pre vás dobré

    Emre34
    Účastník

    Ďakujem za odpoveď.Ľudia sa ženia, aby boli šťastní, zdieľali život a budovali spoločnú budúcnosť. Žiaľ, aj keď to nechcem zovšeobecňovať, ženíchovia/nevesty ako my prichádzajúci z Turecka začínajú pociťovať veľké problémy hneď po príchode do Nemecko. Samozrejme, jedným z najväčších dôvodov sú bohužiaľ manželia, ktorí sa narodili a vyrastali v Nemecku...
    Bude rozvod s dohodou.Jsme už odlúčení, ale zatiaľ sme sa nikde nehlásili.Snažím sa zbierať informácie, ako čo najlepšie a najkratšie vyriešiť túto prácu.

    bezcitný
    Účastník

    Zdravím Vás, o tejto problematike sa už na tomto fóre veľa hovorilo. Ak si prehľadáte staré správy, dostanete informácie. Nenastala žiadna zmena v zákone atď.. Ako pozitívny vývoj si nemusíte najať právnika v Nemecku po rozvode.Musí to byť zapečatené apostilom z vyššieho súdu, na konzuláte si to môžete dať vyradiť z evidencie obyvateľov s tureckým prekladom... Lebo aj keď sa rozvediete v Nemecku, stále vyzera ze vydata v turecku... napriklad som sa rozviedla v nemecku v roku 2017, termin na konzulate mam koncom tohto mesiaca, idem to dat vymazat z matriky, kedze som nemohla najdi si cas az teraz... Len ako informacia pre dalsich kamaratov.pisem.. sudne rozhodnutie s apostilou je 15 eur..preklad medzi 0-200 eur, naklady na certifikaciu na konzulate 250 eur, prosím uvedomte si, že sa stretnete s týmito nákladmi. S pozdravom...

    Emre34
    Účastník

    Ďakujem vám bezcitné, užitočné informácie.

    Ohne idealien
    Účastník

    Náš priateľ položil presne tie otázky, ktoré som sa chystal položiť.
    som v rovnakej situacii. Momentálne mám 1-ročné sedenie nezávislé od manžela/manželky. Okrem Auslanderbehörde žiadna autorita nevie, že sme fetrennt. Boli sme už 7 mesiacov. Niečo také ako žiadosť o rozvod sme zatiaľ nerobili. Môžem ísť s touto nezávislou reláciou do Turecka, získať splnomocnenie od manželky, rozviesť sa tam a opäť bez problémov vstúpiť do Nemecka? Neexistuje žiadna eskalácia, že náš bude zmluvný rozvod. Ako som počul, môžeme sa obaja okamžite rozviesť s jedným právnikom v Nemecku. Je to pravda?

    fuk_xnumx
    Účastník

    chceš sa teraz rozviesť v Turecku alebo v Nemecku, najprv sa rozhodni, porozprávame sa neskôr

    Náš priateľ položil presne tie otázky, ktoré som sa chystal položiť.
    som v rovnakej situacii. Momentálne mám 1-ročné sedenie nezávislé od manžela/manželky. Okrem Auslanderbehörde žiadna autorita nevie, že sme fetrennt. Boli sme už 7 mesiacov. Niečo také ako žiadosť o rozvod sme zatiaľ nerobili. Môžem ísť s touto nezávislou reláciou do Turecka, získať splnomocnenie od manželky, rozviesť sa tam a opäť bez problémov vstúpiť do Nemecka? Neexistuje žiadna eskalácia, že náš bude zmluvný rozvod. Ako som počul, môžeme sa obaja okamžite rozviesť s jedným právnikom v Nemecku. Je to pravda?

    Ohne idealien
    Účastník

    chceš sa teraz rozviesť v Turecku alebo v Nemecku, najprv sa rozhodni, porozprávame sa neskôr

    v Nemecku.

    fuk_xnumx
    Účastník

    Ak sa rozvediete v Nemecku s drahým tr, môžete to urobiť bez toho, aby ste opustili 9 10 tisíc tl tr, ak musíte súhlasiť s manželom

Zobrazujem 8 odpovedí – 1 až 8 (celkom 8)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.