Ako ste strávili prvé mesiace v Nemecku?

> fóra > Podnikanie a pracovný život v Nemecku > Ako ste strávili prvé mesiace v Nemecku?

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    neba výstrely
    Účastník

    Ahojte chlapci, prišiel som do Hannoveru s vízom na zlúčenie rodiny pred dvoma týždňami. Išiel som do prvej pobočky cudzincov a zaregistroval som sa na adresu, ale dohodli sa na 90. januári, aby zmenili 19-dňové vízum na pobytové. Mám na mysli, že je tu iba jeden mesiac a keďže jazykový kurz alebo niečo sa v tom čase určí, sedím doma bez toho, aby som niečo robil, a veľmi sa nudím. Cítim sa veľmi izolovaný. našťastie neexistuje žiadny turecký sused. Môžete mi dať návrhy, čo môžem urobiť?

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    Účastník

    V prvom rade vitajte na gökce

    Ich sage dir nur 3 wörter . Langeweilig langeweilig langeweilig yuppi :)
    Sú to dni, kedy je vaša hlava v skutočnosti najuvoľnenejšia a zároveň najnepríjemnejšia, ktorú budete v budúcnosti so sviečkami volať. Prečo, keď sa začnete učiť jazyk a pomaly spoznávate okolie, budete si myslieť, wow, keď som prešiel. Spočiatku ste ako ryba z vody. Adaptačné obdobie sa začalo práve teraz. Myslím si, že sa musí na kurz prihlásiť v prvom rade bez toho, aby strácal čas. Ak je plná, možno budete musieť tentokrát počkať dlho.
    Najskôr si myslím, že človek pozná prostredie. Poď von, čo je okolo. Pite šálku kávy v najcentrálnejšom bode. Opäť máte šťastie v porovnaní s väčšinou z nás. Poviete si Hannover. Začnite svoje nemecké vzdelávanie. Dajte si doma samoučenie. Trochu osamelosti, trochu ticha vás po chvíli omrzí, ale ak si nájdete záľubu a nájdete niečo, čo rozptýli vašu myseľ, čas skôr uplynie. Vitajte späť v Nemecku.
    Zdravo

Zobrazuje sa 1 odpoveď (1 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.