Zhrnutie za posledných 5 rokov v Nemecku

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    Oberfrance
    Účastník

    Ahoj priatelia,
    Po dlhej dobe som chcel tému opäť otvoriť. V roku 2015 som toto fórum začal prichádzať do Nemecka a zhromažďovať informácie o Nemecku.
    Oženil som sa v júli 2015 a do Nemecka som prišiel v auguste. Nemal som predbežnú prípravu o Nemecku, s výnimkou môjho zrýchleného nemeckého A1. Za 5 rokov, ktoré uplynuli (v skutočnosti prešli 4 roky v Nemecku)

    Hneď ako som dorazil do prvého roku zasadnutia, presťahoval som sa z Nemecka a žil som s manželkou v inej európskej krajine 1 rok.
    Potom som sa vrátil do Nemecka a pracoval som v tej istej spoločnosti 3 roky. Počas tohto obdobia som sa v Nemecku nezúčastnil žiadnych jazykových kurzov. Nezúčastnil som sa ani integračného kurzu. Títo dopravcovia v nemčine a pracovať v Nemecku neskoro ögrendim.türkiye ani pred továrňou pracujem tri smeny deň a noc rušne. Rozhodol som sa rozvíjať svoje meno a rozvíjať sa, pretože som pracoval 3 rok v periodickej spoločnosti s názvom Leih firma, 1 rok s periodickým stavcom, 1 rok so zmluvou a 1 rok s neurčitými stavmi a podmienky sa podľa mojej vôle nezlepšili. V tej firme som dosiahol najvyšší bod a peniaze, ktoré som mohol dosiahnuť, ale to ma neuspokojilo.
    Počas troch rokov, keď som pracoval v spoločnosti, som pôsobil aj ako súkromná firma a tiež som robil online prácu, a kvôli tomu som sa kvôli obchodným súdom stretol trikrát kvôli našim nemeckým zákonom o papierových lopatkách. (pretože súper, ktorý zistil, že je otvorený v mojom internetovom obchode, podal proti mne žalobu) Potom som tieto prípady vyhral a dostal som dokonca odškodnenie. :) Šakali predo mnou si mysleli, že ma môžu poslať. V súdnom konaní som strávil 5.000 8000 eur, ale vrátil som XNUMX XNUMX eur.
    Teraz som začal svoju cestu do Umschulung, odborného vzdelávania. Aby som sa mohla sústrediť na svoju profesiu a vyhnúť sa problémom so štátom, zmrazila som jej činnosť v mojej spoločnosti.

    V mojom súkromnom živote došlo k mnohým zmenám: Vďaka Bohu som sa stal otcom v tejto krajine, ale stratil som aj otca. Do našej tlače sa toho dostalo toľko. Nie sú žiadni ľudia, ktorí prišli do Nemecka neskôr a nemali dobrodružstvá v tlači. Táto krajina robí to skutočne ľudským. Ak budete mať šťastie mimo svojej rodiny a svojich blízkych a bojujete dobre, budete mať problémy. Žiadny jazyk, žiadny dom, žiadne auto, žiadna práca, žiadny priateľ, musíte ich vyhrať všetky.

    Dajte vedieť tým, ktorí prídu do Nemecka, že ste tu vždy sami. Dúfam, že vaša práca bude vykonaná dobre a budete najlepším priateľom. Nebudete sa môcť vysporiadať s Turkami, ktorí sa tu narodili a vyrastali. Moja jediná rada pre vás je prispôsobiť sa na 2-3 mesiace, akonáhle prídete, a ak nehovoríte dobre a zle, mali by ste vstúpiť a pracovať. Nešiel som na kurz alebo tak niečo, a keď som začal, mal som nulovú nemčinu a rokoval som s chalanmi. Ak máte čo do činenia s Nemcami v spoločnosti, s ktorou pracujete, váš Nemec sa vyvíja veľmi rýchlo. Vchádzam do môjho učiteľa na kurz b1, ktorý ste sa naučili odo mňa, nikdy nechodíte do Turecka. Nemecký jazyk 3 roky nemecký nemohol povedať, že zatiaľ čo ani Turecko, ani bi kurz, ktorý som absolvoval, tu nebol založený len na štúdium a prax.

    Život veľkého kalamu je ohromujúci a prináša vám nové dobrodružstvá. Toto miesto učí ľudí veľmi dobre, čo vedia a čo stoja. Buďte si istí, nebuďte nikomu vďační. Aby ste neboli sami, vyhýbajte sa v Nemecku priateľstvám s typmi, ktoré žijú ako paraziti. Pozrite sa na svoj chlieb, učte sa svoj jazyk a pokoj svojho domova, zvyšok je veľká lož. Nebojte sa, vaši priatelia prídu a nájdu vás, ak máte pravdu.
    Naučte sa nemecky, ako ste sa naučili najdôležitejšie !! Nemec vám otvorí dvere, ktoré nie sú naliehavé. Aj keď je to veľmi ťažké, precvičte si ucho a mozog opakovaním každý deň pomocou youtube a sledovaním nemeckých kanálov každý deň. Ak nehovoríte nemecky, verte mi, budete sa báť otvárať telefóny, ktoré ku mne prišli. Možno pred vami príde veľká príležitosť, ale nebudete tomu rozumieť. Zbavte sa peňazí alebo niečoho, zamerajte sa na nemčinu iba na 2 až 3 roky. Najrýchlejším spôsobom je práca na pracovisku a prekročenie Nemcov.

    Chcel som sa len trochu podeliť. Zdravím vás všetkých. Nech Alah porovná každého s dobrým.

    Dragorex
    Účastník

    Ďakujem vám veľmi pekne za zdieľanie vašich skúseností. Dúfam, že máte šťastnejšie dni so zdravím a mierom

    O 2 týždne neskôr idem do Berlína so svojou manželkou a dieťaťom. Môj najväčší strach nie je schopný nájsť si prácu alebo neplatiť nájomné.

    Moja nemecká úroveň je teraz A2. Mám výhodu a moja angličtina je dobrá. Mám certifikát C1. Avšak pre niektorých je angličtina v Nemecku, ale nie pre iných. Chcem začať pracovať hneď ako pôjdem. Myslíte si, že by som mal okamžite kontaktovať spoločnosť? Alebo by som si mal hľadať prácu sám? Myslím tiež, že som jedným z kuriérov, ktorí distribuujú bicykle vo firme na objednávanie potravín. Ale aj keď sa do tejto práce dostanú, je ťažké, teraz vedú pohovory.

    bezcitný
    Účastník

    Ahoj dragorex, radšej začni u subdodávateľa v prvom rade, zlepšíš si svoj nemecký jazyk, uvidíš továrenské prostredie v Nemecku.

    Oberfrance
    Účastník

    Ďakujem vám veľmi pekne za zdieľanie vašich skúseností. Dúfam, že máte šťastnejšie dni so zdravím a mierom

    O 2 týždne neskôr idem do Berlína so svojou manželkou a dieťaťom. Môj najväčší strach nie je schopný nájsť si prácu alebo neplatiť nájomné.

    Moja nemecká úroveň je teraz A2. Mám výhodu a moja angličtina je dobrá. Mám certifikát C1. Avšak pre niektorých je angličtina v Nemecku, ale nie pre iných. Chcem začať pracovať hneď ako pôjdem. Myslíte si, že by som mal okamžite kontaktovať spoločnosť? Alebo by som si mal hľadať prácu sám? Myslím tiež, že som jedným z kuriérov, ktorí distribuujú bicykle vo firme na objednávanie potravín. Ale aj keď sa do tejto práce dostanú, je ťažké, teraz vedú pohovory.

    Dobrý deň,

    Vzhľadom na štruktúru mesta Berlín má medzinárodné mesto veľa pracovných miest, ktoré môžu pracovať bez rozprávania po nemecky. Dovoľte mi uviesť príklad: Dokonca aj v štáte Bayern, v ktorom žijem, dokonca aj stredne pokročilý Nemec na niektorých miestach nestačí, chcú nemčinu bez prízvuku. Ale keďže počet cudzincov a Turkov v Berlíne je vysoký, na prvom mieste bude stačiť úroveň Nemecka, ktorá zvládne vaše podnikanie. Samozrejme, ak chcete, váš Nemec príde v správny čas. Ak prídete do Berlína a stretnete sa s tureckou kávou, v tureckom prostredí as úplne tureckým priateľom, nikdy sa nedozviete, že sa nemusíte učiť nemecky, pomalšie alebo neskôr. Takže udržujte horúcu teplotu, toto sú moje rady týkajúce sa jazyka. Neodporúčam iné jazykové kurzy ako povinné jazykové kurzy, pretože tam je príliš veľa multikultúrnych ľudí. Afganci, Rusi, sýrski jazykové kurzy sú plné. Žiadny z nich nemá problém naučiť sa jazyk. Prichádzajú preto, že štát sa zaväzuje. Namiesto toho, aby som navštevoval jazykový kurz, myslím si, že by bolo prospešnejšie trvať 4-5 hodín hodiny nemeckého jazyka od učiteľa nemeckého jazyka.

    Pokiaľ ide o podnikanie, 90% spoločností začína s Leihfirmou za normálnych podmienok v Nemecku. Priame príspevky takmer neexistovali, najmä keď stovky aplikácií prišli k najúžasnejším prácam v Corone, bolo ťažké vstúpiť. Zdá sa, že táto situácia bude trvať 2 až 3 roky. Dovoľte mi uviesť príklad, keď som prvýkrát odišiel, dostával som pracovný pohovor od každej spoločnosti, o ktorú som požiadal, vyberal som si z interiérov. Keď bola moja škola kvôli koróne zatvorená, išiel som do práce a povedal, že som sa znova prihlásil na rovnaké miesta a oni sa ani nevrátili. Bez ohľadu na mňa som sa rozhodol stráviť tento proces profesiou. Bez ohľadu na to, kamkoľvek vstúpim, neexistuje žiadna záruka, že sa nedostanem von za 3 mesiace. Spoločnosti každým dňom znižujú stovky ľudí. Nemecko sa teda teraz zaoberá obrovskou krízou a problémom s nezamestnanosťou. Neovplyvnené odvetvia boli potravinársky, ovocný a zeleninový, lekársky a logistický sektor. Ak máte vodičský preukaz, môžete začať ako sozop pre subdodávateľov spoločností ako DHL, Amazon Logistik ako Packagezusteller. V Berlíne je toho príliš veľa. Táto práca vám pomôže komunikovať s ľuďmi a spoznať mesto, v ktorom žijete. Hneď, ako poviete, že Soforluk nie je pre mňa, určite sa vrátia k 3-5 Leihfirmaya, váš lebenslauf, to je váš životopis. Na spoločnosť sa nepozerám zle, ani v najhoršom prípade je v nich vždy práca. Môžete začať so spoločnosťou, ktorá môže začať s 10 - 11 eurami a zostať v Leihfirme asi 1 rok a nemôžete vstúpiť normálne.

    Dúfam, že všetko pôjde ako si želáte. Ako bezcitne povedali, držte sa čo najviac od tureckých firiem a zamestnávateľov. prísavka videla jedného z Turecka polopoisteného alebo nepoisteného nedávajte svoje calistirirlar.hakki. Nemôžete sa naučiť po nemecky atď. Je lepšie ísť do Leihfirmy, ako pracovať s Turkami. Aspoň dostanete to, čo hovoríte.

    Dragorex
    Účastník

    Ďakujem vám veľmi pekne za vaše odpovede.

    Nemyslím na prácu v tureckých darcoch alebo tak. Ale z dôvodu flexibility pracovného času som premýšľal o tom, že budem pracovať ako kuriér v online spoločnosti zaoberajúcej sa objednávaním potravín zvanej Lieferando, až kým nevyriešime našu objednávku.

    Existuje teda v Nemecku spoločnosť Leih, o ktorej viete, že je spoľahlivá a príliš nevykorisťuje ľudí? 

    slymnn
    Účastník

    Dobrý deň, práve som pricestoval do Nemecka a nehľadala sa jazyková požiadavka, ktorá sa stále nehľadá, a dokonca som dostal aj pracovné víza. Moja manželka a dieťa sú občania Nemecka, čo mi dáva výhodu. Mojím prvým cieľom v tomto smere bude účasť na integračnom kurze, ale skôr ako v práci, mojím prvým cieľom je, že bez znalosti jazyka bude veľmi ťažké pracovať, nevytvoríte si prostredie ani sa nedokážete zdokonaliť. Je to krajina s príležitosťami a uvedomil som si to za 2 týždne. Bol by som veľmi úspešný, keby som trochu stlačil naše priateľky z Turecka, ako sme my, uprostred chaosu. Napríklad som sem prišiel, aby som dostal žiadosti z Istanbulu o prácu, pokiaľ sa dostanete do svojej vytrvalosti. Raz sem napíšem svoj článok a s pozdravom 🙂

    slymnn
    Účastník

    Moja situácia je samozrejme trochu iná, ak tu máte platné povolanie a ak máte dostatočné znalosti nemčiny, má zmysel pracovať priamo a ísť si za svojím chlebom. Ak začnete svoj obchodný život bez znalosti jazyka, ako som ja, Turci vám sem pošlú, ako povedali ich priatelia, existuje veľa príkladov. Informácie poskytnuté Oberfrankenom a dojmy, ktoré sprostredkoval, sú veľmi cenné pre ľudí ako sme my, ktorí sa práve usadili v Nemecku a začali nový život. Ďakujeme za informácie, ktoré ste zdieľali

    slymnn
    Účastník

    Okrem toho, ak už máte dieťa, vláda vám poskytuje sociálnu podporu. V prvom rade vám poskytuje nájomné a rodičovský príspevok, ak už pracujete, nemôžete získať tieto peniaze sám. Máme tu túto príležitosť a chcel som ju vyhodnotiť, myslím si, že urobím kurz aj vodičský preukaz a v tomto období prežijem adaptačný proces.

    bezcitný
    Účastník

    Chcel by som vám k tomu poskytnúť informáciu: V Európe som asi 9 rokov a v Nemecku 7 rokov. V tomto období som robila vo fabrikách, roznášala balíky a pod., ale v tomto období, keď som bola nezamestnaná, som pracovala aj na mini prácach v hodnote 450 eur, bohužiaľ som už viac ako 2 roky chorá, dosť na dôchodok. Ale plat, ktorý budem dostávať, je veľmi nízky, v Nemecku nepostačujúci. Ak sa jedného dňa plánujete vrátiť do Turecka, po 10 alebo 20 rokoch pracujte na plný úväzok. Bol som zvedavý, či budem žiť do 65 alebo 67, aký dôchodok. Aspoň peniaze, ktoré dostanete na invalidnom dôchodku, vám zabezpečia živobytie v Turecku.Toto je choroba, pri ktorej nikdy neviete, čo sa vám stane. Dúfajme, že prídu dni, kedy sa budeme môcť vrátiť do Turecka a zbaviť sa ignorantských, lživých, sebeckých ľudí v tejto prekliatej krajine.Moja posledná rada, neviem či som ju už písala, drž sa ďalej od ľudí narodiť sa tu a ak môžete, držte sa ďalej od tých, ktorí prišli z Turecka.Strávte čas s manželom a deťmi, ak ich máte, aspoň sa nepoškodí vaša psychika. Teraz sa možno nájdu ľudia, ktorí si prečítajú tento článok a budú so mnou súhlasiť, alebo sa nájdu takí, ktorí sa budú pýtať, čo to s tým má spoločné.Skúsenosť ukázala, že v Nemecku vám najviac ublížia ľudia cudzinci (Turci, Kurdi a Arabi).Drž sa od nich ďalej. Nech ťa Boh vedie.

    slymnn
    Účastník

    Chcem poskytnúť informácie o tejto téme, som v Európe asi 9 rokov a som v Nemecku 7 rokov. Počas tejto doby som pracoval v továrňach, distribuoval balíčky atď. Ale počas tejto doby som pracoval nezamestnaný v mini zamestnaniach za 450 eur. Bohužiaľ som chorý už viac ako 2 roky, dosť na dôchodok. Ale môj plat je veľmi nízky, v Nemecku dosť. Ak máte v úmysle vrátiť sa jeden deň turkiyeye 10 rokov alebo 20 rokov po dokončení práce je vždy plná. Kedysi som hovoril, aký dôchodok mám žiť, kým mi nebolo 65 alebo 67 rokov. Aspoň sa vám budú páčiť ľudia so zdravotným postihnutím, ktorí majú ťažkosti so získaním peňazí, morčacie morčacie v budúcnosti, keď odídete do dôchodku. Dúfam, že sa nasledujúce dni vrátia turkiyeye, ktoré sa zbavia nevedomých klamárskych, manipulatívnych ľudí v tejto prekliatej krajine. Neviem poslednú radu, ktorú som napísal predtým, ak máte príležitosť preč od miesta, kde sa ľudia narodení en en pri príchode tiež. Vy a vaša manželka, ak vaše dieťa trávilo čas ničením aspoň psychológie. Teraz budú možno ľudia, ktorí čítajú tento článok a dávajú mi práva, alebo budú existovať ľudia, ktorí hovoria, čo má robiť. Cudzinci (tureckí kurdskí Arabi) sú ľudia, ktorí vám v praxi najviac škodia v Nemecku. Drž sa ďalej od nich.

    Ahoj, mojím cieľom je, aby som tu chvíľu pracoval a vrátil sa do svojej vlasti, hoci som bol schopný prísť 8 rokov, vždy som bol proti svojej manželke, ale keď som bol dieťa, musel som sa vrátiť, keď som dostal nezamestnanosť. Áno, to, čo hovoríte, je úplne správne, som tu, aby som si našiel prácu s vlastným úsilím bez toho, aby som dôveroval niekomu a trávil veľa času so svojou rodinou, dúfam, že sa mi to podarí a vrátim sa do svojej krajiny.

    Oberfrance
    Účastník

    Ďakujem vám veľmi pekne za vaše odpovede.

    Nemyslím na prácu v tureckých darcoch alebo tak. Ale z dôvodu flexibility pracovného času som premýšľal o tom, že budem pracovať ako kuriér v online spoločnosti zaoberajúcej sa objednávaním potravín zvanej Lieferando, až kým nevyriešime našu objednávku.

    Existuje teda v Nemecku spoločnosť Leih, o ktorej viete, že je spoľahlivá a príliš nevykorisťuje ľudí?

    Samozrejme, môžete to urobiť Lieferando, ale zvyčajne to robia ako doplnkovú prácu. Lieferando to urobí znova, ale musíte mať hlavnú prácu, ktorú plánujete na 8 hodín. V Nemecku je veľa ďalších obchodných príležitostí. V sobotu môžete svoj balíček distribuovať pomocou svojho auta a denne minúť 40 - 50 EUR.
    Existujú sklady v amazone, môžete sa zaregistrovať v amazon logistickej službe vlastným autom a nakupovať a distribuovať balíčky z amazonu. Na to stačí otvoriť malú spoločnosť.

    Pokiaľ ide o rozvoj spoločnosti, spoločnosti sú všetky rovnaké, ale niektoré spoločnosti pracujú na regionálnej úrovni a niektoré z nich pôsobia v celom Nemecku. Randstad a Mannpower, najspoľahlivejšie a najvýkonnejšie spoločnosti v Nemecku, platia v porovnaní s ostatnými spoločnosťami veľmi dobre. Existujú však určité kritériá, ktoré tieto spoločnosti hľadajú, pretože nás predávajú spoločnostiam, ktoré nás zamestnajú, môžu ľahko získať kvalifikovaných alebo skúsených zamestnancov, aby ich spoločnosti prijali. V tej istej spoločnosti, keď som pracoval s dobre zavedenou spoločnosťou, moja hodinová mzda bola 11Euro, ale môj kolega dostal od Mannpoweru 11,80 a všimol si, keď narazil na 80 centov mesačne. Lebenslauf môžete opustiť s Randstadom, Mannpowerom a Hoffmannou. Do dvoch týždňov určite ponúknu niekoľko ponúk. Ako som však povedal, nie je možné povedať, že korónsky čas je v skutočnosti ten pravý čas na nový začiatok v Nemecku. Vždy existuje práca pre tých, ktorí chcú pracovať, to je však iná záležitosť. Myslím si, že Nemecko sa nemôže vrátiť k normálu najmenej 2 roky a maximálne 2 rokov.

    Oberfrance
    Účastník

    Moja situácia je samozrejme trochu iná, ak tu máte platné povolanie a ak máte dostatočné znalosti nemčiny, má zmysel pracovať priamo a ísť si za svojím chlebom. Ak začnete svoj obchodný život bez znalosti jazyka, ako som ja, Turci vám sem pošlú, ako povedali ich priatelia, existuje veľa príkladov. Informácie poskytnuté Oberfrankenom a dojmy, ktoré sprostredkoval, sú veľmi cenné pre ľudí ako sme my, ktorí sa práve usadili v Nemecku a začali nový život. Ďakujeme za informácie, ktoré ste zdieľali

    Svojho času som z tohto fóra veľmi profitoval. Dlho som nemohol vstúpiť, keď som hovoril o pracovnej sile. Keď som videl, že sa stále aktívne používa, chcel som urobiť aktualizáciu života. Stretol som odtiaľto veľmi milých ľudí. Účelom fór je, aby ľudia, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti, správne aj nesprávne, mohli tieto skúsenosti vyhodnotiť podľa svojich vlastných životov. Všetci žijeme v zahraničí a prechádzame si viac-menej rovnakými cestami. Ak sa nebudeme navzájom podporovať, nebudeme sa líšiť od príležitostí, ktoré tu žijú, keď si myslia, že sú Turci.

    slymnn
    Účastník

    Svojho času som z tohto fóra veľmi profitoval. Dlho som nemohol vstúpiť, keď som hovoril o pracovnej sile. Keď som videl, že sa stále aktívne používa, chcel som urobiť aktualizáciu života. Stretol som odtiaľto veľmi milých ľudí. Účelom fór je, aby ľudia, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti, správne aj nesprávne, mohli tieto skúsenosti vyhodnotiť podľa svojich vlastných životov. Všetci žijeme v zahraničí a prechádzame si viac-menej rovnakými cestami. Ak sa nebudeme navzájom podporovať, nebudeme sa líšiť od príležitostí, ktoré tu žijú, keď si myslia, že sú Turci.

    áno, už máte dosť pravdu a Turecko musí získať toto fórum, aby sa podelilo o svoje skúsenosti prostredníctvom ľudí, ktorí emigrovali do dejín Nemecka, v našich malých informáciách o niektorých veciach, ktoré sú dobré. Narodil sa a vyrastal tu a snaží sa prezrieť si tieto informácie a to najlepšie, čo počujete, pochádza z vášho útlaku proti ľuďom, ktorí sa snažia využiť Turecko, nie je na rozdiel od toho, že si môžete zvoliť vlastnú cestu. To, čo povedali, život je krásny, keď ho zdieľame. Dnes nám povedzte svoje úspory, dúfam, že to povieme zajtra pozajtra ďalším priateľom. Teraz je mojím jediným cieľom byť tu úspešný a nikoho nepotrebovať 🙏

    istanbull je
    Účastník

    Dobrý deň,

    Ako niekto, kto vykonal všetky tie začínajúce práce, ktoré hovoríte alebo naznačujete. Myslím si, že Lieferando bude pre nováčikov lepšie. Lieferando (platená práca sozialversichert), ak to robíte na plný úväzok (40 hodín), môžete zarobiť priemerný plat, ale bolo to pre mňa stresujúce a bol som veľmi unavený, aj keď som to robil autom. Ak pracujete 36 hodiny denne, môžete ľahko dosiahnuť 450 mesačne.

    Ak chcete vytvoriť Amazon Flex, musíte otvoriť kleinunternehmen (malý podnik). (Začiatočníci o právnych predpisoch a účtovníkoch sú trochu bolesti hlavy. Napríklad musíte zaplatiť 450 EUR nad mesačným čistým príjmom 200 EUR. Všetky výdavky spojené s autom sú vaše) a Amazon vám nedáva veľa práce. Za posledný týždeň som bola schopná získať prácu iba trikrát, maximálne 3 za 3 hodiny. Amazon flex je preto možné považovať skôr za prácu navyše.

    Podľa môjho názoru sa Lieferando javí ako nová práca pre nováčikov.

    Najdôležitejšie je, samozrejme, najskôr zmeniť vodičský preukaz, naučiť sa nemecky na úrovni B1. Ak varíte v týchto prácach a dokážete sa zmestiť do prvého ročníka B1, myslím si, že sa môžete otvoriť, pokračovať do B2-C1 alebo môžete ľahko prijať a pokračovať v štátnej pomoci Ausbildung (čo nazývajú povolaním).

    Dúfajme, že to, čo som napísal, vám dá nejaký nápad.

    Novým nováčikom prajem úspech. Môžeme byť všetci otvorení.

    S pozdravom.

    Oberfrance
    Účastník

    Dobrý deň,

    Ako niekto, kto vykonal všetky tie začínajúce práce, ktoré hovoríte alebo naznačujete. Myslím si, že Lieferando bude pre nováčikov lepšie. Lieferando (platená práca sozialversichert), ak to robíte na plný úväzok (40 hodín), môžete zarobiť priemerný plat, ale bolo to pre mňa stresujúce a bol som veľmi unavený, aj keď som to robil autom. Ak pracujete 36 hodiny denne, môžete ľahko dosiahnuť 450 mesačne.

    Ak chcete vytvoriť Amazon Flex, musíte otvoriť kleinunternehmen (malý podnik). (Začiatočníci o právnych predpisoch a účtovníkoch sú trochu bolesti hlavy. Napríklad musíte zaplatiť 450 EUR nad mesačným čistým príjmom 200 EUR. Všetky výdavky spojené s autom sú vaše) a Amazon vám nedáva veľa práce. Za posledný týždeň som bola schopná získať prácu iba trikrát, maximálne 3 za 3 hodiny. Amazon flex je preto možné považovať skôr za prácu navyše.

    Podľa môjho názoru sa Lieferando javí ako nová práca pre nováčikov.

    Najdôležitejšie je, samozrejme, najskôr zmeniť vodičský preukaz, naučiť sa nemecky na úrovni B1. Ak varíte v týchto prácach a dokážete sa zmestiť do prvého ročníka B1, myslím si, že sa môžete otvoriť, pokračovať do B2-C1 alebo môžete ľahko prijať a pokračovať v štátnej pomoci Ausbildung (čo nazývajú povolaním).

    Dúfajme, že to, čo som napísal, vám dá nejaký nápad.

    Novým nováčikom prajem úspech. Môžeme byť všetci otvorení.

    S pozdravom.

    Dobrý deň,
    Tým, že som Amazon Flex, som myslel, že môže pracovať ako vodič na plný úväzok vo veľkých spoločnostiach pracujúcich pre Amazon Logistik, nie ako zamestnávateľ. Amazon Logistik zamestnáva Subunternehmera, ktorý sa na ne uchádzal, a pracujú so svojimi tímami. Ale ak si vyberiete z ležáku vlastným autom, ako ste povedali, vyžaduje sa kleingewerbe a poistenie vozidla musí byť gewerblich.
    Spočiatku je pevné otvorenie samozrejme ťažké.
    Lieferando samozrejme závisí od perspektívy. Nevidím túto prácu ako prácu na plný úväzok. Vedľa hlavnej činnosti môže byť chrumkavý dodatočný príjem. Na druhej strane, keď som prvýkrát začal, distribuoval som noviny ako ďalšiu prácu 2 dni v týždni. Ďalšia pracovná príležitosť je veľmi dôležitá, hlavnou vecou je získať dobrú prácu.
    Súhlasím s vašimi názormi na jazyk.

    Oberfrance
    Účastník

    Áno, priatelia, chcel som urobiť rýchlu aktualizáciu života. Túto tému som otvoril, keď som založil Umschulung. Od 1. januára 2022 som vďakabohu dokončil svoj Umschulung s GPA 2 a začal som ako Schichtführer vo firme, kde som pre Umschulung pracoval. Inými slovami, po turecky môžeme povedať supervízor zmeny. Samozrejme, že som si v tomto procese prešla mnohými problémami, strávila som 2 roky pred prácou, deň a noc, po práci, aby som pochopila a naučila sa problematike, s ktorou majú ťažkosti aj Nemci, chvalabohu, skúšku sme zvládli bez akéhokoľvek nehoda bez toho, aby Nemci dostali šancu.

    Medzitým sa moja úroveň nemčiny, ktorá bola na začiatku B1 alebo čo, začala približovať k materinskému jazyku. No pri manažérskej pozícii si uvedomujem, že je nedostatočná a snažím sa ju stále zlepšovať. Keďže robíme rýchlu a úplne komunikatívnu prácu, je potrebné 100% ovládať nemčinu. Okrem toho je mailer, komunikácia s náčelníkmi v iných Abteilungs atď. úplne založená na nemčine. Keďže pracujem na čele oddelenia 18 ľudí, opäť je nemčina nevyhnutnosťou na riešenie ich problémov. Velhasil kalam nie je nevyhnutne v nemčine a nie nevyhnutne v nemčine.

    Keď si nájdem čas, porozprávam vám o priebehu tohto dobrodružstva a o tom, ako sa začalo. Najmä pre tých, ktorí prichádzajú z Turecka ako my, je štátom podporovaný Umschulung skvelou príležitosťou. Samozrejme, musíte splniť podmienky. Ak mám definovať Umschulung, Ausbildungun je presne to isté zo školy, na ktorej ste išli na skúšku, ktorú ste urobili, ale zaberá 3/2 Ausbildungun. Napríklad 2-ročnú prácu som dokončil za 18 mesiacov. A na konci práce získate rovnaký diplom ako tí, ktorí absolvovali Ausbildung. V skutočnosti sa s vami zaobchádza ako s potenciálnejšou osobou, pretože to skrátite. Skrátene Umschulung = Skrátene Ausbildung

    Teraz sme odtiaľto vystúpili na kariérny rebríček, uvidíme, nech sa nám darí. Medzi moje plány patrí stať sa majstrom alebo technikom rovnakej profesie. Najprv chcem nabrať nejaké skúsenosti a takto pokračovať.
    Nech to Boh dá každému, kto pracuje, zápasí a zápasí podľa svojho srdca. Ak máte otázky, môžete ich položiť pod týmto názvom, bude to prínosom pre každého.

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 18)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.