Prechod na nemecké občianstvo

VITAJTE NA FÓRA ALMANCAX. VŠETKY INFORMÁCIE, KTORÉ HĽADÁTE O NEMECKU A NEMECKOM JAZYKU, NÁJDETE NA NAŠICH FÓRACH.
    volkanxnumx
    Účastník

    Ahoj priatelia,
    Je medzi vami okoloidúci nemecké občianstvo po príchode z Turecka do Nemecka?
    Ak áno, mohli by ste zdieľať, z ktorého mesta ste sa prihlásili a koľko mesiacov / rokov to celkovo trvá.
    Šťastné fórum všetkým...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Blíženci
    Účastník

    Úprimne povedané, som zvedavý na odpoveď na túto otázku. Už dva a pol roka som prišiel do Nemecka. Keďže je moja manželka nemeckým občanom, myslím si, že mám právo podať žiadosť po uplynutí 3 rokov. Absolvoval som kurz Orientierungu a získal som plný počet bodov. Dostal som tiež svoj najnovší B2 nemecký certifikát a teraz idem do C1. Práve teraz nepracujem. Nie som si istý, či existuje požiadavka pracovať v aplikáciách kvôli rodine. Minulý týždeň sme zavolali do cudzineckej kancelárie a stretneme sa, povedali, že svoju žiadosť podáte mesiac pred uplynutím troch rokov. Budú sa tam merať naše nemecké znalosti alebo postačia osvedčenia? Potrebujem komentáre od priateľov, ktorí to už predtým poznali.

    bezcitný
    Účastník

    Po prvé, ak nedostanete pomoc od štátu, ak je váš príjem dobrý, nebude to problém, ak bude pracovať iba inšpirácia. Dôležitým bodom je, či dostanete pomoc od štátu. Znelo to trochu zaujímavým dokumentom b2, v ktorom práve pracujete C1, a obávate sa, že bude v nemčine? To je to, čomu rozumiem z toho, čo hovoria. Dokonca aj B1 je dosť a ako test. Nie je nič, byť o tom pohodlný.

    Blíženci
    Účastník

    dakujem za odpoved @Bez srdca. Vlastne sa píše, že B1 je dostačujúca, ale mám známeho, ktorý tu žije už roky. Spôsobili mu veľa problémov. Položte pred seba noviny a vezmite si ich, zhrňte to atď. a pýtajte sa. Osoba, o ktorej hovorím, bez problémov hovorí po nemecky. Možno spôsobili problém, lebo nemali certifikát, neviem. Myslím, že prístupy sa môžu líšiť v závislosti od štátu a dôstojníka, s ktorým sa stretnete. V každom prípade táto osoba bez ďalších okolkov svoju žiadosť stiahla. Na internete je tiež veľké množstvo informácií. Preto som chcel ťažiť z poznatkov vás skúsených.

    bezcitný
    Účastník

    V incidente, ktorý si opísal, si sám uviedol dôvod, hovoríš, že nemá certifikát, prečo by ho nechal študovať, keď mal certifikát? Dúfam, že som mohol vysvetliť…

    istanbull je
    Účastník

    Dobrý deň,

    Ak je váš manžel / manželka nemeckým občanom (a spĺňate ďalšie požadované ekonomické a sociálne podmienky), môžete získať občianstvo celkovo za 3,5 - 4 roky. Môže sa líšiť podľa situácie každého. modrú kartu z konzulátu alebo z Turecka, ktorú môžete získať ihneď po vysťahovaní z populácie.

    Môžete podať žiadosť ihneď po obdržaní Unbefristetu na konci 3 rokov. (B1 + einbürgerunsprüfung už mali byť vyrovnané) V mojom prípade boli veľmi opatrní, že už nepracujem (chcú rozdelenie miezd alebo bánk) a že pravidelne platím rentenversicherung. Policajt tam s vami tiež rokuje, aj keď nie veľmi, ale nie je to také ťažké pre niekoho, kto si vezme B1 aj tak.

    Pred vstupom do tohto procesu vám pošlú zoznam dokumentov a skontrolujú, či ste alebo nie ste vhodní. Myslím, že tí, ktorí majú otázky, sa priamo prihlasujú do Auslanderamtu prostredníctvom e-mailu, informujú vás, či máte nárok na prihlásenie.

    Uľahčite to.

    istanbull je
    Účastník

    Takýto e-mail som dostal pred poslednou prípravou. Nechám to tu ako príklad požadovaných dokumentov. Moja situácia je v tom, že moja žena mala nepremokavú vertrag a ja som mal kleinunternehmen.

    Mimochodom, vzorku registrácie obyvateľstva napísali v turečtine.:)

    Ich mierny nárast, dôsledky a dôsledky:

    – gultiger Reisepass

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Populácia

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest an und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH alebo Goethe-Zertifikat)

    Alternatívny zum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternatíva: bezpredmetné Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich scha mir mir dann die Unterlagen mal a tehotné Ihnen eine Rückmeldung.

    Bitte teilen Sie mir auch mit sofern Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige aleboer unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits- oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    Účastník

    No a teraz mám všetky dokumenty. Myslím tým, že sa môžem stať nemeckým občanom, ak chcem. Ale veľmi rozmýšľam nad tým, čo bude pre mňa plus a mínus. Chcem žiť v Turecku, zajtra je deň neskoro a znova na moje ťažkosti s tureckým občianstvom yasarmiy. Moja práca tam je preč. Koniec koncov, mám tu neurčitý pobyt a mám rovnaké práva ako nemeckí občania.
    Čo poviete, chlapci, dovoľte mi získať nemecké občianstvo?

    bezcitný
    Účastník

    Dobrý deň, aj keď sa vzdáte tureckého občianstva, dostanete modrú kartu. Toto je modré. S preukazom máte nielen právo voliť a byť volený, to znamená, že nemôžete voliť ani byť kandidátom vo voľbách v Turecku... Okrem toho vaše právo na dedičstvo, vaše právo zostať na neurčitý čas, vaše právo do prace a pod., vsetky tvoje prava ostavaju rovnake ako tureckemu obcanovi.Moja rada je, ze ak mas pravo vobec rozmyslat, daj si nemecke obcianstvo.Ak ho nedam, mam plan vrátiť sa po 10 alebo 15 rokoch. Chcem získať občianstvo a ísť preč. Ak to zajtra alebo pozajtra budem ľutovať, aspoň mám šancu sa vrátiť. Ako viete, keď zostanete mimo Nemecka 6 mesiacov, môžete zostať na neurčito. Vaše práva umierajú, nemôžete sa vrátiť

    yenicerixnumx
    Účastník

    Dobrý deň, aj keď sa vzdáte tureckého občianstva, dostanete modrú kartu. Toto je modré. S preukazom máte nielen právo voliť a byť volený, to znamená, že nemôžete voliť ani byť kandidátom vo voľbách v Turecku... Okrem toho vaše právo na dedičstvo, vaše právo zostať na neurčitý čas, vaše právo do prace a pod., vsetky tvoje prava ostavaju rovnake ako tureckemu obcanovi.Moja rada je, ze ak mas pravo vobec rozmyslat, daj si nemecke obcianstvo.Ak ho nedam, mam plan vrátiť sa po 10 alebo 15 rokoch. Chcem získať občianstvo a ísť preč. Ak to zajtra alebo pozajtra budem ľutovať, aspoň mám šancu sa vrátiť. Ako viete, keď zostanete mimo Nemecka 6 mesiacov, môžete zostať na neurčito. Vaše práva umierajú, nemôžete sa vrátiť

    Vďaka za odpoveď
    Myslím, že dostanem nemecké občianstvo, brat. Najlepšie na tom všetkom je, že je hádam vždy dobré byť občanom miesta, kde žijete.

    volkanxnumx
    Účastník

    Dobrý deň, vážení obyvatelia fóra,

    Po dlhom období som získal nemecké občianstvo. Poviem vám niečo o postupe. Dúfam, že informácie, ktoré som uviedol, budú užitočné.

    Marec 2017: Príchod do Nemecka

    September 2019: žiadosť o nemecké občianstvo
    - boli poskytnuté potrebné dokumenty.

    (Moje postavenie v čase podania žiadosti; vydatá za nemeckého manžela / manželku, mala trojročné povolenie na pobyt, zamestnanie na plný úväzok, osvedčenie o jazyku b3 a osvedčenie o skúške z občianstva.)

    Máj 2020: Prvý list od Landrasamtu (t. J. Čakal som, kým na mňa príde rad počas prvých 8 mesiacov. Počas tohto procesu neboli podniknuté žiadne kroky.)
    - Boli požadované dokumenty.

    Augusta 2020: 2. list z Landrasamtu
    - Boli poskytnuté požadované ďalšie dokumenty

    September 2020: 3. list z Landrasamtu (naturalizácia zaručená)
    S týmto dokumentom;

    September 2020: Žiadosť o výstup z tureckého občianstva na konzulát
    - Aplikácia sa podáva a na proces dokončovania nadväzuje online sledovací systém.

    November 2020: Získanie osvedčenia o občianstve od konzulátu s povolením:
    – Prijatý dokument bol odoslaný landrasamu.

    December 2020: Získanie nemeckého občianskeho osvedčenia:
    – bol posledný list od landrasamtu. Dohodol som si stretnutie a osobne som si prevzal nemecké občianstvo.

    V ten istý deň bola na magistráte podaná žiadosť o vydanie občianskeho dokladu, cestovného pasu a dokladu totožnosti. Čakacia doba 4-6 týždňov.

    Kvôli procesu v Corone prebiehal celý proces medzi prvou žiadosťou a dátumom, keď som dostal občianske osvedčenie, vo forme listu a telefónu. Preto si myslím, že procesu trvá kliknutie dlhšie ako za bežných podmienok.

    Tento proces bol pre mňa náročný, dlhý a nákladný. Dúfam, že výsledkom vašej práce bude rýchlejšie. Môžu sa vyskytnúť veci, na ktoré som zabudol alebo som ich napísal neúplne.

    Šťastné fórum priatelia...

    bezcitný
    Účastník

    Najskôr si myslím, že Volkan urobil najlogickejšie rozhodnutie. Vždy je najlogickejšie maximálne zaručiť uprednostnenie občianstva pred trvalým alebo občianstvo v prípade neobmedzeného pobytu. Myslím si, že má zmysel povedať, že nie je známe, čo sa stane zajtra. Toľko. Úprimne to komentujem, zabudol som, čo som napísal, chcem písať pre informačné účely. Dúfam, že som to predtým nepísal, ale uchýlim sa k tvojmu odpusteniu :) Pred 4 - 5 mesiacmi som poslal e-mail na zahraničné pracovisko, keď som mal B1, čakacia doba sa skracuje na 7 rokov. Ak existuje B8, ak je to b1 na 7 rokov, hovorilo sa, že občianstvo je možné získať po 2 rokoch. Samozrejme pre týchto nezosobášených alebo rozvedených ľudí, pretože Volkan je ženatý s nemeckým občanom, sa právo občianstva zrodilo po 6 rokoch, aby som sa nenechal zmiasť. Od októbra budúceho roku mám so sebou 3 rokov sedenia, ak sa zbavím tejto choroby, chcem začať a stať sa nemeckým občanom, ak sa zbavím tejto choroby.

    volkanxnumx
    Účastník

    Ďakujem brácho, všetko bude tak, ako si praješ, inshaAllah ..

    istanbull je
    Účastník

    Ďakujem brácho, všetko bude tak, ako si praješ, inshaAllah ..

    Veľa šťastia, môžete dostať modrú kartu alebo konzulárne riaditeľstvo pre obyvateľstvo v Turecku. Kúpil som si návštevu Turecka. Požiadali o poplatok 15 lír a pred odchodom dostanete termín. Turecké IČO sa nemení, takže sa nič nemení, ale ak máte bankový účet, podpíšu papier označujúci, že máte v zahraničí daňovú povinnosť. (ak upozorníte). Myslím si, že sa nelíši od dvojitého občianstva okrem hlasovania a práce vo verejnom sektore.

    Zdravím vás

    volkanxnumx
    Účastník

    Ďakujem istanbuls.

    svoj vlastný proces; Myslím si, že ak napíšete, z ktorého mesta podávate žiadosť a koľko mesiacov / rokov ich celkovo dostávate, poskytnete užitočnejšie informácie ľuďom, ktorí hľadajú informácie o tejto téme.

    Pretože keď som otváral túto tému, skôr ako na otázku, aké doklady potrebujem, som sa pýtal, kto a z akého mesta získal nemecké občianstvo. Ako viete, čakacia doba a postup sa líšia od štátu k mestu a ľudia si myslia, že ak o nich počas čakania v tomto procese získam nejaké informácie, môžem urobiť porovnanie. Rovnako ako mnohí z nás sa pýtajú, ako dlho bude trvať vízový proces, kým čakáme na vízum na zjednotenie rodiny v Trde.
    Mimochodom, na veľkom fóre nie sú nejakí ďalší priatelia, ktorí prišli z trden a stali sa nemeckým občanom?
    S pozdravom, dobré fóra.

    bezcitný
    Účastník

    Počas vízového procesu sú tu všetci, ale po trvalom pobyte alebo občianstve utekajú, pretože im tu nezostali žiadne pracovné miesta. Mnoho ľudí je bohužiaľ sebeckých. Tu nie je ťažké zdieľať a pomáhať ako vy chlapci ..

Zobrazujem 15 odpovedí – 1 až 15 (celkom 19)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.