Nemecký jazyk, Nemecko Kurz 5: Nemecká čísla (0-100) - GERMANCAX

Lekcia 5: Nemecké čísla (0-100)

• 102 Odpovedať
  • Zobrazenia 226224

Člen 0 a návštevník 1 kontroluje.

offline 3,14

• almancax Fanatiker
  • Správa: 7470
  • Úroveň 140
  • Pohlavie: Záliv
Predmet: Lekcia 5: Čísla (0-100)
« Odpoveď #99: 28. júna 2016, 05:14:50 »

-> Nie je uvedený údaj z nižšie uvedených čísel. Chcel som dokončiť.

40: vierzig (fi: irsig)
41: ein und vierzig (ayn und fi: irsig)
42: zwei und vierzig (svay und fi: irsig)
48: acht und vierzig (aht und fi: irsig)
55: fünf und fünfzig (fünf und füngsig)
59: neun und fünfzig (noyn und fünfsig)
67: sieben und sechzig (zieben und zekssig)
76: sechs und siebzig (zeks und zibsig)
88: acht und achtzig (aht und ahtsig)
99: neun und neunzig (noyn und noynsig)
"Vy ste našli spoločenstvo, ktoré volá po láske, objednáva dobrotu a mužov zo zlého. Tu sú tí, ktorí sú oslobodení. "Imám, 104.

"Mŕtvych nasledujú tri veci: jeho rodina, jeho majetok a jeho skutky. Dve z nich sa vrátia; jedna zostáva: jeho rodina a majetok sa vrátia; jeho čin zostáva." (Hadith Sharif)

Jedna hodina, päťkrát modlitba stačí na umývanie. Zaujímalo by ma, či strávil dvadsaťtri hodín v tomto krátkom svete života. a ten dlhý život nestrávil ani hodinu., koľko škôd, koľko seba-útlaku, koľko sa pohybuje kalifátna myseľ!

Avšak v modlitbe, duša, srdce, myseľ má veľké pohodlie. Nie je to také ťažké ako predmet.

Risale-i Nur (Slová)

ÚŽASNÉ RIEŠENIE, AK HOVORÍTE, ŽE SA NEVIETE MODLITE
https://youtu.be/Vrir-bb-uv4

ČO SA NAUČÍTE, ZMENÍ VÁŠ ŽIVOT
https://youtu.be/WqU_DXlUebA

AKO UKÁZAŤ - ČO NÁJDEME
https://youtu.be/dlRfliX39Sg

offline dvrzener

• Nováčik
  • *
  • Správa: 1
  • Úroveň 0
Re: Lekcia 5: Nemecké čísla (0-100)
« Odpoveď #100: 30. január 2022, 01:24:21 »
Prvýkrát som sa odsťahoval z turečtiny a naučil som sa nový jazyk a tento jazyk som si zvolil ako nemčinu. Turečtina je veľmi ťažký a ťažko zrozumiteľný jazyk. Každý jazyk má však svoje ťažkosti. Nemecké čísla pod nadpisom napr. Vidieť to prvýkrát sa mi zdá dosť komplikované a ťažké vidieť more. Môžete sa so mnou podeliť o metódy, ktoré ste určili, aby som sa ľahšie naučil po nemecky? Predtým, ako som sa zoznámil s touto stránkou, som sa snažil učiť z internetovej stránky, ale prišiel som na to, že je zdravšie vymieňať si informácie na stránke, kde sú skúsení ľudia v tejto oblasti. Za vašu pomoc vopred ďakujeme.

offline yenicerixnumx

• Globálny moderátor
  • Správa: 252
  • Úroveň 4
  • Moja osobnosť je rovnaká ako prvá slabika môjho mena -> SÁM <-
« Odpoveď #101: 31. január 2022, 01:09:28 »
Prvýkrát som sa odsťahoval z turečtiny a naučil som sa nový jazyk a tento jazyk som si zvolil ako nemčinu. Turečtina je veľmi ťažký a ťažko zrozumiteľný jazyk. Každý jazyk má však svoje ťažkosti. Nemecké čísla pod nadpisom napr. Vidieť to prvýkrát sa mi zdá dosť komplikované a ťažké vidieť more. Môžete sa so mnou podeliť o metódy, ktoré ste určili, aby som sa ľahšie naučil po nemecky? Než sa stretnete s touto stránkou https://almanca.com.tr/almanca-sayilar-ve-yazilislari/ Snažil som sa poučiť z webovej stránky, ale prišiel som na to, že je zdravšie vymieňať si informácie v osobnom kontakte na stránke, kde sú skúsení ľudia v tejto oblasti. Za vašu pomoc vopred ďakujeme.

Začal som tým, že som sa každý deň naučil 5 slov a 5 čísel.
Napíšte 5 slov a 5 čísel na malé papieriky a vložte si ich do vrecka. Môžete sa ich pokúsiť zapamätať počas dňa, kedykoľvek je to možné.
Na konci dňa si urobte krátku pripomienku, ak ste sa niečo nenaučili, pokračujte v tom nasledujúci deň. Skutočne efektívna metóda učenia.

offline yenicerixnumx

• Globálny moderátor
  • Správa: 252
  • Úroveň 4
  • Moja osobnosť je rovnaká ako prvá slabika môjho mena -> SÁM <-
« Odpoveď #102: 31. január 2022, 01:14:56 »
Aj v číslach ma najskôr zaujala voda.

Čísla od 20 do 90 končia g. V Nemecku existujú 2 rôzne príslovia. niekde sa číta priamo písmeno g, niekde sa číta písmeno S v nás. Napríklad, keď povieme fünfzig, možno to povedať priamo ako fünfziG alebo ako fünfziŞ.
Tiež som videl, že viac mladých ľudí číta číslo zwei (2) ako (zwo). Myslím, že napodobňujú dvojku v angličtine. čo som povedal, keď som prvýkrát počul (zwo), ale teraz som si na to zvykol. :)

Nemecký preklad | Učenie nemeckého jazyka | Nemecké čísla | Predstavujeme nemeckú nemčinu
Nemecké dni | Nemecký Kelimeler | Nemecké piesne | Nemecké farby | Archív fóra

GERMANCAX INTERNATIONAL: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu